Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

Mam pytanie;)
Myślałam, że zmiany po kastracji nie zachodzą tak szybko. Ale na spacerach zaobserwowałam, że eM mniej węszy. Przez to częsciej idzie sobie tak poprostu obok mnie.
No i mam pytanie. Co z nim robić na smyczy? 1,80m do dyspozycji ale co robić?
Bo klikam każde spojrzenie na mnie itd. Co jakiś czas go o coś poproszę ale widze, że nudzi go to. Moze macie jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kinia']Wydaje mi się, że 14 ale pewności nie mam. To miało być kształtowanie i chyba nawet jest;)[/quote]
Psiak jest malo rozbujany, a po 14 sesji, powinien juz smigac.Wydaje mi sie, ze za rzadko go nagradzasz, za dlugo czekasz na pozadane zachowanie, dlatego psiak sie zawiesza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martita']Psiak jest malo rozbujany, a po 14 sesji, powinien juz smigac.Wydaje mi sie, ze za rzadko go nagradzasz, za dlugo czekasz na pozadane zachowanie, dlatego psiak sie zawiesza...[/QUOTE]

Możliwe:) Ale jeżeli będe go częściej nagradzać to mniej będzie kombinował. Bo większość nagród dostanie za dwie przednie łapy. A pudło to jego zmora, nigdy mu to nie wychodziło. Na pufe, która jest o połowe mniejsza wchodzi bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Moim zdaniem, to on jest baaardzo rozbujany - jak na niego. Nie wiem czy on ma taki styl, czy Kinga go tak nauczyła; w sumie to nie border ;)[/QUOTE]

Ale w jakim sensie? Border to nie jest i nie mysli jak border;) On ma swój styl i zawsze był wolny i długo myślący;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']I nie rozprasza Ci to psa??
A jak Ci nie robi tego co ma po kom., to nie palisz jej??[/QUOTE]
Na początku jak zaczęłam go uczyć nic nie mówiłam bez komend, bez nagradzania słownego pies był wtedy ospały, nie cieszył go sam smakołyk, robił flegmatyczne wszystko. Po wprowadzeniu słów, nagradzania słownego, wcześniejszego używania komend pies jak widać na filmiku jest pobudzony, szybciej wykonuje. Wiadomo,że odrazu nie wprowadzam komendy, ale jak po pierwszej sesji zajarzył, to na drugiej wprowadziłam komendę na filmiku jest nagrane jego pierwsze wejście na wiaderko;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Moim zdaniem, to on jest baaardzo rozbujany - jak na niego. Nie wiem czy on ma taki styl, czy Kinga go tak nauczyła; w sumie to nie border ;)[/QUOTE]

Ja też nie mam bordera, a chyba żadnego zachowania nie robiłam w tylu sesjach bo pies by mnie olał bo ile można robić to samo.:diabloti:


mhm włażenie miodzio tylko suka ostatnio zamiast włazić potrafi robić kulejącego psa na tylnią łapę - musiałam za wsześnie kliknąć :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Moim zdaniem, to on jest baaardzo rozbujany - jak na niego. Nie wiem czy on ma taki styl, czy Kinga go tak nauczyła; w sumie to nie border ;)[/quote]
Czy ja napisalam, ze ma pracowac jak border???
Z reszta wbrew powszechnej opinii, z bc bardzo ciezko sie ksztaltuje...

Link to comment
Share on other sites

Ja się boję robić otwieranie/zamykanie drzwi bo obawiam się że może się to zemścić np. otwieraniem lodówki, albo szafek, albo jeszcze czegoś innego.:shake:
Za to mam wstęp do slalomu tyłem, końcówkę włażenia zadkiem na coś pionowego, jak wymyślę komendę to skończę wreszcie dostawianie. Ehh a miałam się uczyć:placz: czeka mnie ciężka noc - jutro dwa egzaminy, a po jutrze trzy:placz:

Link to comment
Share on other sites

Ja robię zamykanie a nie otwieranie, otwierać niedomknięte drzwi się sam naumiał (wtrynia nochal i otwiera ;)) a lodówki nie ma szans otworzyć bo jest wysoko i zabudowana ;)

Slalom tyłem mamy od dawna zrobiony ale niestety my mamy sprzężenie dupno-szczekaniowe, przy chyba wszystkich 'sztuczkach' związanych ze świadomością zadu jest jedno wielkie darcie ryja:angryy: a już przy dupnym slalomie jest masakra.
A na dworze chyba cieczki jakieś się zaczęły bo znowu CSuje i udaje pobitego i niucha jak chce mu coś porzucać na osiedlu (na łąkach nie ma tego problemu:roll:). Dobrze, że niedługo (dokładnie nie wiem) ciach ciach...

