Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

[FONT=Verdana]Chciałabym zaznaczyć, że Biewery nie powstały z mieszanki Yorka i Maltańczyka! Oboje rodzice Biewera to Yorki.
[/FONT] [FONT=Harrington][COLOR=#000000][FONT=Verdana][quote]Biewer Yorkshires started with the master parents
"Darling von Friedheck" and "Fru Fru von Friedheck".
Both dogs were blue and tan and were world youth
winners in 1981 at Dortmund.[/quote] źródło: [URL]http://www.biewerbci.org/History.html[/URL][/FONT][/COLOR][/FONT][B][FONT=Harrington][COLOR=#000000]
[/COLOR][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Agata_B

ja nie jestem zbytnio za tym...

Bierier - to mix Yorka z Maltańczykiem , umarszczenie - biało-czarne, biało- brązowe, biało- rude.

Niesety hodowli nie ma.
Są pseudohodowle - sprzedają te psiaki bez rodowodu (za szczeniaczka (pieska ) chcą 2600 zł za suczkę 2800 zł :roll: :shake: :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Bierier - to mix Yorka z Maltańczykiem , umarszczenie - biało-czarne, biało- brązowe, biało- rude.

Niesety hodowli nie ma.
Są pseudohodowle - sprzedają te psiaki bez rodowodu (za szczeniaczka (pieska ) chcą 2600 zł za suczkę 2800 zł :roll: :shake: :roll:[/quote]

To nieprawda.
I tak jak Anusia & Alutka napisała w Niemczech jest wiele hodowli tej rasy.
Tak się składa, że te pieski są wystawiane i otrzymują rodowody z Niemieckiego Klubu Biewera.

Link to comment
Share on other sites

Ale cudne są, no jak rany! napatrzyc się nie mogę! Te białe pasemka.... mhm:) Skoro nie sa zadnym maltanczykowo - yorkowym mixem, to czy to sa po prostu yorki tyko z bialymi znaczeniami? i niczym sie nie roznia? A co to dokładnie znaczy ze dostaja rodowody z Niemieckiego Klubu Biewera? To sa zwykle rodowody czy jakies półoficjalne. ciekawi mnie tez czy jest szansa, ze uzna je FCI. Zainteresowały mnie bardzo!

Link to comment
Share on other sites

Tak, mają charakter Yorków.
Rasa ta powstała w Niemczech, więc utworzono tam klub miłośników tej rasy, i oni wydają rodowody, żeby zapewne "pilnować rasy" i tylko te rodowodowe są Biewerami. Pewnie też dlatego by uniknąć oszustw ludzi sprzedających pieski przypominające Biewery, a w rzeczywistości są to mieszanki ras. Biewery nadal są rzadkie, ale rośnie ich popularność w USA i Kanadzie, gdzie sprowadzają pieski oczywiście z Niemiec, hodowcy należą do tego klubu i pieski mają niemieckie rodowody.
Biewery można pokazywać na wystawach, jako rasy niezatwierdzone przez FCI.

Link to comment
Share on other sites

znalazłam coś ciekawego na tej stronie poswięconej biewerom, którą w 1 poscie podala Marca Besi. To chyba taki "wiersz firmowy" tej hodowli. Wstawie go, bo sliczny.... Macie pod nim moje tłumaczenie, niestety ani w połowie nie oddaje uroku wiersza, bo ja nie umiem tak rymowac. Mysle ze nieprzypadkowo pojawil sie wlasnie na stronie o biewerach i yorkach. Bo to wiersz o nich! W oryginale jest piekny... taki wiersz o Twoim Yorku....
[CENTER][FONT=Dauphin][SIZE=7][COLOR=#c0c0c0][B][U][I][COLOR=#ff3399]Hundegedicht [/COLOR][/I][/U][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Dauphin][SIZE=4][COLOR=#0099ff][B][SIZE=5][COLOR=#0066cc]Wenn alle Dich meiden und hassen, ob mit oder ohne Grund,
wird einer Dich niemals verlassen und das ist Dein treuer Hund.
[/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=5][COLOR=#0066cc][B][FONT=Dauphin]
Und würdest Du ihn sogar schlagen, ganz herzlos und ohne Verstand,
er wird es geduldig ertragen und leckt Dir dafür noch die Hand.

