Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A co polecicie zamiast klikera?
Myśmy próbowali dźwięku wydawanego przez długopis, zszywacz, cmoknięcie i pstrykanie palcami. Wszystko nie zdało egzaminu, bo albo za ciche, albo za wolne, albo nie wyróżnia się wśród innych brzmień :diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uranoe']A co polecicie zamiast klikera?
Myśmy próbowali dźwięku wydawanego przez długopis, zszywacz, cmoknięcie i pstrykanie palcami. Wszystko nie zdało egzaminu, bo albo za ciche, albo za wolne, albo nie wyróżnia się wśród innych brzmień :diabloti:.[/QUOTE]


A czemu nie kliker?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']no tak- 10 zl to wydatek niesamowity :diabloti:[/QUOTE]
A żebyś wiedziała :evil_lol:.
Ponawiam jednak moje pytanie, zawarte w poprzednim poście. Tym razem (jeśli mi ktoś odpowie, oczywiście) mam nadzieję, że nie zejdziemy na kwestie finansów :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uranoe']A żebyś wiedziała :evil_lol:.
Ponawiam jednak moje pytanie, zawarte w poprzednim poście. Tym razem (jeśli mi ktoś odpowie, oczywiście) mam nadzieję, że nie zejdziemy na kwestie finansów :evil_lol:.[/QUOTE]

tak, wszystko co klika nadaje sie, jak bylam mala uzywalam nakretek od roznych sloikow czy kubusiow. Wybierałam te co lepiej pykaja :) dzwięk klikera moze tez zastapic inny carakterystyczny dzwiek. Np gwizdek- ktory wykorzystuje sie przy szkoleniu delfinow ta metoda bo lepiej jest slyszalny. Rownie dobrze moze byc to dlugopis lub jakas zabawka wydająca zawsze taki sam dzwiek przy nacisnieciu/użyciu :)
Co wiecej- jak zawsze cmokniesz w okreslony sposob i dasz smaka tez to moze stac sie pomostem łączącym zachowanie z nagrodą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Uranoe']bonsai, betty- dzięki.
Mogłybyście mi dogłębniej wyjaśnić użycie nakrętek, bo nie za bardzo łapię jak mam ich używać.
P.S. Nie zeszłyśmy do kwestii finansowych :evil_lol:.[/QUOTE]


Używac? normalnie jak kliker-naciskasz na wypuklosc nakrętki aż nie wyda charakterystycznego dźwięku.
;)

PS. nie zeszłyśmy bo o to prosiłas :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']to prawda :)nakretka w domu dziala, na zewnatrz ma ten mankament ze cicha ;)[/QUOTE]

U mnie nawet w domu się nie sprawdzała, mam zbyt nadpobudliwe psy, żeby wierzyć, że zareagują na coś takiego :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Hm... czytam sobie i czytam, wpadła mi do głowy taka myśl: co by było, gdyby "chwalić" klikerem sikanie/kupanie na zewnątrz u szczeniaka? :) Oczywiście pod warunkiem, że najpierw poćwiczymy i on załapie samą ideę klikera.

Czy to w ogóle ma sens? Nie jest to przegięcie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Mysle ze to troche bez sensu bo jezeli bedziesz chciala uzywac normalnie klikera to pies "kombinujac" moze zaczac robic cos za co juz byl nagradzany a wiec zsiusia Ci sie w domu[/QUOTE]

Warte przemyślenia :D tego bym nie chciała, skoro i tak mam problem z sikaniem po domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Boi to może za dużo powiedziane ale robi głupią minę i się napina.

A po 5 naciśnięciu mnie boli głowa:) Pomijając już moją głowę to mam wrażenie że dla niej to też nie może być przyjemne. Straszny jest ten odgłos.

Znalazłam coś takiego. Czy to faktycznie da się regulować sensownie czy tylko taki pic.

http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/gwizdek_na_psa/kliker/31875

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...