Jump to content
Dogomania

Właściciele pupilków z hodowli BAKARAT łaczmy się


YORAGGA

Recommended Posts

Izoldas no pewnie jeszcze poczekam, mam się skontaktowac z yoreczką na początku stycznia, bo tak około tego czasu mają sie urodzić, plus jeszcze muszapodrosnać wiec nie tak prędko :-? no ale Warto czekać :D :D no i nieukrywam ze w sumie to mi pasuje, bo musze zgromadzić odpowiednie fundusze :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pozatym w ani jednym moim słowie nie krytykuje zadnego z hodowców
To nieprawda. Napisałaś o jednej z nich
nazwała bym,ze jest dobrym wystawca ,ale nie hodowcą

Ja to odbieram jako krytykę jednego z hodowców. I nie tylko ja, jak wynika z odpowiedzi, które już dostałaś. Już nie mówiąc o tym, że z uporem maniaka kilkakrotnie sugerujesz, że hodowla Yorex nie odnosi żadnych sukcesów wystawowych z własnymi psami - to również odbieram jako krytykę, bo trudno to odebrać jako komplement :wink: . A skoro krytykujesz kogoś z nazwiska, to może przedstaw się, a nie uprawiaj krytyki anonimowej, chowając się za nikiem?

ALe prosiłam by mi przedstawic o ile sie myle dokladne dane gdzie i jaki pies z hodowli Yorex wygrał lub zdobył laury uznania.
Okej, proszę bardzo: na krakowskiej wystawie międzynarodowej w tym roku, suczka Wheel of Fortune Yorex wygrała klasę otwartą i CWC.

To tylko przykład. Nie znam się na yorkach, nie śledzę ich na wystawach, nie mam dostępu do wyników, więc na pewno nie potrafię podać pełnej listy czyichkolwiek osiągnięć, jednak Twoje powtarzane kilkakrotnie sugestie, że hodowla Yorex takowych nie posiada, zmobilizowały mnie do spojrzenia w katalogi powystawowe, bo wkurza mnie anonimowa krytyka. Niestety większość oddziałów nie umieszcza ich w internecie, więc wybór padł na Kraków, który umieszcza.

Prosiłaś, żeby przedstawić, o ile się mylisz, "dokładne dane gdzie i jaki pies z hodowli Yorex wygrał lub zdobył laury". Niniejszym to zrobiłam - więc jednak myliłaś się. A jeśli myliłaś się w tym jednym przypadku, to może było ich wiecej.

Osobiście uważam cały ten topik za pomylony. Szukasz kuzynów swoich piesków? Znajdziesz ich o wiele więcej jeśli, wbrew tytułowi założonego przez siebie topiku, uznasz liczne spokrewnione psy spoza hodowli Bakarat. Natomiast psy z hodowli Bakarat niekoniecznie są bliskimi krewnymi Twoich piesków. I całe szczęście, bo ograniczanie hodowli tylko do puli genów u siebie dostępnych byłoby poważnym błędem hodowlanym.

To tyle ode mnie. Pozdrowienia dla wszystkich właśćicieli yorków, i tych z doskonałej hodowli Bakarat, i tych z innych hodowli. :buzi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam

Przeczytałam cały topik i czegoś nie rozumiem. Osoba rozpoczynająca ten temat zawarła w tytule cały sens istnienia tego topiku.

Część osób w ogóle go nie zrozumiała. A już na pewno niepotrzebnie w ramach jednego tematu rozpoczęła kontrreklamę bo jak inaczej to nazwać innej niż w temacie hodowli. Jeśli ten topik ma na celu poznanie się właścicieli piesków z danej hodowli to zupełnie nie na miejscu jest reakcja moderatora o imieniu Flaire który, tu cytuję:

Osobiście uważam cały ten topik za pomylony. Szukasz kuzynów swoich piesków?

świadczy o albo niezrozumieniu tego co się przeczytało albo o celowym zdeprecjonowaniu tematu gdyż nie jest on na rękę tejże osobie albo osobom które są bliskie pani Flaire.

To że temat topiku został mocno wypaczony przez rozmówców to nie wina

założyciela.

