Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dostalam kliker z eukanuby no i zaczynamy klikac no i pojawia sie pytanie moze dosc glupie ale na klikaniu sie jeszcze malo znam bo kliker polega na tym ze odlgos ma byc kojazony z porzadanym wykonaniem czynnosci a potem nagroda a czy jak juz pies bedzie wszystko dobrze robil to ja mam mu dalej nagrody dawac i co mam mu przez cale jego zycie klikac i nagradzac wiem durne pytanie ale nie znam sie po prostu... nie bijcie...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja klikam dotąd dopuki Hexa nie zajarzy o co chodzi. Jak już zajarzy to nie klikam tylko daję nagrody a później już słownie i czasem tylko nagroda. Teraz pracujemy nie za ciasteczka tylko za zabawkę i dobrze nam idzie :multi:. Trochę dostawiania dzisiaj zrobiłyśmy i czarnuch się zorientował, że nie trzeba mnie obejść ani przede mną usiąść tylko obok nogi doopsko posadzić :lol:. Ale były też próby przechodzenia między nogami mimo że niebardzo było jak :evil_lol:. Nie ma to jak praca z wariatem :diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

czesc Diabelek :]
Kliker wcale nie jest po to by do konca zycia klikac psu w ramach wykonywanych przez niego czynnosci ;) to jest wszystko tak pomyslane, by po wyuczeniu konkretnego cwiczenia zostawala tylko dodana pozniej komenda slowan/optyczna. Wiec podsumowujac kliker uzywa sie tylko do czasu utrwalenia sie danego uczonego nawyku.

Mysle ze wiele da Ci przeczytanie podstaw odnosnie uzywania klikera by nie robic jakichs bledow ;) np na stronie [url]http://www.dogs.gd.pl/kliker/[/url] itp

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, więc pokazuję nasze początki dostawiania do nogi , jedna z pierwszych sesji :oops: :
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=weiPjlEbyto[/URL]
wiem, ze źle "wykadrowałam" i na początku nie za bardzo widać jak się dostawia. Liczę na jakąś krytykę i rady co do doskonalenia dostawiania (zwłaszcza do Abi, która kilka stron temu skrytykowała czyjeś dostawianie:oops: chciałabym się dowiedzieć co robię źle i nad czym popracować:cool3:)

Jeśli chodzi o warunkowanie klikera, bo o tym piszecie, to ja robiłam na target nosem. Ale teraz daaawno nie ćwiczyłam tego więc nie wiem czy pies jeszcze pamięta ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]bzikowa[/B], jest to bardzo ładnie zrobione cwiczenie :) piesek slicznie sie sam przystawia. Masz juz na to komende? Bedziesz z tego robic chdozenie przy nodze? Jesli tak to proponuje teraz wydluzenie patrzenia na Ciebie w siadzie najpierw. Dlugo Ci w ogole zajela ta nauka przystawiania zeby dojsc do tego efektu? Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, pracujemy ciągle żeby to udoskonalić.
Szczerze mówiąc - ja zrobilam na odwrót - najpierw chodzenie przy nodze (takie z wgapianiem sie i siadaniem jak się zatrzymam, obediencowe, wiesz;)), chociaż jeszcze nie jest zbyt ładnie - okazało sie ze nagradzalam go ze zlej ręki i dlatego zaczął mnie trochę wyprzedzać. I pracujemy nad tym też w rozproszeniach - np na osiedlu, bo tam siłą rzeczy wychodzi gorzej, zwłaszcza jeśli chodzi o kontakt wzrokowy.
A potem dopiero dostawianie zaczęłam. Więc było mu łatwiej pewnie zrozumieć o co chodzi w dostawianiu. Hm.. jeśli chodzi o to ile zajęła nam nauka - 2 sesje robienia na gruszkę, naprowadzaniem, i załapał mniej więcej w jakiej pozycji ma się znaleźć przy nodze. I jakoś dwie sesje (z tą dzisiejszą na filmiku) jak już zaczął zarzucać zadkiem. Tak komendę mam - mało oryginalną - "noga";)

Link to comment
Share on other sites

[quote]
witaj [B]grrrond[/B] w klikajacym towarzystwie :) super ze zaczynasz z tak malym szczeniaczkiem :) bedziesz miec jakies foty, zdjecia? dawaj relacje :) ps jestes moze na liscie dyskusyjnej kliker?[/quote]

dziękuję za takie miłe przywitanie :multi: zaczęliśmy z bąblem wczoraj i Kefir jest bardzo zadowolony ;) narazie jestem po obejrzeniu filmu DVD i przeczytaniu książki pani Pryor. Byłam na stronie listy dyskusyjnej kiker, ale się nie zapisałam jeszcze, bo do końca nie wiem jak to działa :oops:. Już mam pierwsze pytanie oczywiście, ale to najpierw będę pewnie musiała przeczytać caaały temat, bo pewnie jest banalne ;) "co robić jak psiak podgryza" nie da rady tego ignorować, bo jest strasznie bolesne.... chyba, że trzeba zacisnąć zęby?
tak wygląda moja bestia :
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/121/74103d2505196063.jpg[/IMG][/URL]
dla porównania ze świnkiem Bellmondem :D:
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images23.fotosik.pl/147/adebb0dede64ecba.jpg[/IMG][/URL]
klikamy klikerem Eukanuby, na powietrze mamy Trixie, bo głośniejszy :D

Link to comment
Share on other sites

ho ho jak [B]bezik[/B] wymiata na filmiku, tylko ja sie zastanawiam nad taka sprawa ( i tutaj moja prosba do zaawansowanych klikerowcow): czy jak psiak bedzie sie poprawial po pierwszym siadzie przy nodze to nie wejdzie mu to na stale do repertuaru ? tzn ze siedzac przy npdze bedzie sie lepiej poprawial ? hmmm w sumie to nei jest za to klikany ? ( kurcze albo na filmiku nie ma dzwieku albo nie slysze klikera bo jest taki cichy:eviltong: ) ja cwicze dostawianie ksztaltowaniem wiec siadu narazie wogole nie mam :evil_lol: a chce wprowadzic dopiero jak idealnie bedzie stac na zasadzie ze bedzie tylko jeden siad i to ten wlascicwy... hmmm prosze o rade

KEFIREK jest sliczny :loveu:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hoho :D Znalazłam wreszcie klikerowy wątek :D Ja to cudo porzyczyłam dziś na 6 dni od [B]Psiulki[/B] i już zdażyłam psa nauczyć HOP xD Na HOP siada sobie na zadku i tak łapki składa prosząco :) Wtedy jest KLIK klikerek i nagroda :)
Mało jeszcze wiem o metodach klikera, ale poczytam to forum to pewnie dowiem się więcej :) Fajna sprawa, muszę sobie na wystawie w Jarosławiu kupić kliker, a to juz za tydzień :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...