Jump to content
Dogomania

szpic wilczasty - któryś z miotu [ :) ]


musia

Recommended Posts

Jakiś czas temu wytropiłam u mnie na osiedlu "szpica wilczastego". Wpadł mi w oko , więc kwestią czasu było kiedy dopadnę właścicielkę. Dzisiaj miałam to szczęście. Podeszłam, grzecznie pytam " czy to szpic wilczasty czy mieszaniec o tych cechach?".

Pani przyznaje szpic, jak najbardziej, z odzysku, bez rodowodu bo któryś z miotu. Grzecznie obaliłam ten mit i rozmawiamy. Zajęli się psem bo poprzedni właściciel wymienił go na husky (wg.pani). Wie , ze w Polsce raptem jedna hodowla znana :niewiem: . Zdziwiona była tymi "którymś z miotu". Pies z odzysku, ale zachwycona - nim samym, charakterem , zachowaniem. Pies przebywa z nia w firmie i nie ma z nim problemu. Przyznaję na ostatniej wystawie we Wrocławiu przygladałam się szpicom wilczastym . A to za sprawą Rafała posiadacza (współposiadacza (ukłony dla SH)) szpica i haszczaka, którego poznałam w drodze.

I powiem wam , ze ten z mego osiedla to piękny egzemplarz. Aż szkoda - że któryś z miotu :evil: :wink:

P.S. Obiecuję go kiedyś przydybać i "zeskanować" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ehhh, szkoda słów na te "ostatnie z miotu" :evil:

A tak gwoli ścisłości to mamy w Polsce kilka czynnych hodowli tej rasy :) , ale o ile wiem to żadna z nich nie wypuszcza szczeniąt bezrodowodowych :roll:

Może ktoś kto jest właścicielem suczki z metryczką zgadał się z właścicielem takiegoż pieska i "strzelili" suni szczeniaczki "dla zdrowia" :evil:

Ale daj jakieś fotki, bo z przyjemnością pooglądam sobie psiaczka :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Przez 2 lata trochę się zmieniło. A i rasa ma już pasjonatów, którzy starają się działac. Niestety są i tacy co psują opinię nawet i u szpiców wilczych. Sami spotkaliśmy szpica ze znanej hodowli, podobno z papierami. Niestety ten pies miał pewne dziwne znaki wskazujące że nie jest czysty. Poza tym nie miał tatuażu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nic o tym nie słyszeliśmy:shake:,fakt że teraz mało "szpicomaniaków" spotykamy bo
sezon wystawowy już się kończy Ciekawa jestem z jakich to okolic:mad:jest ta
"lewizna". Może coś usłyszymy na ten temat w Poznaniu.Rozumiem, że Was też spotkamy z Mercedesem i jego młodzieżą. To jeszcze 2 tygodnie:multi:

Link to comment
Share on other sites

Trafiłam na to gdzieś ostatnio w ogłoszeniach, było podane tylko, że po rodowodowych rdzicach i zdjęcie całej gromadki (ładnych) szczeniąt oraz nr telefonu komórkowego. Jak odnajdę to jeszcze raz to dam namiary, albo ustalę co to takiego.
Szkoda, że nie mogą się powstrzymać i tak marnują nam te szpice ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zygzak']Trafiłam na to gdzieś ostatnio w ogłoszeniach, było podane tylko, że po rodowodowych rdzicach i zdjęcie całej gromadki (ładnych) szczeniąt oraz nr telefonu komórkowego. Jak odnajdę to jeszcze raz to dam namiary, albo ustalę co to takiego.
Szkoda, że nie mogą się powstrzymać i tak marnują nam te szpice ...[/quote]
znalazłam to ogłoszenie :mad: "po rodowodowych rodzicach" wrrrr.... :angryy:
mam ich nr komórki, ale przecież nie będę tu podawać wszem i wobec, bo nie zamierzam jeszcze robić im reklamy do tego procederu :angryy:

kto chce na priva?...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozwolę sobie i ja wtrącić tutaj swoje trzy grosze...
[COLOR=blue][B]Najgorsze jest to,że w żaden sposób nie można wpłynąć na takiego pseudohodowcę.[/B][/COLOR]
Na "moim podwórku" zdarzyła się podobna sytuacja "lewego krycia" ...szpic wilczy bez papierów...hmmm...
Stać się stało i doszło do krycia...Urodziło się chyba pięć szczeniaków
Niestety ostatni ze szczeniaków z tego krycia (rodzice rasowi, niestety bez uprawnień-pies nie osiągnął odpowiedniego wieku, nie uzyskał uprawnień reproduktora, mało tego chyba nawet nie ma wyrobionej PKR; sunia-nieznajoma-właściciel nie przejawiał chęci nawiązania kontaktu) miał wielkiego pecha i nie znalazłszy nabywcy za "odpowiednią kwotę" trafił do schroniska...Tak,tak...los szczenięcia...Na szczęście nie był tam nawet 24 godz. bo jakś dobra dusza przygarnęła tego biedaka...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...