Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

[quote name='białeyorki'][URL="http://img64.imageshack.us/my.php?image=172129yj6.jpg"][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/8927/172129yj6.th.jpg[/IMG][/URL][/quote]

Białeyorki czy mogłabyś wstawić inne zdjęcie tego psa.
Jest bardzo ładny ale z tej perspektywy i w takim oświetleniu nie widać tak naprawdę umaszczenia. W tym świetle wygląda jak bardzo "płowy" a nie biały.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]To nie wiedziałaś [B]Mona[/B], ze yoreczki moga być w różnych kolorach - na allegro widziałam całe jasno złote na przykład. Smieszy mnie jak ktoś do katalogu podaje maść srebrno złoty. Yorkshire terrier jest tylko stalowo złoty. A inne kolorki to coś koło yorka.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']:lol: Mamy biale Yorki a ja tu znalazlam Calkowicie Unikatowe CZARNE YORKI

[URL]http://www.allegro.pl/item191678083__yorki_szczenieta.html[/URL][/quote]

Też to widzialam, ale po prostu mowę mi odjęło...
Ciekawe, jakie będą następne, bo złote też już były

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Ja widziałam całe jasno brązowe :shake:
Ps. Ten piesek na zdjęciu które wstawiła bieleyorki to NIE jest Biewier.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Ja widziałam całe jasno brązowe :shake:
Ps. Ten piesek na zdjęciu które wstawiła bieleyorki to NIE jest Biewier.[/quote]
A niby co to jest jak nie biewer, może wielbłąd?Migotka wam pokazala w miocie biewerka i zwykłego yorka właśnie do tej pory u mnie tez tak było po jednej sztuce dopiero teraz miałam cale mioty biewerów:multi: jak będę miała link do zdjec to wam pokaże więcej.Byłam w sobote na wystawie w Łodzi i wszyscy którzy tam byli i wystawiali swoje yorki nie mieli wątpliwości że mam biewery,a nie kundle i z dużym zainteresowaniem je oglądali chociaż bardzo usilnie starali się to ukryć.Ja osobiście też byłam zachwycona yoreczkami,ale jakie one były smutne:placz: aż żal patrzeć.To nieszczęśliwe psy i chyba cały czas trzymane w klatkach ,bo to niemożliwe żeby przy ich temperamencie uttrzymać taki włos.Moim nawet nie mogę wiązać kitki bo zaraz sobie pozdejmują a co dopiero take warkocze pleść.To tyle z mojego pobytu na wystawie.Cieszę sie tylko że moje pieski nie muszą tego przechodzić:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata :)']Z tego co wyczytałam, Pani białeyorki robi niezły inbredzik kryjąc wszystkie psy tym samym reproduktorem - ojcem :roll: chyba ze mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem... i wolałabym żeby tak było, bo zal mi tych psów ;/[/quote]
Sama chyba to robisz ?:evil_lol: Bo ja bardzo kontroluje swoje krycia.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

i jeszce jedno jak wchodzi sie na atek to trzeba go przeczytać od początku a nie od końca i wstawiac swoje zdanie poczytaj tam jest wszystko wyjasnione chyba że administratorzy to usuneli nie wiem bo nie wracam do poprzednich stron ponieważ jestem caly czas na bierzaco z temamtem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mynia']Jak można zamieniać psa? Bo się znudził? Czy nie przynosi zamierzonych efektów? Nie będę się dalej wypowiadać o czym to świadczy...[/quote]
Jeszcze tobie musze odpowiedzieć, bo sie nie odczepisz ,nie chodzi o pozbycie sie psa tylko o zmiane krwi .Mam nadzieję że jasno się wyraziłam.Sporo napisałam,ale przez ten bałagan na forum trochę sie tego uzbieralo:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Ja osobiście też byłam zachwycona yoreczkami,ale jakie one były smutne:placz: aż żal patrzeć.To nieszczęśliwe psy i chyba cały czas trzymane w klatkach ,bo to niemożliwe żeby przy ich temperamencie uttrzymać taki włos.Moim nawet nie mogę wiązać kitki bo zaraz sobie pozdejmują a co dopiero take warkocze pleść.To tyle z mojego pobytu na wystawie.Cieszę sie tylko że moje pieski nie muszą tego przechodzić:evil_lol:[/quote]
Mój pies pomimo tego, że ma piękny włos w kontenerku przebywa jak np. jedziemy gdzieś samochodem albo sam idzie do niego się przespać ponieważ kontenerek jest cały czas otwarty ;) . Na codzień chodzi po dworzu, śpi w łóżku i nie widzę żeby pomimo noszenia papilotów był nieszczęśliwy - jest normalnym psem :multi: który przyzwyczaił się do tego, że chodzi w papilotach dla niego nie jest to nic nadzwyczajnego i strasznego :crazyeye: uwielbia jak się przy nim coś robi a nawet sam dopomina się kąpieli ;)

