Jump to content
Dogomania

karma dla szczeniaka


badman2503

Recommended Posts

Witam. Wiem ze ten temat jest wałkowany non-stop. ale po wejściu do uni ceny uległy zmianie.

Rodzina powiększyła mi się o przecudną suczke American Stafordshire terrier. Ma dziś 7 tygodni i odstawila "cyca". Zadam teraz pytanie za które będą dawac Nobla.. " jaka jest karma dobra i niedroga?. Widzialem karmy eukanuby 15 kg po 250 zł.....jak dla mnie to cholernie drogo. Z drugiej jednak strony zastanawialem sie na ile taka karma starczy, bo ponoć wartośc energetyczna jest nieporównywalnie większa do masy pokarmu. Słyszałem także ze Darling jest produkowany przez Purine ( a co za tym idzie ., jakośc za niską cene) co wy na to??

-jaka karma najlepsza za rozsądną cene?

-na ile starczy?

Link to comment
Share on other sites

Karmy supermarketowe odradzam, Darling się chyba również do nich zalicza. Nie sugeruj się tym że ta karma jest Puriny, również Dog Chow produkowane jest przez tą firmę a jakość pozostawia wiele do życzenia...

Z takich tańszych karm można wybrać Acanę, Gilpę, Bosha, Bewi Dog, Belcando. Z tych karm moja suczka jadła i je tylko Acanę. 20 kg kosztuje ok 185 pln, 15 kg ok 135 pln. Nie wiem jakie jest dawkowanie dla takiego szkrabka ale taka paczka starczyłaby ci pewnie na jakieś 1,5 miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

badman2503 ja rowniez polecam Acane - dobra i tania karma:) poniewaz tutaj nie moge podac linka do strony tej karmy, to wpisz w wyszukiwarke Acana i na stronie masz cennik, z opisami karm, a takze dawkowanie - mozna sobie przeliczyc na ile jedzonko starczy:)

Acane kupuje sie u regionalnych dystrybutorow, ale mozna podobno tez przez centrale - ktora chyba jest we Wroclawiu. Wszystko powinno byc na stronie

Link to comment
Share on other sites

Witam. Jak zwykle będę zanudzał, ale proponuję naturalne żywienie, tj. wołowinka, biały ser, ryz, płatki owsiane, makaron, warzywa. Na samym początku żywiłem swoje psiaki Eukanubą zgodnie z zaleceniami producenta i co zatuczyły się. Dlatego polecam naturalne żywienie, jest to pracochłonne ale lepsze niż sztuczny pokarm - szczególnie dla zdrowia pieska !!!

p.s. przecież ludzie nie żywią się tylko "zupkami w proszku".

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Na samym początku żywiłem swoje psiaki Eukanubą zgodnie z zaleceniami producenta i co zatuczyły się.

Nic dziwnego, nie wiem jak na Eukanubie ale na niektórych karmach jest napisane, że podane dawkowanie jest tylko orientacyjne i należy je dopasować indywidualnie do potrzeb każdego psa. Gdybym dawała mojej suni tyle ile zalecają na opakowaniu to byłaby wielką kulą :wink:

Absolutnie nie jestem też jakąś zwolenniczką podawania tylko karmy suchej - po prostu odpowiedziałam na pytanie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No coz...nie kazdego stac zeby kupowac wolowinke za srednio 20 zl/kg To raz, a dwa - jak dla mnie taka wolowina juz tez nie jest calkiem naturalna - a ja wiem z jakiego zwierzaka pochodzi, czy nie ma chemii w takim miesie i jak mieso bylo przechowywane w sklepie - bo z tym tez roznie bywa.

Poniewaz teraz jest problem zeby kupic mieso w normalnej cenie dla psa, to ja przechodza na suche - zeby sie nie martwic ze nie mam miesa, zeby ugotowac zarelko.

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie taka wolowina juz tez nie jest calkiem naturalna - a ja wiem z jakiego zwierzaka pochodzi, czy nie ma chemii w takim miesie i jak mieso bylo przechowywane w sklepie - bo z tym tez roznie bywa.

Hmmmm. Wątpie czy każda krówka w "prztwórni" Eukanuby je trawke ze stołu i ma własny luksusowy box. Mięso w sklepie masz "czyste"( pocięte na kawałki), a w fabryce "groszków" mięso przechodzi setki procesów technologicznych. Kiedyś widzialem na Animal Planet produkcje. W wielkich mieszadłach mielone jest mięso, dodawane wypełniacze, zagęszczana mączką kostną. bankowo uzyta jest tam jakaś chemia. Producenci nie podają tego na opakowaniach. To że piszą ze nie ma konserwantów jest po części prawdą ( dawającą złudzenie bezpieczeństwa), gdyż prawo nakazuje umieszczać oznakowanie odnośnie konserwantów Produktu. Produkt to koncowy obraz karmy- ona nie jest konserwowana- ale półprdukty już ją mają. Tego niestyty nie trzeba pisać na opakowniu.

Karma ma ulepszacze smakowe , barwiniki naturalne ( tzn. zgodne z naturalnymi :P)..

Jednak kawał mięcha od wąsatej ekspedientki u rzeźnika jest pewnieszy. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

moja psina zazera Purine Pro Plan....karma ta jest w rozsadnej cenie a jest moim zdaniem naprawde dobra....moja je 2 posilki dzinnie....rano karme sucha a po poludniu mieso+makaron/ryz

i jak narazie zadnych problemow zdrowotnych (puk puk w niemalowane hehe) zadnych rewelacji zoladkowych....i siersc ladna bez lupiezu i sie ladnie blyszczy 8) :D

Link to comment
Share on other sites

po poludniu mieso+makaron/ryz

:D

I teraz właśnie mam problem. Skąd mam wiedzieć jak taka porcja bedzie wyglądać. Czy jeśli zje wszystk z miski to znaczy ze dalem za mało,,,a z drugiej strony jak bedzie miał iweczny apetyt, a dam mu pół kotła, to mi się roztyje.Niechciałbym dopiero wtedy zauważyć swój błąd. czy znacie jakieś linki- jak przygotować taką proporcje na daną mase psa.... :roll:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...