Jump to content
Dogomania

Kastracja chemiczna


magda z.

Recommended Posts

Odświeżam temat. Mam młodziutką suczke ( 10 tygodni) i 10 letniego psa, którego ze względów zdrowotnych nie moge wykastrować tradycyjnie. Czy ktoś wie, gdzie w warszawie można wykastrować psa chemicznie i ile to mniejwięcej kosztuje?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zajdz ddo najbliższego gfabinetu weterynaryjnego i spytaj o dostępnosc.myslę,że znasz schemat działania tego prep.kiedyś jedna "dawka "kosztowała 300 zł(niestety kiedyś były tylko w dwu-pakach więc trzeba było kupic oba.teraz nie wiem jakl jest)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zwracam się z ogromną prośbą do osób które mają psy po kastracji/sterylizacji o wypełnienie krótkiej – 3 minuty- ankiety [URL]http://www.ankietka.pl/ankieta/88592/kastracja-i-sterylizacja-psow.html[/URL] Dane z ankiety będą wykorzystane do pracy magisterskiej pt.”Kastracja i sterylizacja psów na terenach wiejskich” Bardzo proszę o pomoc i z góry wszystkim ,którzy wypełnią ,dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

czy u któregoś z Waszych psów po podaniu implantu wystąpił jakieś choroby?

mój miał implant podany rok temu w lipcu, w sierpniu zaczęły się problemy z łapami, prawdopodobnie miał autoimmunologiczne zapalenie naczyń (nie pamiętam dokładnie nazwy). zastanawiam się czy implant mógł to spowodować

Link to comment
Share on other sites

przeczytaj ulotkę tego preparatu

i w czym to ma pomóc? 

Jak napisałam, pies miał już podany ten środek- dokładnie Suprelorin. Ulotkę przeczytałam przed podaniem, nie ma informacji o takich skutkach negatywnych. Nie ma informacji ze może powodować takie problemy, tak samo jak nie ma informacji ze może spowodować lękliwość, a już kilka psów miało z tym problem po podaniu preparatu.

Na różne psy może działać różnie, wiec pytam czy ktoś miał podobny przypadek. Szukam przyczyny zachorowania mojego psa. W okresie jego życia bezpośrednio przed zachorowaniem nie nastąpiły inne nietypowe zjawiska, oprócz wstrzyknięcia mu implantu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam wszystkich. Ozywiscie -najpierw sie robi -pozniej sie czyta :( Moj 3 letni ratlerek, ktory wazy 4 kg, ma zwichniete rzepki i bioderko. Czeka na niego operacja. Wet powiedzieli ( pytalam w Polsce i w Nemczech-poniewaz obecnie mieszkam tu) ze kastracji nie robia z operacja na rzepke. Wiec zdecydowalam sie na farmakologiczna kastracje. Myslalm ze jest niezbedna, bo pies obsikuje wszystko. Bardzo smierdzi wdomu i oprocz tego ja dostalam okropnej alergii na ten zapach :( Wet niemiecki zrobil tastrzyk i niby mial pies przestac sikac, wyczyscilam wszystko wdomu po 2 tygodniach, wypralam firany...i t d . Oczywiscie , pies nie przestal sikac :( W zachowaniu zadnych zmian nie zauwazylam, moze troszke stal sie lagodniejszy...i teraz zastanawiam sie-czy robic normalna kastracje?! hmmm Pies zmienil otoczenie - bo przeprowadzka - ale i poprzednio obsikwal wszystko. Zostawal wdomu 6-8 godz, bo my w pracy, ma dwie kuwety wdomu-jest przyzwyczajony do kuwet, ale od kiedy zmienilam mieszkanie z Polski na DE, to do kuwety jak mnie nie ma wdomu - nie chodzi :( i jeszcze jedno - zamieszkala z nami chihuahua, ktora ma 4 lala, jest wysterylizowana. Lecz moj Nik chodzi i wacha gdzie ona sika i koniecznie musi to polizac i tam nasikac. czy to jest wdomu, czy to na dworze... Kastracje i tak musimy, bo moj Nik w swoje 3 lata jeszcze nie mial stosunku. Ale sie zastanawiam czy to wogule pomoze na to sikanie :( czy jedynym wyjsciem jest rozdzielic psow :( Moze ktos cos podpowie :( Jestem bezsilna z tym sprzataniem, a najgorzej z alergija :( Dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Czemu starasz sie znaleść jemu suczkę? Jeździsz na wystawy? Planujesz założyć hodowle FCI?

Dla mnie to trochę dziwne, że masz psy, które traktujesz jak koty (kuweta). Z tym probleme z sikaniem to chyba behawiorysty potrzebujesz. Może ratlerek i chihuahua to mini psy, ale psy, takie same jak husky czy kaukaz, i tak powinny być traktowane.