tutaj jak się bawi nad morzem :multi:
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/110/055a9e253eceab28.jpg[/IMG][/URL]

a tutaj zdjęcie z wystawy :loveu:
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images22.fotosik.pl/110/7e7385df9b5665c9.jpg[/IMG][/URL]

jakoś nie widzę żeby był nieszczęśliwy :loveu: tym bardziej, że jako jeden z nielicznych psów tej rasy jest używany do dogoterapii :cool1:

białeyorki nie wiem skąd twoje przekonanie do tego, że psy na wystawie są smutne??? ja patrząc na mojego zauważyłam, że na wystawie Vasyl zachowuje się zupełnie inaczej :crazyeye: tak jak w domu jest go wszędzie pełno tak na wystawie przeistacza się w statecznego wiekiem Pana (ma już 3 latka) który pozwala sobie zrobić dosłownie wszystko :loveu: ale oczywiście przed wejściem na ring musi być wymiziany ;) ponieważ sam się tego dopomina :evil_lol:
Proszę nie przyklejajcie łatki osobom, które pokazują psy na wystawach :shake: każdy traktuje swoje psiaki według uznania ;)
wolę żeby pies siedział w kontenerku niż był rozmnażany co pół roku :crazyeye: wg mnie to jest dla niego mniejsze zło :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Jeszcze tobie musze odpowiedzieć, bo sie nie odczepisz ,nie chodzi o pozbycie sie psa tylko o zmiane krwi .Mam nadzieję że jasno się wyraziłam.Sporo napisałam,ale przez ten bałagan na forum trochę sie tego uzbieralo:lol:[/quote]
białeyorki ja nie byłabym w stanie zamienić bądź sprzedawać psa ze względu na zmianę genów :crazyeye:
przecież to jest żywe zwierzę które kocha :mad:
w tym momencie nie jesteś dla mnie hodowcą tylko handlarą :angryy: :angryy: :angryy:
ja sobie nie wyobrażam oddać albo zamienić mojego psa na innego :placz: :placz: ze względu na moje "widzi mi się" :-(

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że Białeyorki żle sie wyraziła mając na mysli zamianę czy wymianę..... zapewne chodzi jej o wymiane szczeniaka ( w wieku nawet 3 tyg. oczywiscie jak są obie suki karmiące ) często tak robią zaprzyjaźnieni hodowcy :calus: Niestety słyszałam też o wymianie suk dorosłych ,co jest dla mnie niedopomyslenia :2gunfire: i swoje mogę sobie na temat tych ludzi pomysleć :mad: a jest ich coraz więcej.

Link to comment
Share on other sites

A ja tu coś wstawię - to interesująca wypowiedź białeyorki z działu: Wystawy:

"Jesli mogę wtrącić swoje zdanie to naogladalam się na wystawach ZK tych waszych psów szlachetnie urodzonych z rodowodami to mogę stwierdzic z cała odpowiedzialnością że 70% tych psów mój mąż by na podwórko nie wpuścił nie mówiąc juz o przywiązaniu przy budzie.Tylko u was są takie układy że naprawdę piekne psy nadające sie jak najbardziej na psy hodowlane w zyciu nie otrzymaja championatu.A potem sie dziwcie że ludzie od was UCIEKAJĄ.To smutne ponieważ ja uważam że ZK przywłaściło sobie prawo na monopol.A przecież wszędzie na świecie są organizowane wystawy różnych klubów.I nikt inny się z nich nie śmieje i nie drwi tak jak WY.Aż przykro tego czytać"

Tak. Przykro czytać.

A wracając do czarnych yorków - jest coś takiego jak wzorzec, określający umaszczenie yorka. Jeżeli coś innego się urodzi w miocie rodowodowych yorków, to albo przymieszka, albo mutacja. Niedoświadczonym hodowcom zdarzają się dokrycia - bo to pan pokrył suczkę w poniedziałek a we wtorek ją wypuścił na podwórko, żeby sobie pobiegała...(autentyczna historia "hodowcy" collie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']Od kilkunastu lat wystawiam Yorki w kraju i zagranica ale takic cudakow to niewidzialam:evil_lol: :evil_lol:[/quote]

