Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Marta i Wika']Nie zawsze komenda jest potrzebna. Czasem komendą jest samo pojawienie się targetu. Ale oczywiście możesz wprowadzić :-) Na pewno nie zaszkodzi, a może przydać się później. Ważne, żeby wprowadzić kiedy pies już rozumie zachowanie.[/quote]
My kochamy target:) Pomogl nam w slalomie miedzy nogami, czolganiu, targetowaniu roznych innych rzeczy, przechodzeniu pod stolkiem (choc mala juz sie pod stolkiem nie miesci i teraz sie bedzie pod stolkiem czolgala, dwa w jednym;))
Wlasnie pojawienie sie targetu jest u nas komenda:)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]niestety ale drzwi w reke nie wezme tak jak innych targetow :P bedize troche trudniej [/QUOTE]
Ja robiłam tak, że targetem do drzwi dotykałam i nie było potrzeby brać ich w rękę ;). Później tylko pokazywałam drzwi palcem i jak sunia dotykała nosem to szybko klik. Refleks sobie wyćwiczyłam :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie odebrałam i-clicka i stwierdzam że jest super cichutki, mam nadzieję że pies mi się przestawi (do tej pory używałyśmy głównie takiego z gruba głośna blaszką) i będzie wiedział o co chodzi nawet w rozproszeniach. Zaczełyśmy od powtórki targetu tak żeby suka skumała że to też jest kliker.
Po za tym że jest cichy jest śliczny - czarny, jeszcze rozważam zakup czerwonego (zielony i niebieski mi się nie podobają), zwłaszcza że nie są bardzo drogie - 10zł/sztuka na allegro:cool3:
Tylko pies potwór chodzi i próbuje wymusić (zaprezentowała chyba już wszystko co umie, dobrze że drzwi nie umie zamykać:evil_lol:) smakołyki

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie dotyczące właśnie głośności klikera :p

Czy dla psa dużą różnicą jest jego głośność??
Mam kliker z regulacją i w domu na przykład używam najcichszej wersji na polku natomiast najgłośniejszej.. Tylko nie wiem czy to nie jest tak jak z gwizdkami że tylko jeden ton może być :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luzia']
Czy dla psa dużą różnicą jest jego głośność??
Mam kliker z regulacją i w domu na przykład używam najcichszej wersji na polku natomiast najgłośniejszej.. Tylko nie wiem czy to nie jest tak jak z gwizdkami że tylko jeden ton może być :razz:[/quote]

Generalnie psy to kojarzą bez większego problemu. Owszem, gdyby dźwięk jakoś znacząco się różnił, trzeba byłoby psa "przestawić" na jakimś łatwym ćwiczeniu, ale myślę że różnice w głośności tego samego klikera nie mają większego znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Generalnie psy to kojarzą bez większego problemu. Owszem, gdyby dźwięk jakoś znacząco się różnił, trzeba byłoby psa "przestawić" na jakimś łatwym ćwiczeniu, ale myślę że różnice w głośności tego samego klikera nie mają większego znaczenia.[/quote]

Dzięki bo nie wiedziałam czy tak mogę :p

Link to comment
Share on other sites

mysle ze glosnosc klikera nie ma znaczenia, jesli zawsze jest to klik. Tosca najpierw pracowala jakis zcas na zakretkach dobrze pstrykajacych, pozniej dopiero dostalam pozradny kliker ;) teraz tez umie pracowac na czyms podobnie pstrykajacym jesli klikera nie mam akurat w nowym miejscu. Wiec spokojnie ;)

a u nas z Tosca zmiany sie zaczynaja robic- na spacerach w lesie zaczynam ja puszczac bez linki i sie slucha coraz bardziej :) (nie chce zapeszac ;) ).

Link to comment
Share on other sites

[quote] Pomóżcie! Co zrobic z psem który boi sie dzwieku klikera?
[/quote]

Jesli jest to ogromny strach - tak ze pies po uslyszeniu kliku cieka lub chowa sie pod stol .:angryy:
To popros kogos by klikal w pokoju obok / kliker w kieszeni/
A ty baw sie z psem nie zwracajac na to uwagi .:multi:Tak po malu sukcesywnie a gdy bedzie mozna klikac bez leku psa to dopiero dodawaj smaczki po kliknieciu i dopiero naucz go ze klik oznacza zapowiedz nagrody .:razz:
Jesli obawiasz sie sama takiej proby to poszukaj szkoly .Wszystko jest zalezne od psa , bardzo trudno wiec jest dawac rady Twoj odbior i opis moze byc inny niz realia zwiazane z psem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Macie jakiś pomysł jak przyzwqczaić psa do haltera?
Dziś idę do zoologicznego, mam nadzieję, że będziesz "nasz" rozmiar.[/quote]

Nathaniel, chodzi o ciągnięcie?
Rambo jest mały. Może szelki ze smyczą zaczepioną z przodu?
Właściwie dlaczego on ciągnie? Do zapachów? Czy ogólnie jest nakręcony?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...