Link to comment
Share on other sites

Ratlerek jest od dziecka przyzwyczajony do kuwetki.  Bo wiedzialam ze bede zostawiac wdomu na 8 godz. Wczesnirj nie bylo z tym.az tskiego pronlemu. Jsk mieszkalismy bex suczki to mog nasikac ze zlosci, a ogulnie kuweta lub na dwor. Szukam suczki, moze jak przezyje pierwszy raz lub kilka to moze sie udpokoi ; ( ale nie dla szczeniaków.  i nie jem tego Nasza chiwawka jest wysterylizowana ale nie dopuszcza go do siebie.  Zresztą tez nigdy nie miala stosunku. 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz, ale psy trochę różnią się od ludzi - kopulują, by się rozmnażać, więc generalnie kopulacja=szczeniaki. Psy nie uprawiają bezpiecznego seksu. Pies, który krył będzie bardziej nastawiony na krycie, niż ten, który tego nie robił. Zacznij traktować swego psa jak psa, a nie człowieka w futerku.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, prazsky krysarik napisał:

Ratlerek jest od dziecka przyzwyczajony do kuwetki.  Bo wiedzialam ze bede zostawiac wdomu na 8 godz. Wczesnirj nie bylo z tym.az tskiego pronlemu. Jsk mieszkalismy bex suczki to mog nasikac ze zlosci, a ogulnie kuweta lub na dwor. Szukam suczki, moze jak przezyje pierwszy raz lub kilka to moze sie udpokoi ; ( ale nie dla szczeniaków.  i nie jem tego Nasza chiwawka jest wysterylizowana ale nie dopuszcza go do siebie.  Zresztą tez nigdy nie miala stosunku. 

Niech już będzie, że to pies kuwetowy, choć ogólne psy trzymają mocz dłuzej niż 8 godzin. Tak czy siak jak sama piszesz już wcześniej potrafił nasikać po złości - takie coś nie ma prawa się zdarzyć! Tylko ciężko chorego psa (np. na cukrzycę czy niewydolność nerek) można usprawiedliwić za sikanie w domu!

Jak mu zafundujesz suczkę to tylko się napali jeszcze bardziej!

Jak planujesz zrobić by z tego nie było szczeniaków?? Kondoma mu założysz? Bo suka nie w okresie płodnym pokryć się nie da! Więc skąd zdziwienie, że wysterylizowana suka go do siebie nie dopuszcza?? Zwierzęta kopulują tylko dla prokreacji!

Napisałaś wcześniej, że ma problem z rzepkami - to wada genetyczna! Chcesz przez spełnianie seksulanych fantazji swojego ratlerka sprowadzić na ten świat już pal licho, że kundelki z pseudohodowli, to jeszcze obiciążone tą wadą? Po co? By te psy cierpiały z powodu bólu kolan i zwyrodnień w stawach??

Jak napisała Nette - zacznij traktować swojego prazsky krysarika jak psa a nie jak zabawkę!!! Bo tylko robisz krzywdę jemu i ścianom w swoim domu, przez jego ciągłe podszczywanie!

Link to comment
Share on other sites

Prosze o wyrozumialosc ! Spokojnie ! Pies po kastracji chemicznej. I nie chce kryc ani muec szczeniakow. Chce sie pozbyc problemu ! Dla tego pisze tu na forum. Mam psa po raz pierwszy w zyciu. I za kazdym razem inny problem. 

kRzepki ma zwichniete po upadku zesschodów.  Ludzie, po co jest ten forum ? ! Prosze o pomoc. A wy traktujecie mnie jak super znawce psow, ktory nagle kaleczy psa ! 

 

Link to comment
Share on other sites

Moze zle zrobilam ze nie kastrowalam normalnie, ale szkoda mi narkoze malemu robic. Niemiecki weterynarz powiedzial ze jest rozwiazanie ze by nie sikal-chemiczna kastracja. Nie jestem super znawca psow, ale sie zgodziłam, chcialam jak lepiej. Z tym ze powiedzial ze za 2 tygodnie przestanie obsikiwac dom. Wczoraj wyczytalam w necie ze za 6 tyg. Oczywiście,  jak minie 6 mies , jak przestanie dzislac ten hormon (czy jak go zwal tak zwal) to wykastruje pieska. Ale czy to pomoze jak mieszkamy z sunia ? ?? On oblizuje miejsca gdzie ona sika.gdzie usiadzie po sikaniu i td. Ona po sterylizacji,  wiec nie powinna miec cieczki. Czy dobrze mysle ? Dla czego on tak sie zachowuje ?! 

Link to comment
Share on other sites

I dla czego pies nie moze sie załatwiac do kuwety ? ! Jak tak byl nauczony jsk go dostalam ! Czasem jak prychodzilsm z pracy to nie bylo nasikane, tzn 8-9 godz wytrzymywal. A czasem kupy i diku w 2 kuwetach i jeszcze obok. Z tym ze nie bylo regularnych spacerow. Teraz sa spacery dwa razy rano i wieczorem.  Ale w nocy pije duzo po suchej karmie ( przestawiam z gotowanego jedzenia na sucha karme) i w nocy chodzi do kuwety. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...