Moderator nie powinien komentować pewnych wydarzeń a je kontrolować aby nie wypaczać a nawet gasić tematu który na dobre się nie zaczął.

A właściciele jeśli mają chęć poznania się i próbują to uczynić na stronach Dogomanii mają do tego prawo.

Więc proszę bardzo nie odbierać im tego.

Link to comment
Share on other sites

li, nowa jesteś, więc pozwól, że Ci kilka spraw wytłumaczę... :wink:

Po pierwsze, odpisując w tym topiku, nie pisałam jako Moderator (zresztą nie moderuję tego działu), tylko jako zwykły użytkownik. Po drugie, nie rozumiem co w topiku o yorkach z hodowli Bakarat mogłoby być dla mnie "nie na rękę"? Jak już pisałam w moim poscie, nie mam yorka, nie znam dobrze ani właścicieli, ani wystawców yorków, więc o co dokładnie mnie oskarżasz, pisząc że temat "jest on na rękę tejże osobie albo osobom które są bliskie pani Flaire"??? Zapewniam Cię, że żadna z wymienionych w tej dyskusji osób nie jest mi bliska! :o

To, co mi się nie podobało w tej dyskusji, co mi rzeczywiście było nie na rękę, to wypaczenie topiku i użycie go do wypisywania krytycznych i nieścisłych uwag pod adresem innej hodowli. A tego dokonała sama założycielka, a nie, jak sugerujesz, jej rozmówcy.

Również dziwi mnie, dlaczego uważasz, że pisząc "szukasz kuzynów swoich piesków?" wykazałam brak zrozumienia. Przecież w oryginalnym poscie, założycielka topiku napisała

Chetnie poznam włascicieli piesków z tej hodowli oraz kuzynów i kuzynki moich pupilków.
Mnie chodzi tylko o to, że ci kuzyni najprawdopodobniej są w rozmaitych hodowlach, nie tylko w hodowli Bakarat - i to właśnie dlatego, że hodowla Bakarat jest znakomitą, uznaną hodowlą i psy z niej lądują w innych hodowlach jak również rozpoczynają inne hodowle. Oczywiście z samej hodowli Bakarat są kuzyni piesków YORAGGI, ale również są również inne psy z linii niespokrewnionych.
Moderator nie powinien komentować pewnych wydarzeń a je kontrolować aby nie wypaczać a nawet gasić tematu który na dobre się nie zaczął.
Jak już pisałam, nie jestem tu Moderatorem, więc moja wypowiedź była po prostu moją opinią jako użytkownika forum - tak jak i Twoja. Zgadzam się z Tobą, że temat został wypaczony, ale stało się to, i to w brzydki sposób, na długo zanim ja cokolwiek tu napisałam. Gdy te wypaczenia przeczytałam, zgłosiłam moje objekcje do tutejszego Moda, Wind (jak przykazuje regulamin), ale ona wtedy widziała to inaczej i nie odczuła potrzeby interwencji. Natomiast jeśli Ty również uważasz, że topik wymaga zmoderowania, to, wedłu regulaminu (którego lekturę polecam) powinnaś tak jak ja napisać na priw do Wind, a nie składać zażalenia na temat potrzeby moderowania czy też obowiązków moderatora w topiku.

A z drugiej strony, ciekawi mnie, co Cię tknęło, żeby odnowić ten bardzo stary już topik, bo to się raczej rzadko na dogomanii zdarza? Czy Ty jesteś właścicielką yorka z hodowli Bakarat? Czy też po prostu bronisz praw nieznanych Ci i po części jeszcze niezidentyfikowanych użytkowników forum?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Rzeczywiście, nie Pani jest moderatorem tego topiku. Ale ma Pani funkcję moderatora w Dogomanii i jakikolwiek Pani post ma w nagłówku to nieszczęsne słowo moderator, a to zwłaszcza dla młodych dziewczyn z Dogomanii może być deprymujące. Przepraszam jeśli chodzi o kuzynów, rzeczywiście założycielka też zawarła to zdanie. Ale ciągle uważam że głównym zadaniem tego topiku miało być poznanie się ludzi którzy stali się właścicielami yorków danej hodowli. A pisząc że cały topik jest niedorzeczny zgasiła Pani całkiem ładną ideę w zarodku. Z drugiej strony założycielka topiku nie potrafiła zapanować nad emocjami i wykonała wyliczankę, ale po takiej nazwijmy to (prowokacji w postaci a moje są najładniejsze) młodzi ludzie często nie potrafią się opanować.

