Jump to content
Dogomania

kiedy rozpocząć szkolenie PT1?


Guest Mariusz202

Recommended Posts

Guest Mariusz202

Witam.

Mam pytanko a mianowicie jestem szczęśliwym posiadaczem 3 miesięcznego laba i nie wiem kiedy mam rozpocząć szkolenie PT1? Ostatnio odwiedziłem szkółkę i tam instruktor powiedział, że szkolenie mogę rozpocząć od 3 miesiąca ale obawiam się że to za wcześnie. Proszę o rady w którym miesiącu mogę rozpocząć szkolenie z moim pieskiem?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że możesz szkolić psa już od 3 miesiąca zycia jednak pod okiem dobrego instruktora. Na początku jest więcej zabawy z psem (człowiek się uczy bawić z psem, nagradzać go - a wiele osób tego nie potrafi) niż szkolenia.

Ja ze swoim psem rozpoczęłam szkolenie w 9 tyg życia - tuż po kwarantannie. :D

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio odwiedziłem szkółkę i tam instruktor powiedział, że szkolenie mogę rozpocząć od 3 miesiąca

No pewnie. :kciuki: Jestem za. A od czego są "psie pszedszkola"? :roll: Przecież tam zaczynają naukę właśnie takie maluchy. Jeśli chcesz i możesz pójść już teraz na szkolenie, to nie ma na co czekać - maszerujcie do szkoły. :kciuki: Z takim maluchem zrobisz więcej niż z paromiesięcznym już szczeniakiem. A potem na PT po przedszkolu jest o wiele wiele łatwiej. Z własnego doświadczenia baaaaaaaardzo polecam szkolenie jak najwcześniej się da. W "psim przedszkolu" nie chodzi przecież tylko o wydawanie komend, ale przede wszystkim o socjalizację malucha i Twoje dobre podejście do niego od samego początku, żeby go za bardzo od małego nie rozpieścić, żeby korygować jego zachowanie, wiedzieć jak sobie z nim poradzić w różnych codziennych sytuacjach. To jest szkolenie dla Ciebie, bo to my - właściciele - przede wszystkim popełniamy błędy, a dla psiaka to jest bardziej zabawa z Tobą i z innymi psimi kumplami. :P

Link to comment
Share on other sites

Ja z moja Nastką zaczeliśmy szkolenie PT 1 w wieku 5 miesięcy ,była najmłodsza w grupie jednak bardzo szybko się uczy. Szkolimy się metodą nagród(jedzenie) żadnedo szarpania i kolcztki. Jast to świetne spędzanie z psem wolnego czasu. Tak więc jeśli mozesz to asówaj ze swoim psiurem na szkolenie napewno mu to nie zaszkodzi.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja z moja Nastką zaczeliśmy szkolenie PT 1 w wieku 5 miesięcy ,była najmłodsza w grupie jednak bardzo szybko się uczy. Szkolimy się metodą nagród(jedzenie) żadnedo szarpania i kolcztki.

Caterina, powiedz gdzie chodzisz na szkolenie??? Jestes z Lublina, tak?? Czy w Lublinie jest trener ktory nie uzywa kolczatek??? Pytam, bo poszukuje pilnie szkoly na 5 m-cznego psiaka moich znajomych. Dobrej szkoly.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Tak jestem z Lublina.Chodzę na szkolenie do Andrzeja Dunikowskiego na LKJ .Szkolę u niego już drugiego mojego psa i jestem bardzo zadowolona co do kolczatek to sama wybierasz jaką metoda szkolisz psa.Jedni idą na łatwiznę i wybieraja kolczatki a inni wola troche sie pomęczyć. :wink:

Jeszcze jedno pytanko do ciebie : Jakiej rasy jest to piesek?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko do ciebie : Jakiej rasy jest to piesek?

O prosze, a ja myslalam, ze Dunikowski ciagle na kolczatkach pracuje. Ciesze sie, ze daje ludziom wybor. Kto wie, moze ja tez sie kiedys do niego wybiore :)

A ten piesek to pewnie kundelek. Blakal sie i go przygarneli. nigdy wczesniej nie mieli psa, teraz bardzo sie przejeli i chca sie z nim dogadac. Wiec dobrze by bylo, zeby trafili do dobrego trenera (nie sadysty). Polece im LKJ, najlepiej jak sami pojda i zobacza.

Dzieki.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

co do kolczatek to sama wybierasz jaką metoda szkolisz psa.Jedni idą na łatwiznę i wybieraja kolczatki a inni wola troche sie pomęczyć.

Kolczatka? :flop: :evilbat: :chainsaw: :2gunfire: Dla 5 m-cznego psiaka? :roll: Na dzień dobry? :evilbat: Wybierasz czy szkolisz na kolczatkę czy nie? I jak wybierzesz kolczatkę, to szkoleniowiec na to pozwoli? :o

U nas wszystkie psiaki mają zwykłe obroże i koniec kropka. Wyjątkowo dwa groźniejsze, silniejsze i bardziej zadziorne psiaki (jeden - 2-latek, drugi - roczny) noszą łańcuszek. Jak napisałam o tym kilka dni temu na dogomanii, to już się niektórzy burzyli, a kolczatka...? :nono:

Szkolimy się metodą nagród(jedzenie) żadnedo szarpania i kolcztki.

No i całe szczęście. :kciuki: Kamień spadł mi z serca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...