Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

[quote name='amensalizm']
----

Wracając do psa.

Może mógłby ktoś dać mi pomysł na coś łatwego do nauczenia (Pies umie, siad, leżeć, łapa, zostań, hop, "zdechł pies", no i oczywiście targetowanie). Te komendy teraz wynoszę na dwór, a w domu chciałabym porobić coś nowego.
Znalazłam przepis jedynie na przynoszenie przedmiotów, ale to jeszcze dla nas zatrudne, zwłaszcza, ze pies nie umie bawić się zabawkami, więc raczej niczego nie nosi, nie ma takiego zwyczaju.

Pozdrawiam ;)[/QUOTE]

podaje pomysly-
ukłoń się,
kółko(do okoła własnej osi),
turlaj się,
dostawianie do nogi(wstęp do chodzenia przy nodze),
zmienianie komend na odległość,
podawanie przedmiotow z podlogi/ziemi,
wkładanie głowy do obroży,
patrzenie sie w oczy (nawet przy rozproszeniach takich jak latajace jedzenie w ręce dookola jego głowy ;) ,
waruj/siad -zostań przy wyrzucie piłki , startowanie do niej dopiero po pozwoleniu.
aport
warowanie przed pełną miską nawet jak znikniesz z pola widzenia-w drugim pokoju :)

Monia tez podala fajne sztuczki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='betty_labrador']patrzenie sie w oczy (nawet przy rozproszeniach takich jak latajace jedzenie w ręce dookola jego głowy [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] ,[/QUOTE]
To jest dobre :razz:. Tylko z Hexoliną to mi nigdy nie wyjdzie, bo ona by sobie głowę urwała jak bym jej jedzeniem kręciła dookoła głowy :evil_lol:. Za to młodej mogę machać nawet mięsem, a ona ma to gdzieś (co wcale plusem nie jest, bo ciężko ją uczyć :roll:).

[quote name='betty_labrador']warowanie przed pełną miską nawet jak znikniesz z pola widzenia-w drugim pokoju [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] [/QUOTE]
Tego kiedyś chciałam spróbować, ale że Hexolina kradnie nawet ze stołu, garnków, blatów to ze swojej michy tym bardziej :cool1:.

Jeszcze mi się 'akuku' przypomniało - psiak wchodzi między nogi od tyłu i patrzy w oczy (Hexa to bardzo polubiła). Później nauczyłam ją jeszcze tak chodzić między moimi nogami razem ze mną. Tylko problem był jak chciałam skończyć to a ona nadgorliwiec chciała kontynuować :evil_lol:.


A tak w ogóle to jestem pod wrażeniem jak długo psy pamiętają wyuczone rzeczy. Hexa przed wakacjami się uczyła wchodzić tyłem między nogi, później już nie ćwiczyłyśmy tego, a wczoraj bez większego problemu zrobiła :-o.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']To jest dobre :razz:. Tylko z Hexoliną to mi nigdy nie wyjdzie, bo ona by sobie głowę urwała jak bym jej jedzeniem kręciła dookoła głowy :evil_lol:. Za to młodej mogę machać nawet mięsem, a ona ma to gdzieś (co wcale plusem nie jest, bo ciężko ją uczyć :roll:).


Tego kiedyś chciałam spróbować, ale że Hexolina kradnie nawet ze stołu, garnków, blatów to ze swojej michy tym bardziej :cool1:.

Jeszcze mi się 'akuku' przypomniało - psiak wchodzi między nogi od tyłu i patrzy w oczy (Hexa to bardzo polubiła). Później nauczyłam ją jeszcze tak chodzić między moimi nogami razem ze mną. Tylko problem był jak chciałam skończyć to a ona nadgorliwiec chciała kontynuować :evil_lol:.