Jeśli czuje się Pani urażona to przepraszam, ale początkowo tak właśnie odebrałam Pani interwencję. Czy zauważyła Pani że potem nie było już żadnych postów. Jak widać Pani słowo miało dużą wagę w tym środowisku.

I dlatego też trzeba bardzo uważać co się pisze aby nie wylać dziecka z kąpielą.

Pozdrawiam i proszę nie mieć do mnie urazy.

Li

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, nie jestem żadną "Panią". Na dogomanii wszyscy są na "ty". :wink:

A po drugie, idea, ładna czy nie, została zgaszona bardzo długo przed moją interwnecją. To co ja próbowałam zgasić - i szczęśliwie mi się udało - to właśnie te przepychanki i wyliczanki. Topik pozostał otwarty, więc dodatkowi właściciele yorków z hodowli Bakarat, jeśli jeszcze jacyś niezidentyfikowani na dogomanii są, mogli się ewentualnie dopisywać. Często właśnie tak się na dogomanii zdarza - topik odbiega od tematu, jakiś użytkownik (czasami nawet moderator :wink: ) próbuje wprowadzić jakiś tam porządek i topik wraca na prostą drogę. Podejrzewam jednak, że przynajmniej część z potencjalnych autorów, czytając późniejsze wypowiedzi w tym topiku, poczułaby taki sam niesmak, jaki poczułam ja (i nie tylko ja - wystarczy spojrzeć na odpowiedzi długo zanim ja cokolwiek napisałam!)

Jeżeli dogomaniacy potrzebują takiego topiku, to zawsze można zacząć jeszcze raz, na czysto (z reguły rozpoczynanie nowych topików na obecny już temat nie jest na dogomanii mile widziane, ale tu moim zdaniem byłby oczywisty wyjątek). Albo dopisywać się dalej w tym topiku - brrr. :wink:

I raz jeszcze powtórzę - pouczanie Moderatorów, jak mają moderować, czy też co należy lub nie do ich obowiązków, bardzo proszę na priw albo do danego moderatora (mnie), albo do moderatora danego działu (Wind), albo, gdy zadośćuczynienia brak, do właścicieli forum, Margo lub Admina. Regulamin, w którym można znaleźć ten i inne przepisy znajduje się tutaj

No i urażona się, oczywiście, nie czuję; wytykam tylko nieprzestrzeganie regulaminu. :wink: Więc pliiiz... Dalszą dyskusję na ten temat na priw.

Link to comment
Share on other sites

Fragment postu zmoderowany przez Wind.

Powod: niezgodnosc z punktem 8 Regulaminu Forum Dogomania.

