Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, kto je zdyskwalifikuje , skoro nie ma nad tą rasą zadnej kontroli.
Dobrze mają , co nie??

Ale warto zastanowić sie nad tym dlaczego dyskwalifikuje sie takie pieski i nie uzywac tych psów do rozmnażania, bo skoro chcecie tworzyc nową rase , zalegalizować ją w przyszłości , to rozmnażajcie pieski poprawne anatomicznie i bez wad.
Takie podejśćie do hodowli, to wstyd dla hodowcy, to dobre dla tylko dla rozmnażaczy i ludzi nastawionych na zysk.
Wypadjący języczek:evil_lol: , zaleta:cool3: no szok:shake:

Link to comment
Share on other sites

Wiele osób mi sie dziwi dlaczego się udzielam w tym portalu ??? gdzie stale ktoś na kogoś :mad: szuka haka ... Mam pytanie : gdzie się podziało ok. 14 szt Biewerów ( rodowodowych) przywiezionych na Śląsk ????? przez hodowle renomowane ???? :eviltong: no własnie .... obawa przed ??? nie wiadomo kim ??? :niewiem: a szkoda bo byłby piękny początek na rozpropagowanie tej nowej rasy. Chodzą słuchy ,że ok.września 2008 r coś sie zacznie dziać w FCI na temat Biewerów .... ja nie przejdę do ZKwP z Biewerami pozostane w swoim PKPR totez jutro jedziemy z Ingbertem i Azumi na przegląd hod. aby już na wiosne prawdopodobnie były pierwsze Biewery z rodowodem polskim ....oby .....:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migotka']Wiele osób mi sie dziwi dlaczego się udzielam w tym portalu ??? gdzie stale ktoś na kogoś :mad: szuka haka ... Mam pytanie : gdzie się podziało ok. 14 szt Biewerów ( rodowodowych) przywiezionych na Śląsk ????? przez hodowle renomowane ???? :eviltong: no własnie .... obawa przed ??? nie wiadomo kim ??? :niewiem: a szkoda bo byłby piękny początek na rozpropagowanie tej nowej rasy. Chodzą słuchy ,że ok.września 2008 r coś sie zacznie dziać w FCI na temat Biewerów .... ja nie przejdę do ZKwP z Biewerami pozostane w swoim PKPR totez jutro jedziemy z Ingbertem i Azumi na przegląd hod. aby już na wiosne prawdopodobnie były pierwsze Biewery z rodowodem polskim ....oby .....:multi:[/quote]

Migotka, to w jakim wieku sa Twoje psy, myslalam, ze maja okolo roku, moze ciut wiecej, a juz maja zostac rodzicami:);)?
W ZK mozna od 18 miesiaca.

Link to comment
Share on other sites

Niby mozna, ale ja osobiście wolałabym poszekać jeszcze troszkę gdybym miała suczkę dopuszczać
(ja w ogóle bałabym sie dopuszczać swoja suczkę, ale gdyby wszyscy mieli takie podejście jak ja to by psów na tym świecie nie było)

A tak poza ty:
Razem z Magdą Miki rozmawioałyśmy ostatnio o połączeniu obu tematów o biewerach ale stwierdziłyśmy że w tym momencie zdjęcia szybko by zaginęły w tych słownych przepychankach i pogadankach dlatego też proszę aby w galerii pojawiały sie tylko zdjęcia i opcjonalne komentarze do nich a wszelkie pytania i rozwody nad wygądem, rodowodami itp. były rozpatrywane tutaj:) Żeby nie zaśmiecać galerii w której giną zdjęcia pośród rozmów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migotka']Wiele osób mi sie dziwi dlaczego się udzielam w tym portalu ??? gdzie stale ktoś na kogoś :mad: szuka haka ... Mam pytanie : gdzie się podziało ok. 14 szt Biewerów ( rodowodowych) przywiezionych na Śląsk ????? przez hodowle renomowane ???? :eviltong: no własnie .... obawa przed ??? nie wiadomo kim ??? :niewiem: a szkoda bo byłby piękny początek na rozpropagowanie tej nowej rasy. Chodzą słuchy ,że ok.września 2008 r coś sie zacznie dziać w FCI na temat Biewerów .... ja nie przejdę do ZKwP z Biewerami pozostane w swoim PKPR totez jutro jedziemy z Ingbertem i Azumi na przegląd hod. aby już na wiosne prawdopodobnie były pierwsze Biewery z rodowodem polskim ....oby .....:multi:[/quote]

Powiem szczerze że mój mąż tez mi się dziwi po co ja tu wchodzę :hmmmm:
Migotka skąd wiesz o tych 14 biewerach?

