Jump to content
Dogomania

Przesuszony włos


zuzolandia

Recommended Posts

ja tez mam problem z włosem mojej Daisy , ma suchy włos , a na dodatek kręci się , nie wygląda to najlepiej , staram się jak mogę , myślalam że do od tego się tak kręci że nie suszę suszarką jej włosów ,ale i suszenie nie pomogło a nawet włosy wyglądały jakoś nie zaspecjalnie, widziałam olej co się dodaje psom do jedzenia żeby miały lepsze włosy, moze to pomoże, już sama niewiem co mam robić

Link to comment
Share on other sites

Mój shih ma strasznie suche włosy, waciate, z tendencją do kołtunienia. Po szamponie gottlieb z olejkiem norkowym skołtunił się tak, że nie da się szczotki włożyć. Probowałam to złagodzić jedwabiem farrouk'a ale to nic nie dało. Do tego niesamowicie łapie brud. Jest jeszcze bardziej brudny niż przed kąpielą.:crazyeye: Oczywiście jesteśmy umówieni do fryca :shake: ale chciałabym się już zaopatrzyć w jakieś dobre produkty.:roll:

ps. czy shihy mają takie waciate włosy czy tylko mój to jakiś wybryk? Znajomi hodowali parę lat temu i mimo że jakoś szczególnie się z nimi nie cackali to psy miały włosy, jak ludzkie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Mój shih ma strasznie suche włosy, waciate, z tendencją do kołtunienia. Po szamponie gottlieb z olejkiem norkowym skołtunił się tak, że nie da się szczotki włożyć. Probowałam to złagodzić jedwabiem farrouk'a ale to nic nie dało. Do tego niesamowicie łapie brud. Jest jeszcze bardziej brudny niż przed kąpielą.:crazyeye: Oczywiście jesteśmy umówieni do fryca :shake: ale chciałabym się już zaopatrzyć w jakieś dobre produkty.:roll:

ps. czy shihy mają takie waciate włosy czy tylko mój to jakiś wybryk? Znajomi hodowali parę lat temu i mimo że jakoś szczególnie się z nimi nie cackali to psy miały włosy, jak ludzkie.[/QUOTE]

z jednej strony pies psu nie różny - jakoś włosa to też geny.
osobiście uważam, ze gotlieb to słaba marka... ja wcale nie byłam zadowolona z tego szamponu, raz kupiłam i jeszcze u mnie stoi. w zasadzie dziewczyny wcześniej napisały, co jest dobre, ja też kręcę się wokół kosmetyków biogroom, laser lites, espree, all systems... do kąpieli szampon, po kapieli bezwzględnie odżywka (o ile nie mówimy o szczeniaczku). zmień szampon a ten sobie zostaw do mycia łapek między kąpielami. a brud dlatego tak łapie, że łuski włosów nie są zamknięte, nieodżywiony suchy włos zdecydowanie szybciej się brudzi.
Ktoś wczesniej polecał kurację z biogrooma CREAM SILK czy jakoś tak - odżywkę rozpuszcza się najpierw w ciepłej wodzie, póxniej polewa się roztworem z 2 łyżej tej odżywki - to bardzo natłuszcza włosy, choć jest to kosmetyk z tego wyższej półki cenowej, to warto, ja jestem z niego bardzo zadowolona. i niestety tanie kosmetyki raczej się nei sprawdzają przy psach długowłosych tj. shih tzu.
mam nadzieje, że pomogłam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']z jednej strony pies psu nie różny - jakoś włosa to też geny.
osobiście uważam, ze gotlieb to słaba marka... ja wcale nie byłam zadowolona z tego szamponu, raz kupiłam i jeszcze u mnie stoi. w zasadzie dziewczyny wcześniej napisały, co jest dobre, ja też kręcę się wokół kosmetyków biogroom, laser lites, espree, all systems... do kąpieli szampon, po kapieli bezwzględnie odżywka (o ile nie mówimy o szczeniaczku). zmień szampon a ten sobie zostaw do mycia łapek między kąpielami. a brud dlatego tak łapie, że łuski włosów nie są zamknięte, nieodżywiony suchy włos zdecydowanie szybciej się brudzi.
Ktoś wczesniej polecał kurację z biogrooma CREAM SILK czy jakoś tak - odżywkę rozpuszcza się najpierw w ciepłej wodzie, póxniej polewa się roztworem z 2 łyżej tej odżywki - to bardzo natłuszcza włosy, choć jest to kosmetyk z tego wyższej półki cenowej, to warto, ja jestem z niego bardzo zadowolona. i niestety tanie kosmetyki raczej się nei sprawdzają przy psach długowłosych tj. shih tzu.
mam nadzieje, że pomogłam ;)[/quote]

Dziękuję ślicznie.