Witam ponownie

A teraz właściciele yorków do pracy. Poznawajcie się bo to bardzo dobry pomysł który może wnieść tyle dobrego.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie. Chcialam dorzucic swoje trzy grosze w sprawie yorkow z Bakarata. W grudniu ubieglego roku kupilam od pani Ani suczke, wabi sie Sinda :) Niedlugo umieszcze tutaj jej zdjecie. Sindusia jest kochana i sliczna, niestety, wedlug oceny tutejszych specjalistow nie ma szans na wystawach w Danii poniewaz jest za duza ( wazy bagatela 5 kilo :wink: ). Zachwyt natomiast wzbudza moj drugi york, Spookie, z hodowli Top Ten. Jest ponoc idealny, namawiaja mnie na wystawianie go poniewaz ponoc to stuprocentowy zwyciezca. Skoro jednak Sindusia nie ma szans, a Spookie jest bardzo nerwowym pieskiem wiec zrezygnowalam z wystaw i ubiegania sie o laury. Sa to po prostu pieski do towarzystwa. A jesli w przyszlosci ta urocza parka dochowa sie potomstwa to oddam szczeniaczki swoim przyjaciolom ( juz wlasciwie ustawila sie kolejka :wink: ). Bede wtedy mogla spac spokojnie, bo maluchy zostana oddane do bardzo dobrych, milych ludzi ( ktorych znam i z ktorymi mam kontakt ). Kupilam Sinde z mysla o zalozeniu w Danii hodowli, w miare uplywu czasu zmienil sie jednak moj koncept, nie bede Sindy pchala na sile na tutejsze ringi a ponoc idealnemu Spookiemu, ktory wzbudza w tym kraju taki zachwyt wsrod specjalistow dam spokoj, on jest za nerwowy, nie chce go narazac na dodatkowy stres. Swoja droga, gratuluje pani Jolancie, wlascicielce hodowli Top Ten, jej piesek jest tutaj oceniany bardzo wysoko :lol:. Oba pieski maja sie w tym skandynawskim kraju bardzo dobrze, na szczescie wszelkie kosmetyki do pielegnacji sa mniej wiecej o polowe tansze niz w Polsce. A jesli beda male Sindusie i Spookusie to trafia tylko do dobrze znanych mi osob i wiem ze beda szczesliwe :).

Miedzy obydwoma pieskami widze ogromna roznice charakteru. Sinda jest odwazna, wesola, niczego sie nie boi i jest wyjatkowo towarzyska. Nawet teraz siedzi mi na kolankach, nazywamy ja usmiechnietym psem bo zawsze jest zadowolona. Spookie ma zupelnie inna osobowosc , jest wyjatkowo delikatny, Sinda je doslownie wszystko, dopisuje jej apetycik, Spookie jest bardzo wybredny ( dba o linie ;) ). Zaprasza wlasnie Sinde do zabawy, ale ona usadowila sie panci na kolankach i nie kwapi sie z nich zejsc.

Nastepnym razem postaram sie umiescic wspolne zdjecie obu moich pieskow.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczow i zycze Wesolych Swiat, Szczesliwego Nowego Roku i spelnienia marzen.

Moj nick TangoBlue to imie mamy Sindy, TangoBlue Bakarat, jej tata o ile pamietam jest Jengis de Pengibur. A Sindusia miewa sie doskonale, jest wyjatkowo silnym psem ( zarowno fizycznie, jak i psychicznie ). I jest moja najlepsza przyjaciolka :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Witaj TangoBlue - fajnie, ze znalazlas/-łeś (?) ;) ten topik i moze zaprezentuj sie na powitaniach. Prawda jak milo jest z yorkami :) i szkoda, ze nie chcesz wystawiac Spookiego, moze jednak z nim popracujesz??? :) Niestety Pani Jola K. juz nie otrzyma gratulacji.... Przykro mi. Pozdrawiamy!

Link to comment
Share on other sites

Witaj Panulo, witajcie wszyscy

Bardzo przykro mi z powodu pani Joli :cry:. Nie wiedzialam.

Co do przedstawienia sie, to oczywiscie, zaprezentuje oba psiaki, niestety, obecnie nie jestem w stanie tego zrobic poniewaz ich zdjecia mam w starym komputerze ktory zlapal wirusa i do tej pory jest reperowany :roll:

W nowym jeszcze nic nie mam.

Od pewnego czasu czytalam posty forumowiczow i doszlam do wniosku zeby rowniez cos napisac. Tym bardziej, ze Sinda i Spookie sa tutaj dosc samotni, w naszej okolicy nie ma yorkow ani innych malych pieskow. Zreszta, tutaj jest zupelnie inaczej.....To jakby inny swiat. A moze po prostu za bardzo przyzwyczajona jestem do swojego blokowiska w Warszawie i tych pogaduszek z innymi wlascicielami yorkow podczas wieczornych spacerkow :wink:

