Jump to content
Dogomania

orozyme -czy ktoś testował?


marta23t

Recommended Posts

weterynarz dziś poleciła mi Orozyme żel dentystyczny. Ponoć jest to nowość na rynku i nawet rozpuszcza istniejącą płytkę nazębną.
[url=http://www.animalglob.pl/product_info.php?manufacturers_id=89&products_id=1506]Internetowy Sklep Zoologiczny AnimalGlob: Orozyme Collagen Strips M - płatki do żucia dla psów[/url] - tu znalazłam dokładny opis.

czy ktoś to stosował- czy faktycznie usuwa istniejący kamień?

jeśli nikt nie stosował to będę zdawać relację i powiem Wam czy polecam:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mówią moi klienci wydaje się być skuteczny ale tylko i wyłącznie w sytuacji niewielkiej ilości osadu nazębnego. Nie wiem jak z profilaktyką. Mam jednego 3-letniego srajtka, który ma bardzo ładne zdrowe zęby i właściciel używa preparatu zapobiegawczo. Trudno ocenić tutaj skuteczność, bo nie wiadomo co będzie za parę lat.Na pewno nie spełni Twoich oczekiwań jeśli pies ma znaczny kamień nazębny. Wówczas trzeba go zdjąć a dopiero myśleć o Orozyme.

Link to comment
Share on other sites

medvetka dziękuję.
jedna sunia ma kamień dość spory ale ma już 15 lat i nie możemy usuwać ze względu na stan zdrowia ale chcę jej podawać żeby się kamień nie zwiększał, druga ma oczyszczony kamień (przedwczoraj) i chcemy podawać zapobiegawczo bo po zabiegu może narastać szybciej, trzecia sunia ma znaczny kamień na kłach-na innych zębach nie-spróbuję tym preparatem bo ma słabe serce, a ostatnia to szczeniak więc nie wiem czy jest sens przy mleczakach podawać:lol:

Link to comment
Share on other sites

u szczeniaka sobie odpuść,bo te zębiska i tak wymieni. Możesz go przyzwyczajać, że mu coś w pysiu robisz ale myślę, że orozyme można sobie odpuścić.
Temu najstarszemu spróbowałabym chociaż trochę kamienia usunąć mechaniczne (odkrusza się peanem). Wiadomo, że to tylko czyszczenie z grubsza ( i to bardzo z grubsza) ale zwykle nie trzeba znieczulać. Jeli psiak jest spokojny to zazwyczaj przynosi to wymierny skutek np. chętniej jedzą, bo nie ma juz takiego ucisku kamienia na dziąsła.Odsłaniaja się też niewidoczne wcześniej stany zapalne i można taki pyszczek trochę podleczyć.Trzeba się niestety liczyc z tym, że jak zdejmiemy kamień to zęby mogą się "wysypać", bo niejednokrotnie bywa tak, że to kamień trzyma zęby w zębodołach.
U pozostałych 2 jest sens stosować tego typu preparaty.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nie, pean to rodzaj szczypczyków chirurgicznych, którymi w tym przypadku odkrusza się kamień i (sprawdza się przy bardzo dużym kamieniu). Nie wydaje dźwięku, wystarczy tylko odchylić wargi.
I jeszcze raz napiszę, że nie jest to idealne rozwiązanie ale uważam, że lepsze takie niż żadne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...