Nur Liebe und selbstlose Treue hat er für Dich immer parat!
Er beweist es Dir täglich aufs neue, wie unsagbar gern er Dich hat.

Nennst Du Deinen Hund Dein eigen, wirst Du nie verlassen sein,
und solltest Du vor Einsamkeit schweigen, denn Du bist doch niemals allein.
[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][COLOR=#0066cc][B][FONT=Dauphin][SIZE=4]
[SIZE=5]Wird einst der Tod Dir erscheinen und schlägt Dir die letzte Stund,
wird einer bestimmt um Dich weinen und das ist Dein treuer Hund.
[/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Dauphin][SIZE=5]
Drum schäm Dich nicht Deiner Tränen wenn einmal Dein Hund von Dir geht!
Nur er ist, das will ich erwähnen, ein Wesen, das stets zu Dir steht. [/SIZE][/FONT][/B][/COLOR][/CENTER]
[CENTER] Psi Wiersz
Nawet kiedy wszyscy cie znienawidza i opuszcza - czy maja powod, czy tez nie
On jeden cie nie opusci
I to jest twoj wierny pies
i nawet gdybys go bil
bez serca i bez rozumu
on to wytrzyma cierpliwie
i bedzie lizal twa dłon
Tylko milosc, sama wiernosc ma dla ciebie - wylacznie!
codziennie pokazuje na nowo
jak niewymownie cie kocha
Nazywasz psa swoim - nie jestes juz sam
i nie mów o samotnosci
bo nigdy nie bedziesz sam
A kiedy smierc spojrzy Ci w oczy,
wybije ostatnia godzina
Jest ktos, kto po tobie na pewno zapłacze
i to jest twoj wierny pies


[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Tez bardzo mi sie spodobal.... zwlaszcza oryginal!!! Zgubiłam ostatnia zwrotke, dopisuje teraz[COLOR=#0066cc][B][FONT=Dauphin][SIZE=5] Drum schäm Dich nicht Deiner Tränen wenn einmal Dein Hund von Dir geht!
Nur er ist, das will ich erwähnen, ein Wesen, das stets zu Dir steht.
[COLOR=Black]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=Dauphin][SIZE=5][COLOR=Black]dlatego nie wstydz sie swoich lez
kiedy twoj pies jest przy tobie
ti chce powiedziec jasno -
to on jest tym, ta istota, ktora na zawsze zostanie z toba:)
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Osobiscie jestem zachwycona tymi pieskami. W zeszlym roku probowalam zakupic takiego pieska w Niemiczech. Powiem wam ze nie jest latwo kupic pieska tej rasy. Jest sporo hodowli w Niemczech, ale w tych lepszych , gdzie bievierki byly sliczne ,jest straszna kolejka , zapisy na 2 mioty naprzod. Cena szczeniaczka od 1200-1800euro.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co sie orientuje to w Polsce takie yorki byly tylko u POMPEO,ale to znana handlara wiec odradzam.Cena byla astronomiczna bo 3 tys za niby Yoreczka.


