Jump to content
Dogomania

MALTANKA 2l. po urazie kręgosłupa szuka troskliwego ,mądrego domku.Perełka MA DOM !!!


dorcia44

Recommended Posts

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dziękuje :p
nie zawsze jest tak wyczesana ,nie zawsze też taka czysta ,biały kolor to bardzo nie praktyczny kolor :razz:
ciekawa osoba do mnie pisze w sprawie Perełki..zobaczymy co z tego wyjdzie .
Perełka naprawdę zasługuje na wszystko co najlepsze ,a przede wszystkim na miłość,ciepło dłoni ,głaski ,ona to uwielbia.

jak i towarzystwo innych czworonogów ,bo ona kocha towarzystwo.

Link to comment
Share on other sites

Dorciu, napisz mi co dajesz Perełce na nietrzymanie moczu. Mam na DT Łatkę z wrodzoną wadą pęcherza, która siusia co 15-30 min.
Ponoć leki w jej przypadku mają sensu i nie mają jak pomóc, ale zastanawiam się, czy jednak nie spróbować :roll:. Nasza p. doktor kilka ich wymieniła, ale nie chciałabym wszystkich testować.

Jeśli chcesz zminimalizować zacieki, to zrób Perełce wymaz z antybiogramem z oczu i test na chlamydie (jesli jeszcze nie robiłaś, bo nie wiem). Powinno coś wyjść i po leczeniu oczy powinny wygladać o wiele lepiej. Najczęściej to nie tylko problem kosmetyczny, ale zdrowotny. Szkoda, zeby jakies paskudztwo siedziało w jej oczach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']maltany już z tymi oczkami tak mają;) Perełka jest śliczna, zadbana a oczka nie odejmują jej uroku:cool3:[/quote]

Marta, mają tak długo dopóki się tego nie wyleczy...
Tak jak mówi Jaaga, żeby wyleczyć trzeba zrobić wymaz.
Dobranym leczeniem pozbędziesz się zacieków z oczu i brody
...a to, że Percia jest śliczna to nie podlega dyskusji :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Mają problem z zaciekami, ale tak duże przebarwienia, mimo pielęgnacji i dbania o psa, przeważnie są spowodowane bakteriami lub drożdżakami i wtedy to nie jest problem kosmetyczny, tylko zdrowotny. Mam maltańczyki od 10 lat i już trochę zacieków naogladałam się ;). Dlatego własnie zaproponowałam zrobienie badań.

Link to comment
Share on other sites

jak troszkę się u mnie unormuje (mam taką nadzieje:oops:)to zrobię jej badania ,jeszcze troszkę...
Narazie Percia chodzi bez gacie ,ot rozpustna baba :loveu:znów było sucho ,tz. mała kropelka ,zrobiona tuż przed wyjściem na dwór ,....
oby to był dobry znak...
chyba następny domek nie wypali ,mam chyba za duże wymagania ,czy co :oops::shake:
rozbiło sie chyba wszystko o żywienie ,bo dla mnie jest to bardzo ważna rzecz ,nie uznaje karmienia ze stołu ,z przyprawami itp...
zresztą co taka kruszynka zje...garstke suchego na sniadanko i kolacje ,troche kuraka got. lub innego mieska ..bardzo lubi marchew surową ,jabłuszko ,u mnie wszystkie żaby tak jedzą ...:lol:
nieraz wygladają jak króliki z marchewą w paszczy.;)

mam 5 psów ,w tym 2 właściwie są moje ,jeden spadkowy , dwa z hodowli na dt...tu może być problem z wyżywieniem ,ale kupuje sie paro kg. worek suchego i jest na dłużej ...Dziewczynki jedzą Hillsa.

Link to comment
Share on other sites

ja robienie badań popieram;) na forum maltańczykowym było nawet zbiorowe badanie-organizowała Pati. Niestety taka jest predyspozycja rasy i problem w mniejszym lub większym stopniu jest. ja moim codziennie rano myję i praktycznie po jakimś roku regularnego mycia mamy minimum zacieków:cool3:
tylko uważam, że Dorcia ma tyle na głowie, że to badanie w obecnej chwili nie jest taką koniecznością:oops:

Link to comment
Share on other sites

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images47.fotosik.pl/49/3b2a7b49d275b77f.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/437/8916579f9f3fe6e2.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/314/4f337ccf9fbbeb8a.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Perełka ma w sumie dużą oglądalność na allegro - zaczął się weekend więc ludzie mają troszkę więcej czasu na przeglądanie aukcji, wierzę, że znajdzie się wielkie serce, które przygarnie Perełkę...ona jest przepiękna...

I Dorciu nie ma za co, tylko tak mogę pomóc :(
Jutro zrobię też banerek dla Perełki...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...