Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

[quote name='"Daga&Oskar"'][quote name='asher']Śliczne te trikolorki :D Mnie się podobają bardziej od "zwykłych" yorków.

To znaczy, że nasze yorki są zwykłe ?????????? uWażam , że nie ma
piekniejszego zestawu kolorów jak własnie złoto z grafitem mieniącym
się srebrem. Możę dodać kolor zielony a może niebieski to by była
dopiero była nowosć !
Mnie sie osobiście dziwne te pieski wydają, ni to York ni to maltańczyk - coś mi w nich nie pasuje[/quote]

Mojej znajomej pokrył York maltankę , które to na szczęście dwa
szczeniaki podarowała znajomym. Brudno biały kolor jest taki ładny ?

:D dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Alutka']Mojej znajomej pokrył York maltankę , które to na szczęście dwa
szczeniaki podarowała znajomym. Brudno biały kolor jest taki ładny ?[/quote]

O gustach się nie dyskutuje :wink:
Ja nie jestem yorkofilem, nie przepadam za tymi pieskami i ich uroda mnie nie poraża (zaznaczam, że nie zamierzam nikogo urazić, ot, każdy lubi to, co lubi :wink:) Dlatego patrzę na biewerki inaczej, niż wy :wink:
Gdyby jednak na świecie zostały tylko dwie rasy - yorki tradycyjne i biewerki, a ja miałabym wybrać któregoś kierując się tylko kryterium wyglądu, to wybrałabym biewerka 8)

Link to comment
Share on other sites

asher - kupuj kosztuje 2000 euro. Może zarobisz.
Kolor to nie gust. Wymaga się na wystawach snieżnobiały kolor
bez jakiś żółtych naleciałości czy szarości u wszystkich białych piesków
( maltańczyki, bolończyki, bichony, west highlandy nawet się pudryje
itd, itp. ) To nie gust - to wzorzec- czyli jeden z wymogów. :nono:
Zyczę powodzenia :hand:





:D dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alutka']asher - kupuj kosztuje 2000 euro. Może zarobisz.[/quote]

Nie bardzo rozumiem... :niewiem: Ja nie zamierzam kupować ani yorka, ani biewerka, ani maltańczyka, ani w ogóle żadnego pieska. A już tym bardziej nie zamierzam na nich zarabiać. Zresztą, gdyby mnie było stac na psa za 2 tys. euro, to zarabiać na nich już raczej bym nie musiała :wink:

[quote name='Alutka']Kolor to nie gust. Wymaga się na wystawach snieżnobiały kolor bez jakiś żółtych naleciałości czy szarości u wszystkich białych piesków ( maltańczyki, bolończyki, bichony, west highlandy nawet się pudryje
itd, itp. ) To nie gust - to wzorzec- czyli jeden z wymogów. :nono:
Zyczę powodzenia :hand:[/quote]

Za życzenia z góry dziękuję, czekają mnie dwa egzaminy, sucz podupadła na zdrowiu - powodzenie jak najbardzej się przyda 8)


A co do wcześniejszej części twojej wypowiedzi - chyba się nie zrozumialyśmy...
Ja nie neguję żadnych wzorców. Jednak do biewerków nie możesz przeciez przykładac miary FCI... Bo one nie są zarejestrowane...

To trochę tak, jak z długowłosymi owczarkami niemieckimi - podobaja mi się tak samo, jak krótkowłose, o ile nie bardziej - mimo, że zgodnie ze wzorcem FCI długi włos jest wadą dyskwalifikującą i jeśli zdarzy sie w miocie taki szczeniak, to w ZKwP jest petem. Na szczęście istnieje Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego, który zrzesza hodowców tej nie uznawanej przez FCI odmiany. Ja osobiście sie z tego cieszę. Nie zależy mi na rodowodzie FCI.

A poza tym wzorce na przestrzeni lat się zmieniały i mam nadzieję, że będa się zmieniać nadal. Kynologia to przecież nie jest dziedzina, w której niczego już nie można dokonać...
Wciąż są uznawane nowe rasy - np. biały owczarek niemiecki - do niedawna również traktowany jak pet, bo bo białe umaszczenie u ON jest przez FCI niedopuszczalne. Od kilku biały ON lat jest uznany przez FCI za odrębną rasę - białego owczarka szwajcarskiego. To się przecież nie zrobiło samo, dokonali tego ludzie, którzy zlekceważyli wzorzec FCI i hodowali psy, które ich zachwyciły, mimo, że były niezgodne z wzorcem...

Nie widze nic złego w hodowaniu rasy, bądż jej odmiany nie uznawanej przez FCI, pod warunkiem, że nie jest narażane zdrowie zwierząt (np. przesadna minaituryzacja, czy przesadne wyolbrzymianie psów)...

