Jump to content
Dogomania

Paszport dla yorka


zuzos

Recommended Posts

[quote name='zuzos']Witam
Chciałabym się dowiedzieć jak długo czeka się na wyrobienie paszportu dla yorka i ile to mniej więcej kosztuje no i czy gdy wyrabia się paszport pies odrazu dostaje czip ? :roll: Z góry dziękuje[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]to zależy od szybkości pisania weta :evil_lol:
czy ma czysty paszport na miejscu czy nie
koszt to około 150zł lub 120zł zależy u kogo i gdzie
Chip jest również wszczepiany u weta :cool1:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Cena paszportu jest urzędowa, czyli w całym kraju taka sama i wynosi 50 zł.
Paszport wyrabiany jest od reki ale pies musi spełnić kilka warunków.
Musi być zaczipowany - niektóre miasta robią to bezpłatnie. Taki czip też jest uznawany, mimo że jest tylko w bazie miejskiej. Dlatego w interesie właściciela leży umieszczenie takiego czipu osobiście w większej, np ogólnopolskiej bazie.
Poza tym mieć aktualne sczepienie przeciwko wściekliźnie. Jeśli szczepienie było robione wcześniej niż miesiąc temu, paradoksalnie trzeba je wykonać jeszcze raz.
Wcześniejsze szczepienie przepisywane jest do paszportu przez lekarza który je wykonywał.
Nie wszystkie lecznice są upoważnione do wystawiania paszportów. Listę znajdziesz [URL="http://209.85.129.132/search?q=cache:gmpVxEXyn68J:www.eduserwis.pl/wilwet/cms/images/Pliki/paszporty.pdf+paszport+dla+zwierz%C4%85t+lista&hl=pl&ct=clnk&cd=4&gl=pl&lr=lang_pl&client=firefox-a"]TU
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Duszek, paszport musi zawierac oznaczenie psa, wiec chip badz tatuaz. Czesc krajow nie honoruje tatuazy, a przepisy mowia, ze bodajze od 2011 wymogiem bedzie chip.
Cena za paszport jest urzedowa, jednak do tego dochodzi koszt chipu, szczepien, pobrania probek krwi, wiec moze sie roznic w zaleznosci od gabinetu.
Pieczatka weta powiatowego jest konieczna przy podrozy samolotem, badz poza EU. W obrebie Unii wystarczy wpis weta do paszportu o stanie zdrowia psa.

Link to comment
Share on other sites

hej yorkowe mamuśki :) ! Mieszkam na chwile obecna w Irlandii i tu tez zakupiłam moja Molly .jest juz po wszystkich podstawowych szczepionkach wiec rozpoczelysmy wyrabiac paszporcik. Chpia ma juz wszczepionego-to konieczność, druga sprawa szczepienie na wscieklizne -mam to juz za soba no i kolejna to pobranie krwi.....Krew pobiera sie miesiac po szczepieniu na wscieklizne .mamy wiec termin na luty:). jesli wszystko dobrze pojdzie to zostanie odczekac tylko ta 6 miesieczna kwarantanne i wszystko bedzie wporzadeczku :). paszport wynosi nas tu 140 e - szczepionka przeciw wsciekliznie + pobranie krwi. pozdrawiam!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Duszek, paszport musi zawierac oznaczenie psa, wiec chip badz tatuaz. Czesc krajow nie honoruje tatuazy, a przepisy mowia, ze bodajze od 2011 wymogiem bedzie chip.
Cena za paszport jest urzedowa, jednak do tego dochodzi koszt chipu, szczepien, pobrania probek krwi, wiec moze sie roznic w zaleznosci od gabinetu.
Pieczatka weta powiatowego jest konieczna przy podrozy samolotem, badz poza EU. W obrebie Unii wystarczy wpis weta do paszportu o stanie zdrowia psa.[/quote]

Duszek, czy coś jeszcze mam dodać? :cool1:
Dzięki karjo2. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam! Ja kilka dni temu wyrabiałam paszport dla mojej niuni ponieważ w wakacje wyjeżdżamy do Niemiec, a koszty były takie:

50 zł- paszport
100 zł- chip

paszport trzeba wyrobić na 3 miesiące przed planowaną podróżą (w przypadku Niemiec), paszport dostała odrazu tylko jeszcze na 3 tydodnie przed wyjazdem musimy zrobić szczepienie przeciw wściekliźnie i wtedy wpisze szczepienie do paszportu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hm, a tak tylko z ciekawości, z czego wynika, że:
[quote name='gusia78']paszport trzeba wyrobić na 3 miesiące przed planowaną podróżą (w przypadku Niemiec)[/quote]
bo tutaj: [URL="http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2005"]Inspekcja Weterynaryjna - Główny Inspektorat Weterynarii[/URL] niczego takiego nie znalazłam. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich :)
Co prawda jestem "nowa" ;), ale mam świeże informacje na temat paszportu. Właśnie zaczęliśmy procedurę wyrabiania takowego.
U nas wygląda to tak. Dzisiaj pies dostał szczepionkę przeciwko wściekliźnie i został od razu "zaczipowany". Koszt czipa to 70zł. Za miesiąc i jeden dzień będzie można pobrać krew na badania. Jest kilka krajów, gdzie obowiązuje półroczny okres karencji, tzn. od pobrania krwi trzeba odczekać 6 miesięcy - wcześniej nie można do takiego kraju wjechać ( min. Anglia )
Weterynarz powiedział nam, że większość krajów nie honoruje tatuaży, a docelowo i tak psy mają mieć wszczepione czipy. Do naszych krajów "ościennych" można już wjechać miesiąc po szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Załatwia wszystko on, ja nie muszę nigdzie z żadnymi papierkami biegać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To ja odświeżę temat ;)
przedwczoraj wyrabiałam paszport dla suni.
Koszt paszportu wyniósł 60 zł.
Sunia mimo że ma tatuaż to musiała mieć chipa - nowe przepisy weszły w życie w lipcu 2010 r.
Koszt chipa to około 70 zł
Mnie się udało za darmo zaczipować psiaki - w moim mieście jest akcja i za darmo to robią w dwóch przychodniach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...