Może są tylko czekaja do wiosny na zarejestrowanie i wystawianie,
a niekoniecznie właściciele musza udzielac sie na forum.
14szt. to bardzo dużo maluchów :huh:

Link to comment
Share on other sites

Życie mnie nauczyło ,że nie zostawia się wszystkich problemów na "kiedyś" a na przegląd musimy niezły kawełek drogi jechać ,więc niech te bystrzejsze blondynki się zastanowią dlaczego jedziemy tak prędko.....O Biewerach wiem od weterynarzy i z hodowli niemieckiej ........:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bayco']W PKPR suka może mieć młode po ukończeniu 12 miesiąca zycia.[/quote]
ojej, przeciez to jeszcze szczeniak, moj york fizycznie rozwijal sie do 13-14 miesiaca, nie mowiac o psychice, 12 miesieczny psiak to szczeniaczek jeszcze, a nie dorosly pies.
A co do niezostawiania przez Migotke spraw na pozniej: to im wczesniej sie zacznie, to wiecej miotow uda sie odhodowac od suczki, przykro mi, ale niestety tak to odbieram.
Dajmy naszym psom pocieszyc sie beztroska mlodoscia, a nie od razu rozmnazajmy. 12 miesieczny organizm sie rozwija, a tu takie obciazenie ciaza:shake:

Link to comment
Share on other sites

A co do roznego typu przepychanek, to uwazam, ze to dobrze, ze osoby kochajace naprawde psy, posiadajace je nie dla przyszlego zysku, a dla samej przyjemnosci, nie akceptuja praktyk wymierzonych przeciwko uczciwemu podejciu do psa i lamaniu zasad amatorskiej hodowli psa rasowego, ktorej celem jest doskonalenie rasy, a nie zarabianie pieniedzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']A co do roznego typu przepychanek, to uwazam, ze to dobrze, ze osoby kochajace naprawde psy, posiadajace je nie dla przyszlego zysku, a dla samej przyjemnosci, nie akceptuja praktyk wymierzonych przeciwko uczciwemu podejciu do psa i lamaniu zasad amatorskiej hodowli psa rasowego, ktorej celem jest doskonalenie rasy, a nie zarabianie pieniedzy.[/quote]
Zgadzam sie ale każda hodowca mysli o pieniądzach czy to się komu podoba czy nie. Wszystko kosztuje i nikt nikomu nie daje nic za darmo.
Dobry hodowca wybiera do hodowli najlepsze psy za które musi nieraz słono zapłacic,wystawy,pielegnacja,przeglady,weterynarz,odchów szczeniąt,nieprzespane noce itd...duzo by tu wymieniac ale każdy kto choc raz miał małe szczeniaczki wie o czym mówię.
I taki hodowca sie ceni i sprzedaje swoje szczenieta za taka cene za ile jego zdaniem jest szczenie warte ,bo włozył w jego odchów dużo pracy i niestety pieniędzy.
Taka jest rzeczywistość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migotka']Wiele osób mi sie dziwi dlaczego się udzielam w tym portalu ??? gdzie stale ktoś na kogoś :mad: szuka haka ... Mam pytanie : gdzie się podziało ok. 14 szt Biewerów ( rodowodowych) przywiezionych na Śląsk ????? przez hodowle renomowane ???? :eviltong: no własnie .... obawa przed ??? nie wiadomo kim ??? :niewiem: a szkoda bo byłby piękny początek na rozpropagowanie tej nowej rasy. Chodzą słuchy ,że ok.września 2008 r coś sie zacznie dziać w FCI na temat Biewerów .... ja nie przejdę do ZKwP z Biewerami pozostane w swoim PKPR totez jutro jedziemy z Ingbertem i Azumi na przegląd hod. aby już na wiosne prawdopodobnie były pierwsze Biewery z rodowodem polskim ....oby .....:multi:[/quote]

A propos hakow, rozumiem Migotko, ze skoro nie udzielilas przeczacej odp., to ta gromada yorkow "Demolki z Zor" to twoja wlasnosc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']ojej, przeciez to jeszcze szczeniak, moj york fizycznie rozwijal sie do 13-14 miesiaca, nie mowiac o psychice, 12 miesieczny psiak to szczeniaczek jeszcze, a nie dorosly pies.
A co do niezostawiania przez Migotke spraw na pozniej: to im wczesniej sie zacznie, to wiecej miotow uda sie odhodowac od suczki, przykro mi, ale niestety tak to odbieram.
Dajmy naszym psom pocieszyc sie beztroska mlodoscia, a nie od razu rozmnazajmy. 12 miesieczny organizm sie rozwija, a tu takie obciazenie ciaza:shake:[/quote]
Masz rację i ja nigdy nie dopusciłabym suczki która ma 12 miesiecy.
Tylko napisałam jak przewiduje to regulamin PKPR.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bayco']Zgadzam sie ale każda hodowca mysli o pieniądzach czy to się komu podoba czy nie. Wszystko kosztuje i nikt nikomu nie daje nic za darmo.
Dobry hodowca wybiera do hodowli najlepsze psy za które musi nieraz słono zapłacic,wystawy,pielegnacja,przeglady,weterynarz,odchów szczeniąt,nieprzespane noce itd...duzo by tu wymieniac ale każdy kto choc raz miał małe szczeniaczki wie o czym mówię.
I taki hodowca sie ceni i sprzedaje swoje szczenieta za taka cene za ile jego zdaniem jest szczenie warte ,bo włozył w jego odchów dużo pracy i niestety pieniędzy.
Taka jest rzeczywistość.[/quote]