A tak w ogóle to jestem pod wrażeniem jak długo psy pamiętają wyuczone rzeczy. Hexa przed wakacjami się uczyła wchodzić tyłem między nogi, później już nie ćwiczyłyśmy tego, a wczoraj bez większego problemu zrobiła :-o.[/QUOTE]


co do patrzenia w oczy mysle ze spokojnie da sie z klikerem ;) najpeirw klikalam bez rozproszen, i np siedziala przede mna rozgladajac sie i ja czekalam az spojrzy sie laskawie, wtedy szybko K/S.

Rozproszenia dawalam w ten sposob, -czyli machajaca rękę- że gdy ona juz wpatrzona we mnie czekajac na klik, ja zaczęłam podnosić rękę i w momecie początku podnoszenia od razu klikalam- czyli nie zdążyła spojrzec na bok i byla za to nagradzana. Gdy to juz bylo opanowane dodawalam większy zamch ręką i tez klikalam zanim zdazyla odwrocic glowe-czyli trwalo to ułamki sekund ;) i tak doszlismy do tego ze moge machac reka na wszytskie strony, albo obiema z kawalami miecha a ona i tak patrzy na mnie ;)
Moze filmik sprobuje nagrać jak to wygląda w praktyce :)

Pozniej dodalam do tego latajaca pilke- jak tylko wypuszczalam pilke z dloni to klikałam itd itd :)

Co do lezenia przed pełna miską to zrobilam tak ze miska będąc wspaniala motywacja dla psa do nauki- kladlam Tosce na 4-5metrow przed micha- klikalam jakis czas za spokojne lezenie. Pozniej robilam krok w tyl, ale tu juz wprowadzilam cos takiego, ze jak tylko PRÓBOWAŁA wstać miska wędrowała w góre, i bylo leżeć zostań, i gdy sie połozyła miska znow na podlodze. Tym sposobem szybko dotarlysmy do celu,
Pozniej na chwile wychdozilam za sciane, , pozniej na kilka minut do pokoju i wytrzymywala. Bo wiedziala ze jedzenie powedruje w góre jak tylko wstanie ;)

tylko zebym ja to umiala przelozyc na zjadanie smieci i kup na spacerze :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']Rozproszenia dawalam w ten sposob, -czyli machajaca rękę- że gdy ona juz wpatrzona we mnie czekajac na klik, ja zaczęłam podnosić rękę i w momecie początku podnoszenia od razu klikalam- czyli nie zdążyła spojrzec na bok i byla za to nagradzana. Gdy to juz bylo opanowane dodawalam większy zamch ręką i tez klikalam zanim zdazyla odwrocic glowe-czyli trwalo to ułamki sekund ;) i tak doszlismy do tego ze moge machac reka na wszytskie strony, albo obiema z kawalami miecha a ona i tak patrzy na mnie ;)
Moze filmik sprobuje nagrać jak to wygląda w praktyce [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/QUOTE]
Nagraj, chętnie obejrzę :razz:.

[quote name='betty_labrador']Pozniej dodalam do tego latajaca pilke- jak tylko wypuszczalam pilke z dloni to klikałam itd itd [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/QUOTE]
Z zabawkami akurat musiałam u Hexy wypracować, bo bym nie miała jak Shiny wybiegać gdyby za każdym razem Hexolina biegła za rzuconą zabawką ;).

Może wyklikam nie kradnięcie ze stołu :evil_lol:. Tylko ona jest sprytniejsza i kradnie tylko jak wszyscy stracą czujność :mad:.

[quote name='betty_labrador']tylko zebym ja to umiala przelozyc na zjadanie smieci i kup na spacerze [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG][/QUOTE]
Hexolina zjada tylko jak jest w dużej odległości ode mnie i widzi że nie dobiegnę :mad:. Kup nie je już, ale za to potrafi się czasem wytarzać :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Oh, z psem mozna robic dosłownie wszystko. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia:)

Tutaj kilka sztuczek w początkowej fazie uczenia z moim pierwszym uczniem Rexem. Od razu wyjaśnię,że nie było łatwo, ponieważ Rex miał wówczas 9 lat, był mocno rozproszony (całe życie w kojcu-pies sąsiadów), a dodatkowo jedynym silnym wzmocnieniem było środowisko.

