Jump to content
Dogomania

Obedience - gdzie trenowac?


Lara

Recommended Posts

Hejka!
na zwyklym kursie PT aportu sie nie nauczycie, nie masz co marzyc o tym!!! niektorzy wogole nie maja tego w programie kursu!
Lepiej zapytaj wczesniej jakie beda elementy i po jakim czasie jest egzamin bo moze sie okazac ze bedziesz "po" dopiero latem :roll:

A mozesz juz szykowac sie do startu w "zerowce" !
wiele osob uwaza ze PT to juz "przezytek" ze jednak Obedience ma wieksza przyszlosc bo to sport miedzynarodowy
mozesz tez robic obie te rzeczy :P
pomysl i daj znac
czekamy i zapraszamy :D
narka
Ela i Amber

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azir']Nie szkodzi, że nie umie. Metody ktore są stosowane w obedience przy nauce aportowania mogą różnić się od tych u szkoleniowca do którego chcesz pójść na PT.[/quote]

Te metody nie powinny sie roznic. W obu (jak i w kazdym szkoleniu) pies powinien byc szkolony pozytywnie i w oparciu o kontakt z przewodnikiem, a nie przymus.
Roznice w praktyce nie wynikaja z odrebnosci dyscypliny, tylko z odrebnosci szkoleniowcow. PT jest dyscyplina z czesto ustalonymi schematami szkoleniowymi, ktore wywodza sie z wieloletnicjh tradycji. Poczatki PT siegaja lat 50tych, i czesto szkoleniowcy zaczynajacy w tamtych czasach, lub uczacy sie u tamtych maja nieco delikatnie mowiac 'przestarzae' metody szkoleniowe. Ale na szczescie nie wszyscy. Jest sporo bardzo dobrych. Natomiast obedience jako dyscyplina bardzo mloda przyciaga do siebie ludzi, w tym szkoleniowcow i sedziow, ktorzy sa zainteresowani rozwojem kynologi. Rozwojem, polegajacym nie tylko we wprowadzaniu nowych dyscyplin, ale przede wszystkim w innym spojrzeniu na psa. Ludzi, ktorzy czytaja i doksztalcaja sie jak w kazdej innej dziedzinie zawodowej. Dzisiaj nie mozna juz osiasc na laurach. Wszystko za szybko sie zmienia.
Dlatego wybor nie tyle dotyczy dyscypliny, co szkoleniowca :D
Pozdrawiam i trzymam kciuki
M+L
PS A aport jest podstawa kazdego szkolenia, wiec warto nad nim pracowac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuncewmr']
Te metody nie powinny sie roznic. [/quote]

Pewnie, że nie powinny. Ale o tym jak kto szkoli człowiek często dowiaduje się już w trakcie kursu. Ze szkoleniowcem jak z dentystą, chodzisz do niego bo mu ufasz :wink: . Niekiedy dopiero po pewnym czasie może okazać się, że coś jest jednak nie tak :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Obedience jest dyscyplina, ktora mozna uprawiac wszedzie. Jest to raczej wspolny trening, niz grupowe szkolenie, dlatego, ze kazdy powinien pracowac indywidualnie ze swoim psem (zreszta jak w kazdym szkoleniu).
Osobiscie widza mi sie male grupki treningowe pod patronatem oddzialow ZK, ktore ew korzystalyby ze zwiazkowego terenu. Jezeli to nie mozliwe, to znalezienie terenu dla treningu kilku psow naprawde nie jest trudne.
Zawsze mozna przy okazji zaprosic bardziej doswiadczonego kolege od czasu do czasu na konsultacje, ale pracowacmusicie sami. Nie mozna zorganizowac np kursu obedience na kl 1, 2 lub 3.
Bardzo mi sie podoba inicjatywa grupy Dobry Pies w Poznaniu :D , a ostatnio cos tez sie rusza w Warszawie. Cwicza razem, nikt na tym nie zarabia, wiec treningi (i zawody) mozna kontynuowac latami. Mysle, ze chetnie podziela sie swoimi doswiadczeniami.Osobiscie wprzyszlosc Obedience widze wlasnie w takich grupach, no bo kto wytrzyma cenniki prywatnych szkol jako systematyczny dodatek do budzetu?
Co wy o tym myslicie
Pozdrawiam
M+L

