Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

Wiesz tiqrunia, ja nie jestem niczemu winna, a zostalam zaatakowana, jakbym naprawdę zrobiła coś złego. Nikt nawet nie odpowiedział na zadane przeze mnie pytania, bo prosiłam o porady. Najwazniejsze jest to, ze ktoś ma PEWNOSC!!! większą niz ja skąd ja mam moje mieszańce. Ja jestem zbyt wrażliwa na to by się kłócić, bo od razu mnie to boli i płaczę. Więc nie będę dawał nikomu satysfakcji by po mnie jezdził.
Dziękuję Ci

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Moonek']Wiesz tiqrunia, ja nie jestem niczemu winna, a zostalam zaatakowana, jakbym naprawdę zrobiła coś złego. Nikt nawet nie odpowiedział na zadane przeze mnie pytania, bo prosiłam o porady. Najwazniejsze jest to, ze ktoś ma PEWNOSC!!! większą niz ja skąd ja mam moje mieszańce. Ja jestem zbyt wrażliwa na to by się kłócić, bo od razu mnie to boli i płaczę. Więc nie będę dawał nikomu satysfakcji by po mnie jezdził.
Dziękuję Ci[/quote]

Najlepiej nie zwracaj uwagi na ich zgryźliwości :p Ja nie wiem kochana jak to jest .. czy mały może się od Sammi czegoś zarazić .. Moze ktoś doświadczony sie wypowie a takich tu tez mało z tego co widzę .. Tylko potrafią stwierdzić, że skoro pies jest bez rodowodu to juz jest brzydki, krzywy i w ogóle be.. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Możecie sobie trochę odpuścić?? Niech każdy sam decyduje jakiego chce psa…. bez czy z rodowodem. Sama mam dwa psy rodowodowe ale nigdy nikogo nie naciskam :roll: nawet w stosunku do swoich znajomych delikatnie tłumacze ale nie krytykuje poniewiż uważam ze to indywidualna decyzja….nie krytykuje także nigdy psiaków bez rodowodu bo też są piękne…i maja prawo być kochane…[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jestem jedynie przeciwna „fabryki psów” czyli oszustą sprzedającym wadliwe lub chore psy.... uważam że tu nie są winni ludzie który jedynie kupując pieska spełniając swoje marzenia….to nie ich należy krytykować:roll:[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Całkowicie popieram Amix:)

A tTy Moonek uspokój się i wklej nowe fotki swojego psiaka bo jest śliczny:loveu:
A jesli komuś się jakiś psiak nie podoba to niech to zatrzyma dla siebie lub porozmawia o tym z kimś(tylko nie na forum)
Po to powstała galeria by oglądać psiaczki a nie krytykować je za brak rodowodu, ja tez jestem przeciwna rozmnażaniu psów bez rodowodu, jednak jeśli już ktoś takiego psiaka kupił to ważne teraz by był kochany i to się liczy, i tak już jest za późno na odradzanie komuś takiego psiaka, ma go i koniec

I nastaje spokój:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Moonek']Wiesz tiqrunia, ja nie jestem niczemu winna, a zostalam zaatakowana, jakbym naprawdę zrobiła coś złego. Nikt nawet nie odpowiedział na zadane przeze mnie pytania, bo prosiłam o porady. Najwazniejsze jest to, ze ktoś ma PEWNOSC!!! większą niz ja skąd ja mam moje mieszańce. Ja jestem zbyt wrażliwa na to by się kłócić, bo od razu mnie to boli i płaczę. Więc nie będę dawał nikomu satysfakcji by po mnie jezdził.
Dziękuję Ci[/quote]
Moonek nie zracaj uwagi na niektóre osoby :shake:
Bo ja mam takie wrażenie, że dla niektórych nie liczy się pies, tylko rodowód.:roll: Te r=r kompletnie zawróciło wam w głowie :shake:
Sama decydujesz czy chcesz psa z rodowodem, czy bez.
Nie każdego stać na Biewera z rodowodem za 4tys zl.
twój piesek jest piękny, nie przejmuj się ;)

Link to comment
Share on other sites

... dodajmy że w polskich warunkach gwarancje dawane przez hodowców zrzeszonych w ZK są nader nikłe.

Nie mamy pewności kupując szczenię za grube pieniądze, co z niego wyrośnie - i, drodzy państwo, na ringach yorków widujemy, a jakże, psy z wadliwą sierścią, niedobrą budową, nieładnymi główkami albo wręcz obciążone genetycznymi chorobami (wypadająca rzepka kolanowa - to GENY, prosze państwa, GENY - a nasi hodowcy udają że... nie:shake:) - przecież to wszystko pieski rodowodowe, więc nie do końca sie zgadzam że wyciąganie źdźbła z oka bliźniego pomoże nam dostrzec... belkę w naszym oku.
:angryy:

A dokuczyć komuś można nieźle.

Naprawdę w krzewieniu oświaty posuwamy się nieraz trochę za daleko.
:cool3: Rozumiem szlachetny zapał itd. ale... można się przy okazji trochę pohamować kiedy zdamy sobie sprawę jak NIEWIELE możemy zaoferować osobie którą nawracamy w ramach akcji r=r.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Bo ze względu na popularnośc yorków rozmnaża się co się da. A suce wystarczą trzy bardzo dobre, aby była hodowlana. Jak czasem zaglądam w swoim oddziale w dniu dyżuru sekcji terrierów, to kiedyś usłyszałam taki żarcik "Dyżur bez tatuowania yorków to dyżur stracony".

A własciel pikusia często uważa, ze skoro on rodowodowy, to do wystawiania i hodowli. I tak popyt nakręca stawki wystawowe.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]:tree1:czas Swiąt się zbliża więć życzę WAM, wszystkim Spokojnych i Radosnych Swiąt w gronie najbliższych Wam osób i zwierzątek a w Nowym Roku dużo szczęścia...to Wam :tree1:[/COLOR][/B]

p.s.
[SIZE=1]a sobie życzę abym doczekała chwili aż zanikną wszystkie wylęgarnie wszelkiego rodzaju mixów i wszelkich ras i nie ras...aby w końcu przestały istnieć przepełnione schroniska a ludzie zaczeli kochać braci mniejszych a nie tylko mamonę...:shake:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie to chodzi o krzyżówkę yorka z pomeranianami. Stąd yorkipom. To jest strona jakiejś producentki szczeniaków. A w Stanach jest taka organizacja, która rejestruje mieszańce i wydaje im formalne rodowody. Dla mnie to paranoja. Zastanawiaja mnie tej yorki particolour, które podobno rejestruje AKC. Zaraz to sprawdzę, bo dla mnie to jakaś ściema.

No i doczytałam się. AKC rejestruje yorki o innym umaszczeniu (czekoladowe podpalane, particolour czyli dokładnie takie same jak biewery, jednokolorowe), ale na wystawach AKC są dyskwalifikowane. Mogą być wystawiane na wystawach innych organizacji niż AKC i uczestniczyć w innych imprezach organizowanych przez AKC. Czyli to coś takiego jak u nas pies z adnotacją niehodowlany. W miotach ONków na przykład rodzą się długowłose szczeniaki (nawet po wybitnych psach - geny!!) i takie psy dostają metryki ZK, ale wystawiać ich nie można.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...