I czytajac Wasze posty dochodze do wniosku ze wiele osob ma podobne problemy do tych jakie ja mam ze Spookusiem. On jest troche grymasny, bardzo wrazliwy, taki delikatny malutki piesek, natomiast Sinda od pani Ani to po prostu piesek zaslugujacy na osobny temat. Nie mam problemow z czesaniem jej ani myciem oczkow czy obcinaniem pazurkow bo ona toleruje to ze stoickim wrecz spokojem. Je wszystko, apetyt jej dopisuje :klacz: Kiedy trzeba jest wesola i aktywna a kiedy trzeba zamienia sie w oaze spokoju. Nikt jej nie tresowal, ma tak po prostu sama z siebie. Zero klopotow ze zdrowiem jak do tej pory, odpukac, nawet najmniejszego problemu. Silny, zdrowy, wesoly piesek. Spookie to natomiast maly general, dosc glosny i miewa humorki. Taki malutki dowodca zespolu, ale jak przyjdzie co do czego to chowa sie za pana ;), niech pan sie dalej martwi ;) Teraz tez protestuje bo Sinda jak zwykle siedzi mi na kolanach a on ma ochote sie bawic wiec stoi kolo krzesla i na nia szczeka ;) Ona go ignoruje, wiec on jeszcze glosniej teraz zaczal na nia szczekac hihihihi.

Oba sa kochane, i zupelnie inne charakterki.

Kolejny przyklad: Sinda i Spookie przed sklepem, chyba ze dwa razy je zostawilam ale teraz juz tego nie robie bo mimo tego co twierdza sami Dunczycy tu rowniez zdarzaja sie kradzieze... chociaz jak kiedys tak powiedzialam jednemu Dunczykowi to sie bardzo obrazil i odpowiedzial ze w Danii kradziezy nie ma i juz.

Spookie stal i szczekal tak glosno jak mogl podczas gdy Sinda po prostu ze spokojem przegryzla swoja smyczke, szybko jej sie to udalo ( zajelo jej to moze 2 minuty bo smyczka nie byla gruba ), wparadowala do sklepu i mnie w nim bez trudu odnalazla. Od tamtej pory nigdy nie zostawiam swoich psow przed sklepem.

To byloby na tyle tytulem prezentacji dwoch kochanych psiakow.

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy :)))

Link to comment
Share on other sites

Spookie stal i szczekal tak glosno jak mogl podczas gdy Sinda po prostu ze spokojem przegryzla swoja smyczke, szybko jej sie to udalo ( zajelo jej to moze 2 minuty bo smyczka nie byla gruba ), wparadowala do sklepu i mnie w nim bez trudu odnalazla.

Jaka mądra psinka. Nieźle kombinuje.

Muszkieter (ostatnio nazywany Piernikiem) wita nowych forumowiczów machaniem łapką :)

Link to comment
Share on other sites

Kiniu i Muszkieterze,

Bardzo dziekuje Wam za odpowiedz i tak mile powitanie :fadein: Przepraszam ze odpisuje dopiero teraz, powinnam byla zrobic to juz wczoraj. Mam nadzieje ze mi to wybaczycie :fadein:

Na razie po prostu troszke sie na tym forum gubie, staram sie czytac jak najwiecej tego co napisaly inne osoby zeby nie mieszac tematow. Juz i tak zreszta pomieszalam bo pierwszy post zamiast w powitaniach napisalam tutaj . Bardzo za to wszystkich forumowiczow przepraszam :fadein:

Ania, Sinda i Spookie

Pozdrawiamy wszystkich przesympatycznych wlascicieli i ich milusinskich.

P.S. Ze Spookiem nie pojde na wystawe poniewaz jest bardzo nerwowy, za nerwowy na takie imprezy. Najmniejszy drobiazg go stresuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 11 months later...
  • 2 months later...
  • 3 years later...

wpadłam na ten wątek jak szukałam info o tej pseudohofowli w Łomiankach... więc następnym razem ktoś się zastanowi zanim takie chwalebne opinie będzie wydawał ;)
macie swoją wspaniałą panią Kasię...
[URL]http://kontakt24.tvn24.pl/temat,dziesiatki-yorkow-stloczonych-w-piwnicy-makabryczna-hodowla-pod-warszawa,93620.html?categoryId=2[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...