Link to comment
Share on other sites

PT w Zwiazku to 2 miesiace wiec aport mozesz podszlifowac ale nie zrobic dobrze od podstaw, ale polecam bo to dobra szkola

Szczegolnie w Poznaniu powiew nowosci juz dotarl i szkolenie jest na poziomie! Szkolenie jest glownie pozytywne, nagradzanie smakolykami, czeste chwalenie i najwazniejsze - wiele godzin chodzenia w koleczko!
Tam nie ma siedzenia i gadania, tylko duzo pracy i krotkie przerwy.

Moj pies wlasnie w Zwiazku nabral nawyku chodzenia przy nodze, po tylu godzinach chodzenia nie moglo byc inaczej, wiec bardzo sobie chwale
musisz tylko miec dobre buty :D

ale to pewnie bedzie marzec no i w tygodniu wiec nie ma problemu - w soboty cwiczyc mozesz z nami Obedience :)
na pewno podolasz i to i to
:D :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jantarowa'] Szczegolnie w Poznaniu powiew nowosci juz dotarl i szkolenie jest na poziomie! Szkolenie jest glownie pozytywne, nagradzanie smakolykami, czeste chwalenie i najwazniejsze - wiele godzin chodzenia w koleczko! [/quote]
Powiew nowości? :roll: Smakołyki? Częste chwalenie? Inaczej sobie nie wyobrażam. To jak szkolili do tej pory? :hmmmm:
Asti to mój czwarty w życiu pies, ale pierwszy z którym ruszyłam na szkolenie. Nie znam więc różnych metod szkolenia, ale nie wyobrażam sobie innej metody. :shake:

[quote name='Jantarowa'] Tam nie ma siedzenia i gadania, tylko duzo pracy i krotkie przerwy. [/quote]
Dużo pracy, to chyba nic dziwnego? :-? Normalka. Siedzenie i gadanie? Na szkoleniu? :o

Sorry za te wszystkie moje zdziwienia. :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaP']To jak szkolili do tej pory? [/quote]
Jak kiedys to nie wiem ale kraza rozne opinie, tzw "gminne wiesci" :lol:
Teraz jest ok
najlepszy dowod ze moj pieso to przeszedl i jest w porzadku, a on nie znosi zadnego przymusu :wink:

[quote name='AniaP']
Dużo pracy, to chyba nic dziwnego? :-? Normalka. Siedzenie i gadanie? Na szkoleniu?[/quote]
Roznie bywa :roll:
Ale w naszym Zwiazku mozna psa nauczyc solidnej systematycznej pracy, szczegolnie mojemu sie to przydalo bo byl troche "postrzelony" i zwariowany na punkcie innych psow 8)

[quote name='AniaP']
Sorry za te wszystkie moje zdziwienia. :oops:[/quote]
milo mi ze sie odezwalas :)
pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

[b]urszulaizula[/b] - [color=green][b]2 kwietnia ruszaja po raz 1szy zwiazkowe "formalne" zajecia obedience[/b][/color]! wiecej dowiesz sie w oddziale w-wskim.... choc pewnie dopiero po wystawie... [b][color=red]ale 20 marca o godz 10.00 - w niedziele za kilka dni!!![/color][/b] jest spotkanie na Bemowie, na lotnisku, takie szkolonko przypominajace dla psiakow juz po jakims zwiazkowym szkoleniu i tam beda treserzy i mozesz sie wiecej dowiedziec, a przy okazji pewnie pocwiczyc :D Zachecam!!!! No i od 2 kwietnia regularnie bywaj na zajeciach :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...