Bio groom kiedyś używałam ale rewelacji nie było.

Cóż kołtuny i tak są do obcięcia ale na przyszłość każda rada cenna.

ps. zgadzam się co do genów.

A jeszcze mam pytanie. Łączysz marki tj. np. szampon bio groom a odzywka espree? Czy lepiej kupić komplet.;)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że można mieszać marki :eviltong::p Nie znam chyba jeszcze psa któremu by odzywka i szampon + reszta kosmetyków z jednej firmy podpasowała :evil_lol: jedne firmy mają lepsze szampony jedne odzywki.. a innemu psu poprostu coś tam nie pasuje ;) poprostu trzeba próbować az sie trafi - z kosmetykami i proporcjami :cool1::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dopiero odpisuje, bo rzadko tutaj bywam ;)

ja również nie widzę nic złego w łączeniu kosmetyków. tak samo jak jak używam innego szamponu i innej odżywki i nic w tym nie ma złego :)

jednej firmy odpowiada mi szampon, a drugiej odzywka i jeszcze na każdego psa inne firmy... ;)

akurat Espree kupiłam komplet z serii SILK, bo słyszałam, ze jedno i drugie jest fajne - jeszcze nie próbowałam. Ale mam też Espree szampon, przypadkowo dość kupiony, uniwersalny czyszczący truskawkowy i jest bardzo fajny, więc mam jakieś wstępne przekonanie do tej firmy :cool3:
Odżywka Biogroom SUPER CREAM o której wczesniej pisałam świetnie nawilżyła włos mojej suni, a właśnie miałam wrażenie, że brakuje jej takiego połysku, a po niej włosy zrobiły się lejące i błyszczące, także ja jestem z niej zadowolona bardzo, ale ona nie jest do każdego kąpania, tylko co jakiś czas :) Ogólnie po kosmetykach Biogroom też nie miałam jakiś super opinii, ale akurat ta odżywka mi bardzo pasuje.
cieżko jest wybrać kosmetyki, ja zawsze wybieram mnóstwo czasu, bo tego jest poprostu bardzo dużo i wszystko najlepsze ;) dlatego trzeba chyba po kolei próbować :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='PapryczkaChili']
Odżywka Biogroom SUPER CREAM ale ona nie jest do każdego kąpania, tylko co jakiś czas :) [/QUOTE]

PapryczkaChili, skąd wiesz, że nie można często jej używać? Nigdzie takiej informacji nie znalazłam. Zakupiłam tę odżywkę z zamiarem stosowania jej po każdej kąpieli (bo włos przesuszony, że aż strach), ale teraz zasiałaś we mnie wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AbraCadabra'] poprostu trzeba próbować az sie trafi - z kosmetykami i proporcjami :cool1::diabloti:[/quote]
Ja także uważam że trzeba eksperymentować .Ale jak się już dopasuje odpowiednio kosmetyki to ich tak od razu nie zmieniać tylko używać i hodować piękny włos a co za tym idzie zdrową skórę i ogólnie dobrą kondycję pieska. Ja nadal próbuję w odżywkach ale szamponu absolutnie nie zmieniam. Trafiony w 10 -kę.