Mona bo teraz wszystko co ma więcej kudłów to już są "yorki" przecież:evil_lol:
a ten czarny "york" to nawet nawet....
tylko co on z yorkiem ma wspólnego?:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]No bo to jakiś k****n reklamuje. I co to za ubarwienie platynowo złote ![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]York jest tylko stalowo złoty według wzorca. Wszelkie odstępstwa to wady.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Jeszcze rozumiem biewery. Tu się nie wmawia, że to york, tylko że rasa nieuznana.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]To trochę tak jak ze skye'ami. Wzorzec opisuje ubarwienie (jest sporo wariacji barwnych). Ale nieprawidłowe jest ubarwienie brązowe (bez czarnego pigmentu) z brązowym nosem. Jest to uwarunkowane genetycznie. Taki pies może otrzymać metrykę z adnotacją niehodowlany od razu. Co pewien czas rodzą się takie psiaki, ale nikt nie próbuje tego reklamować czy utrwalać jako rasy (?), nowej odmiany (?), a odwrotnie hodowcy dążą do eliminacji możliwości wystąpienia takiego ubarwienia. Podobnie jest ze skye'ami dwukolorowymi, które po swoich przodkach niosą gen black and tan, odpowiadający za rozmieszczenie barw jak u yorka. Wszyscy starają się to z hodowli wyeliminować przez świadome działania, a nie utrwalać.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Sama chyba to robisz ?:evil_lol: Bo ja bardzo kontroluje swoje krycia.:cool3:[/quote]
Nie kochana, ponieważ ja mam tylko jedną suczkę, BEZ [U]UZNANEGO[/U] W ZK RODOWODU, ale jej nie rozmnażam, bo nie prowadzę pseudohodowli ;/
Chociaż, może stworzę nową "odmianę" kundelków, tfuu, cocker biewer spanieli, zarobię i będzie fajnie :evil_lol:
Przy okazji, czy Pani chociaż wie co to inbred (in breed)?
A dziecinnego tonu tej wypowiedzi już nie skomentuję :roll:

Link to comment
Share on other sites

Znam dwa przypadki przyjścia na świat rodowodowych owczarków niemieckich z brązowym pigmentem.
Znam dwa przypadki miotów ONów, w których na świat przyszły psy o umaszczeniu niebieskim - niósł je reproduktor sprowadzony z Czech.
Czasem rodzą się białe ONy.

Takie przypadki jak wyżej opisane zdarzają się b. rzadko.

Ale to nie znaczy, że mamy do czynienia z zalążkiem nowej rasy!:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']:lol: Mamy biale Yorki a ja tu znalazlam Calkowicie Unikatowe CZARNE YORKI

[URL]http://www.allegro.pl/item191678083__yorki_szczenieta.html[/URL]

[/quote]

no takiego "yorka" ja mam :) ha ha ha ha
mamusia york(RODOWOD) tatus wyglada jak york (bezrodowodu) a nie jak ten czarny psiasek na zdjeciu i pewnie w genach przemyca cuda (pewnie jakies czanre pudelki)bo daje czarne dzieci takie jak moja psica.

ha ha powinnam moze tez ja dalej rozmnazac i reklamowac jako czarne yorki ... czysty "biznes" ha ha ha ( odstrzelcie mnie jak tak kiedys pomysle)

oto zdjecie :
[IMG]http://img516.imageshack.us/img516/8404/photo6zf0.jpg[/IMG]

EEEE na alegro to wy nie patrzcie to kiepski przyklad zeby podawac :)
Tam non stop jakies zlote zlote rozowe czarne i laciate yorki :)

i jeszcze cos :

[quote]Byłam w sobote na wystawie w Łodzi i wszyscy którzy tam byli i wystawiali swoje yorki nie mieli wątpliwości że mam biewery,a nie kundle i z dużym zainteresowaniem je oglądali chociaż bardzo usilnie starali się to ukryć[/quote]

a to ciekawe - bo ja tez bylam na tej wystawie i tez bylam na yorkach i jakos jedyne "laciate" pieski byly sprzedawane w klatce przed wystawa jako biewery i zaden szanujacy sie wystawca yorkow nawet nie zerkal ani tym bardziej nie ocenial zadnych biewerow :)

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś już było o "złotych yorkach" - to mogą być najprawdziwsze yorki, jakaś mutacja i tyle. Nie jest to pies unikatowy, a pies, którego powinno się sprzedać jako peta. Więc niekoniecznie "złoty york" to oszustwo pseudohodowcy - zdarza się. Jak albinos. Natomiast nie wiem jak sie sprawa ma z czarnymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania:)']Gdzieś już było o "złotych yorkach" - to mogą być najprawdziwsze yorki, jakaś mutacja i tyle. Nie jest to pies unikatowy, a pies, którego powinno się sprzedać jako peta. Więc niekoniecznie "złoty york" to oszustwo pseudohodowcy - zdarza się. Jak albinos. Natomiast nie wiem jak sie sprawa ma z czarnymi.[/quote}
te czarne to na bank kundelki, nawet nie podiobne do szczeniaak yorka

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...