W Austri ceny wachaja sie od 2 tys eu,ale sczeniaki maja rodowody ACC.Wiec takiego sczeniaka mozesz zarejestrowac w POLSKIM KLUBIE PSA RASOWEGO.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marca_Besi']Witam wszystkich! Troszkę nie było mnie ostatnio na forum, ale oczywiście przeczytałam wszystkie tematy i obejrzałam galerię. Postaram się jak najszybciej założyć ten album i wkleić zdjęcia Besi. Wracając do tematu chcę wam pokazać pieska nie zarejestrowanego przez FCI. Opowiem wam krótką historię piesków o nazwie York biewer a la pom pon, którą przeczytałam w mojej encyklopedii psów. W 1982 roku u hodowcy Biewer urodziły się po raz pierwszy szczenięta(Yorka) w białe łatki. I te właściwie źle umaszczone pieski użyto do dalszej hodowli. Poszukałam tych piesków w internecie. Uważam, że wszystkie Yorki jak i te o innym umaszczeniu są śliczne. Oto linki do niemieckich hodowli(chyba tylko tam są hodowane Yorki biewer):
[URL]http://www.biewer-yorkshire.com/liebhaber.htm[/URL]
[URL]http://www.biewer-yorkshire.com/galerie.htm[/URL]
[URL]http://www.yorkieszucht.de/[/URL] tutaj zobaczcie na Dinah (bardzo ładny/a York biewer)
I co o nich sądzicie?
Pozdrawiam
Marca i Besi[/quote]
Ciesze się że ktoś porusza ten temat ,ponieważ jestem jednym z hodowców który może sią pochwlić wyhodowaniem biewer yorkshire teriera.Moja hodowla od 8 lat zajmuje się wychodowaniem biewerów.I mogę się pochwlić w tej chwili mam w domu 4 letnią miniaturowa suczkę i 2 letniego pieska , oraż siedem szczeniąt- trzy suczki i cztery pieski.Tak więc w mojej hodowli to już nie przypadek że pojawiją się łaciate yorki.Poczatkiem mojej hodowli były oczywiście szczeniaki po rodowodowych psach.Z tym że nie zależalo mi na wystawach tylko właśnie na wychodowaniu tej rasy.Trwało to dość długi czas ,ale jak widać się opłacało.polecam obejrzenie zdjęć moich szczeniąt na alegratce.Są tam ich zdjęcia proszę o komentarz do nich.:lol:

Link to comment
Share on other sites

białeyorki- bez obrazy - ale forum to nie miejsce na handel i reklamy ogloszen.

Na temat biewerow o ktorych piszesz pozwolisz ze nie bede wdawac sie w dyskusje.


[QUOTE]

Z tego co sie orientuje to w Polsce takie yorki byly tylko u POMPEO,ale to znana handlara wiec odradzam.Cena byla astronomiczna bo 3 tys za niby Yoreczka.
[/QUOTE]

juz wyjasniam - Pompeo nie miala biewerow - a zdjecia jakie umieszczala - ktore teoretycznie miały byc zdjeciami rodziców ( szczegolnie te zdjecia biewerów) byly zdjęciami (delikatnie mowiac) pozyczonymi :)

To co miało byc biewerem bylo poprostu "wpadką" dwoch ras ... ale jak sie popatrzy na ogloszenia na stronach serwisow aukcyjnych czy stronach z ogloszeniami to widac ze najrozniejesze mieszanki mozna robic i ze spokojem ducha sprzedawac za spore pieniadze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']czy wy wszyscy uważacie że w Polsce nikt nie potrafi wyhodować tej rasy jak pisałam to trochę trwało ale nie robiłam żadych mixów.i nie sprowdzałam też psów z zagranicy .jestem równiez w kontakcie z niemieckim klubem miłośników rasy i oni mi szczerze pogratulowali . Oglądali moje zdjęcia moich biewerów i stwierdzili że są idealne życzyli również sukcesów w propagowaniu tej rasy.CUDZE CHWALICIE A SWEGO NIE ZNACIE.nie wzsyscy są oszustami[/quote]
Moje uznanie, ale nie moge zrozumiec jak z 2 yorkow , czystych rasowo mozna bez domieszki innej rasy wychodowac biale yorki, to poprostu szok, a jeszcze laciate to mi sie w glowie nie miesci. Ja mam yorki juz ponad 8 lat i mimo czestych krzyzowek moich psow miedzy soba , nie udalo mi sie nigdy uzyskac yoka w łatki, a nie powiem bylabym barzo zadowolona z tego. Podobaja mi sie bardzo te laciatki
Pokaz nam zdjecia swoich biewierkow i szczeniaczkow. Czekamy

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

białeyorki - nie można wyhodować z Yorków biewiery :shake:
Czy te psy mają rodowodu?
Rodzice mają rodowód ?

PROSIMY O ZDJĘCIA :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...