Link to comment
Share on other sites

Natina.. shih tzu kąpie się częsciej niż inne psiaki.. mojego kąpie w zależności od/jak się ubrudzi/ przygotowania do wystawy/ natluszczenia/ ogólnego "użytkowania" :)
Czas ten wynosi w zależnosci od punkt wyżej 3, 7 albo 10 dni;)

i sama powinnaś "wyczuć" kiedy pies nadaje się do kąpieli;) to tak jakbyś pytała każdego z osobna kiedy myje włosy swoje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Siamensis']Yanni a w czym pierzesz pieska jeśli można zapytać?:evil_lol:[/quote]
Teraz ALL SYSTEM ale wróce do tanszego szamponu ktory wcześniej używałem bo był o niebo lepszy KAWU. Czasami cena nie idzie w zgodzie w jakość.
Po ALL SYSTEM drogim i mało wydajnym wyglądała jak by miałą o kilka kilo za duż wagi a włos taki troszkę waciany był pomimo że stosuje do niego jedwab dodatkowo:

[IMG]http://i41.tinypic.com/2s0db3s.jpg[/IMG]

A po KAWU duż tanszym i lepszym jak dla niej i jej rodzaju włosa tak:
[IMG]http://i41.tinypic.com/2yzn8g8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natina']Powiedzcie mi jak często należy kąpać psiaki? znajomi kąpią co tydzień, weterynarz jednak odradza częste kąpiele...[/quote]
Ten Twoj weterynarz ma łeb na karku -jeżeli uważa że nie za często to zależy co dla niego znaczy często ?.Codziennie? co tydzień co dwa czy co miesiąc. Bo jak codziennie to sie z nim zgadzam ale jak co tydzień to juz nie koniecznie jak co dwa to absolutnie sie nie zgadzam a jak co miesiąc to jest do bani jego porada. Pra się pierze w zależności od potrzeb i nie da sie mu ułożyć grafiku kąpieli. To są psy długowłose więc kąpiele są w zależności od intensywności ich zabrudzenia. Ja się dziennie usmoli to kąpiel codziennie- nie?

Link to comment
Share on other sites

Ten mój weterynarz powiedział że kąpać psiaka nie częściej niż raz na m-c.
Jak na razie moje pieski siedzą w domu bo są w trakcie szczepień, wczoraj por pierwszy wypuściłam je do ogrodu na kilka minut i całe "podwozie" miały brudne, więc umyłam tylko brzuszki i łapki:)
Co do mojego lekarza-weterynarza polecono mi go jako najlepszego od rasy shitzu, moze jednak nie jest taki dobry jak o nim mówią....
Mam jeszcze jedno pytanie, czy dużą przepuklinę powinno się operować czy ona po jakimś czasie się wchłonie?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natina']Ten mój weterynarz powiedział że kąpać psiaka nie częściej niż raz na m-c.
Jak na razie moje pieski siedzą w domu bo są w trakcie szczepień, wczoraj por pierwszy wypuściłam je do ogrodu na kilka minut i całe "podwozie" miały brudne, więc umyłam tylko brzuszki i łapki:)
Co do mojego lekarza-weterynarza polecono mi go jako najlepszego od rasy shitzu, moze jednak nie jest taki dobry jak o nim mówią....
Mam jeszcze jedno pytanie, czy dużą przepuklinę powinno się operować czy ona po jakimś czasie się wchłonie?
Pozdrawiam[/quote]


To sprobuj Ty nie myc włosów przez miesiąc ;) za rada weterynarza;)

a co do przepukliny: jezeli jest mała masować masować ;) i jezeli sie nie powieksza zostawic ;) nie przeszkadza to w niczym
ale jeżeli jest duża to radziłabym obserowwać i wykonać zabieg ( najlepeiej pod narkoza wziewna z racji krotkiego pyszczka ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda & Zicko']To sprobuj Ty nie myc włosów przez miesiąc ;) za rada weterynarza;)

a co do przepukliny: jezeli jest mała masować masować ;) i jezeli sie nie powieksza zostawic ;) nie przeszkadza to w niczym
ale jeżeli jest duża to radziłabym obserowwać i wykonać zabieg ( najlepeiej pod narkoza wziewna z racji krotkiego pyszczka ;) )[/quote]

Jak wyżej -zgadzam się w zupełności. Ponadto jak jest duża a jest duża bo tak piszesz to weterynarz powinien zadecydować. Jak jest małą wielkości 1 grosza i kulki grochu to radzę masować i masować . Może się wchłonąć co się często dzieje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Roxy']Czy ktos uzywal kosmetykow SAN BERNARD jabłuszka? bo nie wiem jakie kupic psiaka kosmetyki.... doradzcie[/quote]Możesz kupić ta serie ..Zielone jabłoszko";) Szampon jest dobry i jak narazie tobie to wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...