Jump to content
Dogomania

Kastracja chemiczna


magda z.

Recommended Posts

Rzepki się nie zwichają po upadku ze schodów - po urazach to co najwyżej więzadło krzyżowe kolana może pójść. Możliwe, że po upadku problem, który on miał od zawsze, po prostu stał się bardziej wyraźny. A rzepki to bardzo powszechny problem u małych ras (głównie jorki).

Traktować psa jak psa to nie znaczy uwiązać na łańcuchu tylko przyjąć do wiadomości, że jego psychika się różni od ludzkiej.

Piszesz, że twój pies nie miał jeszcze stosunku (pierwszy raz się spotkałam z określeniem "stosunek" w odniesieniu do psów), że chcesz mu znaleść suczkę, ale nie by mieć szczeniaki, tylko by sobie pieski pouprawiały bezpieczny seks i wyładowały napięcie seksualne a to wszystko świadczy o tym, że w ogóle nie masz pojęcia o fizjologii i psychice psów. Żeby jemu ulżyć to nie suczkę trzeba mu na bezpieczny seks skominować, ale jajka obiciąć, by nie świrował od nadmiaru testosteronu. A narkoza (szczególnie na nowoczesnych lekach) nie taka straszna jak ją malują.

Tak myślę, że sikanie w domu nie skończy się po tym hormonie, bo on sika by oznaczyć swoje terytorium a to robią wszystkie psy - kastrowane i te nie. Chodzi się po parku, wącha gdzie jakiś inny pies zostawił swój zapach (czyli oznaczył swoje terytorium) i sika tam swoim, by jego było wyraźniejsze. A to że wącha i sika tam gdzie suczka nasikała to dlatego, że chce by jego był na górze. Nie wyobrażam sobie by mi pies sikał po kątach (i to jeszcze napisałaś, że potrafi po złości narobić), by w wieku 3 lat nie był w stanie odróżnic domu od podwórka. 

Powtórzę jeszcze raz - pies nie ma prawa sikać w domu po kątach, wy potrzebujecie dobrego psiego behawiorysty!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...