A jeśli chodzi o kolor - owszem, to kwestia również gustu. Co z tego, że wzorzec nie dopuszcza naleciałości na białej sierści? Jeśli komuś podobaja się pieski z naleciałościami, to poszuka sobie peta. Wolno mu mieć własne zdanie na ten temat. Jesli chce hodowac taka właśnie odmiane - to niech hoduje (oczywiście zgodnie z zasadami etyki). Uważam za normalniejsze to, niż barwienie sierści psom, które mają nieszczęście odbiegać od wzorca... :roll:

A teraz to chyba już calkiem Cię dobiję, bo jeśli chodzi o pudle, to najbardziej podobają mi się black&tan i arlekiny :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

może i podszywają się pod yorki ale i yorków kiedyś w polsce nie było...tak też będzie z tymi psiaczkami,ktoś je do nas przywiezie i znajda swoich wielbicieli.Kazde stworzenie zasługuje na miłość i życzę im by taka miłośc się dla nich znalazła.Mi osobiście się podobaja,chociaż sama wolałabym yorka.Ciekawe jakie mają charakterki te pieski,czy to terierki czy już bardziej maltańczyki?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Według mnie sa śliczne :angel: :angel: :angel:
Ciekawe kiedy w polsce zostaną zarejestrowane. :drinking:
A są już w polsce hodowle białych Yorasków ale nie takich jak z Allegro tylko podobnych do Bakaratu bo bym sobie takiego kupiła?? :rainbow1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkina']Według mnie sa śliczne :angel: :angel: :angel:
Ciekawe kiedy w polsce zostaną zarejestrowane. :drinking:
A są już w polsce hodowle białych Yorasków ale nie takich jak z Allegro tylko podobnych do Bakaratu bo bym sobie takiego kupiła?? :rainbow1:[/quote]

No obawiam się, ze nie ma takich hodowli, bo ta rasa nie jest uznawana przez Związek Kyn. w Polsce, więc moze i są pseudohodowle, ale hodowli nie ma :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Nowa odmiana yorkow - czemu nie? Jeżeli są już srebrno-złote, złote to mogą być i czarno-białe. I yorki niektórzy uznają za "sztuczne psy", a zyskały one taką popularność. Ale jeśli to ma być kosztem psów i te krzyżówki getetyczne, mówię nie! Ale jak narazie zostaję po środku:lol: Zobaczymy co będzie za kilka lat. Ludzie na pewno będą je sprowadzać.

Link to comment
Share on other sites

Z nowymi rasami często jest tak,że najpierw pozostają w cieniu,dopóki ktoś ich nie dostrzeże i nie wylansuje(chodzi mi tu o modę m.in). Potem stopniowo zdobywają popularność aż w końcu zostają uznane przez FCI. Kto wie,może za kilka lat obok yorków'standardowych' pojawią się także biwery?:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam

mam pytanie czy ktos slyszal o Yorkach Biewer (nie wiem czy dobrze napisalam:))

bo ostatnio zobaczylam ogloszenie na allegro
[url]http://www.allegro.pl/item120971256_yorkshire_terrier_biewer_unikatowe_yorki_okazja_.html[/url]

i jestem ciekawa czym te piseki roznia sie od zwyklego Yorka, czego to jest krzyżówka:))

Link to comment
Share on other sites

Już były omawiane Biewery. To rasa, odmiana yorków nie uznawana przez FCI ale przez Niemiecki związek tak. Czyli w Polsce jeżeli masz Biewera z rodowodem wydanym przez Niemiecki związek to i tak traktowany bedzie jak piękny kundelek. Natomiast to co jest na allegro nie mam nic wspólnego moim zdaniem z Biewerem. Tata zapewne to Biewer ale mama to york z wadą genetyczną. Podawana cena w niemczech 1500 euro, na innych aukcjach tej samej osoby 1500-2500 Euro dotyczy szczeniat po wspaniałych rodzicach w Niemczech gdzie pies ten ciesz sie sporym zainteresowaniem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia22']cudeńka maleńkie:lol:
gdyby nie to, ze tydzień temu kupiłam sunie, pewnie szukałabym takiego "laciatego" yoreczka :p

Chociaż... moja Kessi, ma biały "krawacik" czyżby daleki krewny był biewrem.... :lol: ;)[/quote]

hihi, Anusia, daleki przodek (i to pewnie niejeden) był Maltańczykiem i dlatego czasem pojawiają się u Yorków białe znaczenia - krawaciki czy łapki. A Biewerki boskie są........... :p tak samo jak Yorasy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Deirdre']hihi, Anusia, daleki przodek (i to pewnie niejeden) był Maltańczykiem i dlatego czasem pojawiają się u Yorków białe znaczenia - krawaciki czy łapki. A Biewerki boskie są........... :p tak samo jak Yorasy[/quote]

moj Toficzek ma na piersiach duza biala plamke :-)
wiac tylko jak sie wywali kółkami do góry, wiec nie ma z nia problemu, a znak szczególny jest :-)

Link to comment
Share on other sites

były omawiane Biewery. To rasa, odmiana yorków nie uznawana przez FCI ale przez Niemiecki związek tak. Czyli w Polsce jeżeli masz Biewera z rodowodem wydanym przez Niemiecki związek to i tak traktowany bedzie jak piękny kundelek


FCI niewie co traci:lol: Wszystkie organizacje go uznaja tylko nie FCI.
W Polsce jedynie KLUB PSA RASOWEGO.
Ale jak narazie niema Takiego zarejestrowanego w klubie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[FONT=Comic Sans MS]Chciałam zapytać, ponieważ zupełnie się w tym temacie nie orientuję; czy mieszanki typu: [/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]york + jamnik[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]york + pekińczyk[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]york + ratlerek[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]są naprawdę dopuszczone do "kojarzenia" i co za tym idzie sprzedaży?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]Dokładnie, oliwy do ognia dodaje fakt, że te pieski pochodzą od jednego sprzedawcy:angryy:.[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Do tych trzech mieszanek wymienionych wcześniej dochodzi jeszcze chihuahua z ratlerkiem i jeszcze kotki. Boże, przecież to ewidentnie wygląda jak "produkcja":lying:!!![/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...