Współczuję egzaminów... Ja nie potrafię się zmotywować do nauki chemii (przy obecnym stanie wiedzy to może bym na 40% napisała tę maturkę :roll:) a zostały 3 miesiące :placz:

Link to comment
Share on other sites

Przeprowadziłam 3 sesje klikania z moja tymczasowiczka i jak narazie zaczaiła ze jak sie kilka to trzeba kombinowac o co tej blondynie chodzi... narazie przez naprowadzanie smakiem (dobrze ze naprowadzam czy czekac az sama cos zrobi?) uczymy sie siad, lezec, lapka i piatka, piatka najlepiej wychodzi i sad zaczyna juz na komende ale to najczęściej używana komenda. Nagrałam filmik jak cos robie zle to mi piszcie nie widac na nim dobrze ze kładzie mi łape na rece bo ze złej strony filmowane no i mała dziczeje bo juz chwile cwiczyłysmy

[IMG]http://pl.youtube.com/watch?v=V4yxvO1xCas[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

nie znam się dokładnie na tym ale słyszałam od koleżanki że klikierem nie naprowadza się jeżeli np chcemy nauczyć psa siad to czekamy tak długo aż sam usiądzie wtedy klikamy tylko nie wiem w którym momencie daje się smakołyk i kiedy włącza się komendę słowna jesli coś pokreciłam to mnie poprawcie

Link to comment
Share on other sites

Raaja najlepiej sklupia sie jak cos mam smak albo zabawke- to ja stymuluje do kombinowania, teraz probowałam pare razy bez zabawki i smaka i zrobiła siad, piatka i łapka, lezenie wydaje mi sie ze robi bardziej z tego ze niechce sie jej siedziec ;) TZ tez probował i zrobiła siad i piatka to chyba troszke sie naumiała, ale bardziej chyba reaguje na gest niz na komende

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Raaja najlepiej sklupia sie jak cos mam smak albo zabawke- to ja stymuluje do kombinowania, teraz probowałam pare razy bez zabawki i smaka i zrobiła siad, piatka i łapka, lezenie wydaje mi sie ze robi bardziej z tego ze niechce sie jej siedziec ;) TZ tez probował i zrobiła siad i piatka to chyba troszke sie naumiała, ale bardziej chyba reaguje na gest niz na komende[/QUOTE]

jak chcesz ją z leżenia w siad zrobić(chyba rozumiesz : P) to smakołyk przesuwaj za jej głowę, a nie do góry- łatwiej pójdzie chociaż ja uczyłam zupełnie inaczej ;)

Link to comment
Share on other sites

Raaja siada z lezenia ale na poczatku cwiczen jak jest podjarana potem zaczyna sie nudzic i dziczeje. Dzisiaj kilka razy probowałam zrobic siad, piatke i łapke bez smaka i klikera i robiła ładnie:) widze ze szybciej czai gesty niz komendy i łapka idzie tam gdzie jest reka jak wysoko to ma byc "piatka" jak nisko to "łapka" a jak mam wysoko reke to znaczy ze trzeba usiac, chociaz said stosujemy czesto jak dostaje miske zawsze musi usiac teraz robi to bez komendy, przed wejsciem do mieszkania siada i czeka az otworze drzwi to samo jak sie bawimy i che dostac zabawke to siada i czeka, strasznie mi odpowiada pod wzgledem ruchliwosci jest dlamnie wsam raz ani nie za ruchliwa ani za leniwa. Mozecie mi podpowiedziec jakie jeszcze cwiczenia moge z nia robic cos łatwego, bo narazie na bardzo skomplikowane rzeczy jest za wczesnie i dlaniej i dlamnie - uczymy sie klikania razem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Raaja siada z lezenia ale na poczatku cwiczen jak jest podjarana potem zaczyna sie nudzic i dziczeje. Dzisiaj kilka razy probowałam zrobic siad, piatke i łapke bez smaka i klikera i robiła ładnie:) widze ze szybciej czai gesty niz komendy i łapka idzie tam gdzie jest reka jak wysoko to ma byc "piatka" jak nisko to "łapka" a jak mam wysoko reke to znaczy ze trzeba usiac, chociaz said stosujemy czesto jak dostaje miske zawsze musi usiac teraz robi to bez komendy, przed wejsciem do mieszkania siada i czeka az otworze drzwi to samo jak sie bawimy i che dostac zabawke to siada i czeka, strasznie mi odpowiada pod wzgledem ruchliwosci jest dlamnie wsam raz ani nie za ruchliwa ani za leniwa. Mozecie mi podpowiedziec jakie jeszcze cwiczenia moge z nia robic cos łatwego, bo narazie na bardzo skomplikowane rzeczy jest za wczesnie i dlaniej i dlamnie - uczymy sie klikania razem[/QUOTE]

skoro się nudzi to rob sesje króciutko, do 5min, albo np weź garść smaków i jak się skończą koniec sesji, żeby się nie nudziła ;) jeżeli bez smaka też chętnie robi to powoli je zabieraj- tzn. raz dasz, raz nie dasz później dajesz coraz rzadziej i nawet się psina nie obejrzy że nie dostaje smaka ;)

łatwe komendy- targetowanie nosem- proste łatwe przyjemne, pozwoli małej zrozumieć istotę klikania, tobie tak samo tylko do tego trzeba mieć refleks;) żeby kliknąć jak dotknie czegoś nosem a nie w trakcie zabierania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...