Tutaj ćwiczymy siad, warun, rónaj (które wtedy wychodziło strasznie, po pół roku świetnie), obroty oraz moje ulubione "pacnij" :)

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=LuXk4JkQf_U[/URL]

A no i jeszcze jedno. Rex to było swoiste wyzmwanie, ponieważ on był stary i nigdy nie szkolony, a ja świeżo po kursie:) Ale jakos daliśmy radę. Sześć wspaniałych miesięcy współpracy.

Link to comment
Share on other sites

- slalom w okół nóg - robimy

- patrzenie w oczy - to bardzo uległy pies wiec zajęło mi to kupę czasu i długo nie wytrzymuje ale robimy ;)

- przez nogi i ręce skaczemy

Spróbuje cofania.
(już nawet mam koncepcje na komendę ;) )

Co ko kółek.
Naprowadzać psa po kołku czy próbować wyłapywać jak jest zniecierpliwiony.

Z podnoszeniem na razie odpada, bo pies zabawek nie nosi- nie umie, nie bawił się wcześniej.

NatiiMar- wysili filmik do [URL]http://www.psiegrane-marzenia.pl/index.php[/URL]

Myślę, ze powinni zamieścić na stronie, bo wiele osób twierdzi, ze starszy pies nie umie się uczyć.

Mój 7-9 latek też zaczyna- na razie leżeć- dziś próbował po raz drugi i robi już w miarę płynnie- w domu i poza, na spacerze.
Jeszcze mu nie wprowadziłam klikiera :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ojj my klikerowcami też jesteśmy :D Tzn ja i moje psy sztuk 3 a właściwie dwa. Głównie z dwoma pracuję z klikerem bo trzecia, psiak po przejściach, dźwięku klikera się boi. Ostatnimi czasy kształtuję z jedna z moich psic włażenie na miskę ;) Idzie nam b. dobrze, ale niestety wszystkie 4 łapy na misce się nie zmieszczą :evil_lol: Pozostaje nam kształtowanie dwóch łap na misce i ewentualnie potem obroty na misce (przednie łapy na misce, tył się obraca wokół miski :lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Westie, klikerem zaznaczasz zachowanie, które Ci się podoba. Nagroda następuje po kliknięciu ZAWSZE. Także kliker sam w sobie nagrodą nie jest, tylko znacznikiem zachowania.

Polecam poczytac: ;)

[url]http://members.westnet.com.au/b-m/index.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']Dzięki wielkie:) Filmiki na szybcika robione,ale wstawię lepsze:)York:)[/QUOTE]

to czekamy na wiecej :)

[quote name='WestieAgility']A ja się już troszkę pogubiłam ;P Zawsze myślałam, że kliker jest do wyłapywania bardzo "krótkich" zachowań i NIEjest nagrodą. A tu mnie na innym forum dwie osoby informują, że jest na odwrót. Kliker to nagroda! No to jak jest w końcu?[/QUOTE]

to prosze nie sluchac tych osob ;) tez spotkałam sie z takimi przypadkami. Ale tak to [COLOR=DarkGreen][B]pinesk@[/B][/COLOR] ma racje i prosze sobie poczytac madre rzeczy ;)

[quote name='Litterka']Ponieważ nie chce mi się przekopywać przez 220 stron wątku mam jedno pytanie, które na pewno już tutaj padło: czy kliker można zastąpić np. gwizdkiem lub grzechotką?[/QUOTE]

mozna jak najbardziej. Przy szkoleniu delfinow i innych dzikich zwierząt często zamiast klikera uzywa sie wlansie gwizdka i innnych glosniejszych rzeczy. Tu liczy sie fakt- zeby wystepowal ten środek pomostowy łączący zachowanie z nagrodą ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...