Ja zupelnie nie mam takiego podejscia, wystawy, kosmetyki, poswiecenie jesli chodzi o bardzo starana pielegnacje itd bardzo duzo mnie kosztowaly pieniedzy i czasu, ale ja to robilam dla mojej przyjemnosci, to jest po prostu moje hobby. Ostatnio zglosil sie pan do mojej mamy, ktory chcial kryc 3 hodowlane suczki moim psem, bo podobno zostal mu przez autorytet (nie pisze przez kogo, bo nie jestem upowazniona) polecony, moja mama odmowila. Krycie dla pieska to tez wysilek, a jak juz wczesniej pisalam hodowcy bywaja tez nieuczciwi, wiec my juz nie kryjemy naszym psem. Taka jest nasza rzeczywistosc, nienastawiona na pieniadze i zysk.
Zanim pojawil sie moj obecny pies, mialam rodowowa suczke innej rasy, nie miala nigdy szczeniat, bo kupilismy ja dla nas a nie, zeby ja rozmnazac. To nie byl motyw zakupu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']ojej, przeciez to jeszcze szczeniak, moj york fizycznie rozwijal sie do 13-14 miesiaca, nie mowiac o psychice, 12 miesieczny psiak to szczeniaczek jeszcze, a nie dorosly pies.
A co do niezostawiania przez Migotke spraw na pozniej: to im wczesniej sie zacznie, to wiecej miotow uda sie odhodowac od suczki, przykro mi, ale niestety tak to odbieram.
Dajmy naszym psom pocieszyc sie beztroska mlodoscia, a nie od razu rozmnazajmy. 12 miesieczny organizm sie rozwija, a tu takie obciazenie ciaza:shake:[/quote]
Migotka nie pisała ze bedzie kryć 12 miesieczną sunie!!!! a ze będą w przyszłości szczenięta to chyba normalne , po to właśnie sprowadziła te pieski do Polski aby prowadzić hodowle Biewerow. Nie wiem o co wam biega:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GosiaNatalka']Migotka nie pisała ze bedzie kryć 12 miesieczną sunie!!!! a ze będą w przyszłości szczenięta to chyba normalne , po to właśnie sprowadziła te pieski do Polski aby prowadzić hodowle Biewerow. Nie wiem o co wam biega:shake:[/quote]

Ja zrozumialam, ze szczeniaki pojawia sie u Migotki jak Bog da tej wiosny, ciaza u suczki trwa ok 63 dni, wiec zapytalam sie w jakim wieku sa rodzice, ale nie dostalam odpowiedzi, a przeciez to chyba nie tajemnica, i ucielyby sie natychmiast wszelkie domysly na temat wieku potencjalnych rodzicow.
A co do regulaminu PKPR- to moim zdaniem 12 miesiecy jest zdecydowanie za wczesnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migotka']....[B]totez jutro jedziemy z Ingbertem i Azumi na przegląd hod. aby już na wiosne prawdopodobnie były pierwsze Biewery z rodowodem polskim ....oby .....:multi:[/quote][/B]

GosiaNatalka-chodzilo mi o ten fragment;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']Ja zupelnie nie mam takiego podejscia, wystawy, kosmetyki, poswiecenie jesli chodzi o bardzo starana pielegnacje itd bardzo duzo mnie kosztowaly pieniedzy i czasu, ale ja to robilam dla mojej przyjemnosci, to jest po prostu moje hobby. Ostatnio zglosil sie pan do mojej mamy, ktory chcial kryc 3 hodowlane suczki moim psem, bo podobno zostal mu przez autorytet (nie pisze przez kogo, bo nie jestem upowazniona) polecony, moja mama odmowila. Krycie dla pieska to tez wysilek, a jak juz wczesniej pisalam hodowcy bywaja tez nieuczciwi, wiec my juz nie kryjemy naszym psem. Taka jest nasza rzeczywistosc, nienastawiona na pieniadze i zysk.
Zanim pojawil sie moj obecny pies, mialam rodowowa suczke innej rasy, nie miala nigdy szczeniat, bo kupilismy ja dla nas a nie, zeby ja rozmnazac. To nie byl motyw zakupu.[/quote]
Niektórzy tutaj na forum maja wieksze hodowle jak juz zdążyłam się zoriętować i o taki pisałam a nie o hodowcy który ma 1 suczkę.
Ale to nich oni zabieraja głos a nie ja sie za nich wypowiadam :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...