Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='cuciola']

a ja chce nauczyc przechodzenie przez moj szpagat cofajac sie (tak zeby pies stal do mnie zadkiem)
tak jak Tosca umie!
jak ja uczylas?
Bo Yoghi chce do mnie ciagle stac twarza :)
jak go nauczyc zeby stal do mnie zadem?[/QUOTE]

hm... Tosca nie umie jeszcze slalomu idac tylem , tylko to ja ide tylem a ona przodem ;)

Jednak ostatnio zaczelam uczyc nowej sztuczki-przechodzenia pod moimi nogami jej zadem, czyli stojac do mnie ma sie obrocic tylkiem do mnie i cofnac sie miedzy nogami...

jak to robie? podzielilam cwiczenie na dwie czesci. Najpierw kazalam jej stac-zostac-i obeszlam ja stawajac okrakiem nad koncem jej zadu, po czym powiedzialam cofaj-cofnela sie i k/s. I tak wiele razy. Oczywiscie czasem nie chciala tylko wyskakiwala i stawala przodem do mnie, to wtedy stawalam okrakiem nad nia troche dalej-okolo w polowie jej dlugosci ciala i wtedy juz sie cofala, i pozniej coraz czesciej sie cofala, gdy stalam nad nia na samym brzegu jej zadka ;)(ona glowe miala w tym kierunku co ja).

Druga czesc do tego cwiczenia to uzycie targetu jako naprowadzacza. Naprowadzilam ja kilkakrotnie tak by wykonala polobrot i zatrzymala sie tylkiem do mnie, wtedy k/s. Gdy robila to juz za kazdym razem(pozniej bez targetu),-a na poczatku czesto sie obracala dookloa wlasnej osi- stawalam z rozszerzonymi nogami, i mowiam cofaj. i lapala ;)

Narazie ejstesmyw alsnie na tym etapie, i bede lączyc te dwa zachowania by przeszly w jedna calosc, bez naprowadzania i komendy.

Potem sprobuje slalom taki ze ona bedzie isc do tylu.

powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Cała zabawa polega na skojarzeniu klik = nagroda, a nie odwrotnie. Klik nie jest nagrodą samą w sobie, a jedynie daje psu do zrozumienia za co dostanie nagrodę (smaczka, piłeczkę, przeciąganie, głaskanie itp.).
Po jakimś czasie, gdy pies już pojmie daną komendę, możesz zrezygnować z klikania dając tylko nagrodę, ale nie da się zrezygnować z nagrody rzeczowej dając psu w nagrodę samo kliknięcie.

Jakbyś się czuł gdyby szef zamiast dania Ci wypłaty potrząsnął tylko sakiewką, w której są monety nie dając Ci ani grosza? Warto byłoby dla takiego szefa żyły sobie wypruwać?

Link to comment
Share on other sites

Ja zaczynam podejrzewać że mój nie jest świadomy że ma tyłek :diabloti: bo nijak nie idzie nam dostawianie, ani chodzenie do tyłu na czterech. Za to rolujemy się perfekcyjnie, zostało wprowadzenie komendy :evil_lol:
I mam problem z targetem i nie wiem jak go rozwiązać - suka widząc target dostaje małpiego rozumu -próbuje do niego doskoczyć, łazi po mnie,po wszystkim, ujada etc i nie podąża za nim tylko się rzuca i wali w target (ostatnio wypadł mi z ręki jak sucz go "dotkneła"):wallbash:
I problem z klikerem suka wie że jak mam kliker to będziemy coś robić i zaczyna się pokaz wszystkiego, kładzenie się, obracanie, łażenie na tylnich łapach,siedzenie i darcie pyska etc - da się ją jakoś wyciszyć? Sąsiedzi mnie na stosie niedługo spalą:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Filemon.']ok dzieki za stronke :)
Twoj pies duzo juz sie tak nauczyl? co umie z tych ciekawszych rzeczy? latwo mu przyszla ta nauka?[/quote]
Mój starszy pies umie bardzo wiele sztuczek, ćwiczymy również posłuszeństwo i agility, więc mogę powiedzieć, że jest chłopak wyedukowany.
Młoda natomiast jeszcze nie umie prawie nic, ale zamierzam ją męczyć.

Do targetu możesz wydawać komendę lub nie. Ja nie używam komend do targetowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Filemon.']cwiczylem z psem te targetowanie ;p zalapal; glownie nosem dotykal, czasem bral w pysk albo łapką. wiec si.
odnosnie komend to musze chyba jakies wydawac zeby pies wiedzial czy ma dotknac nosem , czy noga?[/quote]

Nie zawsze komenda jest potrzebna. Czasem komendą jest samo pojawienie się targetu. Ale oczywiście możesz wprowadzić :-) Na pewno nie zaszkodzi, a może przydać się później. Ważne, żeby wprowadzić kiedy pies już rozumie zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Naucz jeszcze zamykania ;)
[/QUOTE]

Na razie mam bez komendy ;) także najpierw wprowadzę komendę ;), a dopiero później inne etapy, bo jeszcze chce nauczyc wyrzucania papierków, a dopiero później zamykania :evil_lol:. No i Fiona też się uczy otwierania kosza, ale inaczej niż Febe :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...