Jump to content
Dogomania

ZATWARDZENIE I BOL BRZUSZKA U SZCZENIAKA


orsini

Recommended Posts

Sluchajcie, kto zna jakis super sposob na zatwardzenie u szczeniat?sa w wieku 8dni i strasznie sie mecza:((((koperek nie pomaga, olej do buzi tez, masaze brzuszka, kladzenie na cieplej butelce, lewatywki z mydelka, czopki glicerynowe...wszystko bylo:((((((((((((((((

ktos ma jakis pomysl???

Link to comment
Share on other sites

:)))jedza mleko matki, problem w tym, ze po porodzie dostala wapno w tylek, a to sie podaje tylko dozylnie:((((i miala mega ropien, ktory teraz pekl wiec ma martwice dziure wielkosci 2 cm (u miniaturki) i w srodku olbrzymia kieszen po ropniu. powinnam jechac do tego weta co ja tak zalatwil,ale mi szkoda suki!to pojechalam do innego-niby najlepszy u nas, niby, bo skolei podal jej lek p/bolowy i wlasciwie to po tym sie zrobilo. Rana jej nie boli bo jest martwica, ale jak juz chcial cos p/zapalnego to ponoc paracetamol nie wywoluje takich efektow ubocznych, a tamten rozkurcza i rozkurczyl im jelitka-a wiec zero perystaltyki:((((no i gotowe:((((dostala przedwczoraj ostatnia dawke, wczoraj sie poklocilam z tym lekarze, wiec jej nie zdazyl dac, bo wyszlam trzaskajac drzwiami,(ale jak mu mowie w poniedzialek,zeby otwieral ropien, bo bedzie martwica, a on mi mowie, ze sie nie znam martwicy nie bedzie, po czym ropien sam peka nie w najlepszym miejscy do tego , a z plukanej rany wylatuje kawal miesnia dlugosci 4cm szer.1cm i mu to pokazuje a on ze stoickim spokojem ,ze to martwica!i zaczyna znowu kota do gory ogonem wywracac,zeby tylko wyszlo na jego, to sie wqrzylam i trzasnelam drzwiami po drobnej wymianie zdan!).Cos jednak nade mna czuwalo:)))bo jakbym tego nie zrobila to pewnie po szczeniakach by bylo:((((.

No to w skrocie-te zle mleko jeszcze bedzie max.1 dzien,ale potem trzeba by sie tego g... pozbyc ze szczeniat jeszcze:(((a zal mi ich okrutnie bo placza, bo je brzuszki bola.

moze zwykle krowie mleko?to chyba powoduje biegunke?

Link to comment
Share on other sites

...

moze zwykle krowie mleko?to chyba powoduje biegunke?

Teraz mamy przyczynę, nie mam pojęcia co tu innego wymyśleć, ten pomysł z mlekiem nie wydaje mi się zły, zmiana karmy powinna spowodować reakcję w postaci rozwolnienia, więc ja bym na Twoim miejscu spróbował, jeśli wszystko co opisałaś powyżej zawiodło. Tylko żeby później można było zahamować biegunkę. A nie pytałaś weta, czy nie ma leku na przyspieszenie perystaltyki ? Napisz po wszystkim jakie efekty i czy wszystko już ok.

Link to comment
Share on other sites

na razie wczoraj dostaly laktuloze-taki srodek na przeczyszczenie w syropie, darly sie cala nos straszliwie,dalej sie dra, jak masowalam to przestawaly, a jeden chlopak zrobil piekna kupe!taka mala rzecz a cieszy:)))no to jeszcze 5 takich kup i bedzie super!kolezanka z nimi zostala to mi pewnie napisze kolo poludnia czy jej sie udalo czy nie.

Podobno ostatnia deska ratunku jest olejek rycynowy,ale to juz ostatnia

Link to comment
Share on other sites

ja tez mialam taki problem. Moja yorka miala cesarke i urodzila 4 yoreczki. Sunia nie miala pokarmu wiec dostawala zastrzyki na to mleczko i calcium na to zeby tezyczki nie dostala. Dostawala dozylnie ale teraz niedawno zauwazylam tak na grzbiecie blizej ogonka taka golke na skorze. Na poczatku bylo to normalnego koloru ale teraz zauwazylam ze jest to czerwone i moja sunia sie tam drapie, gryzie. Ale jak ja tam dotukam to ja nie boli.Co to moze byc czy to martwica?

Link to comment
Share on other sites

jak moja sunia dostawala wapno to tez zauwazylam ze maluchy maja wzdete brzuszki i wcale nie dawaly sie dotknac po nich. Az dnia jednego zroblam im glodowke i pily co 2 godz. koperek lub rumianek. Probowalam delikatnie cieplym wacikiem masowac im okraglymi ruchami brzuszki a takze ciepla watka dotykac pod ogonkiem pupki i tez delikanie masowac. Pomoglo i zycze Tobie aby rowniez pomogla ta moja rada. Wiem ze takie wzdecia sa bardzo niebezpieczne dla maluchow.

Link to comment
Share on other sites

neely: nie wiem czy to martwica, u mnie byl WIELKI ropien i on pekl i teraz mam mexyk dopiero.

koperek tez nic nie dawal,ale wiecie co mi poradzili?laktuloza sie nazywa jest w syropie dla ludzi i jest rewelacja!odetkalo je tzn. maja teraz az za zadka kupke,ale ja juz wole to niz te kamienie prawie.Takze polecam jak cos:))))bo ponoc ten olejek rycynowy to ostatecznosc,ale czemu to nie wiem, moze az tak drazni te jelitko malutkie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...