Jump to content
Dogomania

Jak nauczyc psa agresji?


Ira

Recommended Posts

dobrze nie bede go niczego uczyc w sumie moze macie racje potem on by cierpial jakby kogos pogryzl bo by mi go zabrali a potem co by z nim bidulkiem bylo ? no dzieki wam troche mi przemowiliscie do rozsadku lepiej niech bedzie taki jaki jest mily sympatyczny i spokojny jeszcze raz dzieki pzdr dla was

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]kawa11[/B] miło nam, zawsze do usług :lol:. Jak już napisano - masz super psa i powinnaś się z tego cieszyć. Tym bardziej, że swoje już w życiu przeszedł, po co znów go narażać na stres i nieprzyjemne doznania. Wierz mi, że atakowanie, walka (czy to z człowiekiem czy psem) nie jest dla psa lekkim ani przyjemnym przeżyciem. To porządna dawka stresu, co dla psa po przejściach wcale nie musi byc korzystne.
Ucałuj psisko w nochal i dziękuj opatrzności, że jest, jaki jest.

Link to comment
Share on other sites

BASSET ponad wszystko:multi::multi:
Oto pies godny polecenia.Pilnuje!!!Jak zalegnie pod bramką to nikt nie przejdzie po tych tlustych zadach:razz:
I jest agresywny:mad:Agresja przejawia sie w intensywnym machaniu ogonem:evil_lol:.Im bardziej OBCY -tym większe machanie!!
Polecam tego psa

[URL=http://img177.imageshack.us/i/dsc00795.png/][IMG]http://img177.imageshack.us/img177/6673/dsc00795.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U mnie w bloku jest dziewczyna ma onka,pies kiedys był spokojny i mił ale stwierdziła że potrzebuje psa obronnego i teraz musi wychodzić z nim albo bardzo wczesnym rankiem albo pużnym wieczorem.Pies po tym szkoleniu stał się psem agresywnym , gdy widzi psa chęnie by go porzarł jeśi chodzi o ludzi to niby jest spokojny ale o kilku przypadkach pgryzień słszałm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='S&A']U mnie w bloku jest dziewczyna ma onka,pies kiedys był spokojny i mił ale stwierdziła że potrzebuje psa obronnego i teraz musi wychodzić z nim albo bardzo wczesnym rankiem albo pużnym wieczorem.Pies po tym szkoleniu stał się psem agresywnym , gdy widzi psa chęnie by go porzarł jeśi chodzi o ludzi to niby jest spokojny ale o kilku przypadkach pgryzień słszałm.[/QUOTE]Szkolenie psa obronnego nie ma nic wspólnego z nauka napadania na ludzi i zwierzeta.
Podejrzewam ze ktos kto doprowadził psa do takiego stanu nie był szkoleniowcem tylko szwagrem kuzyna sąsiada Goździkowej, bez zielonego pojecia o psach.
:angryy::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='kawa11']tak ja sie ciesze ale inni mowia ze jako pies powinien miec to w sobie ja juz nie wiem mnie chca bic na ulicy a on tylko czeka by uciec i gdzies poleciec to nie jest chyba normalne a moze juz taka ma nature i nic tego vnie zmieni wzielam go ze schroniska pobitego byl w izolatce dwa miesiace bal sie nawet jak sie wykonalo zbyt szybki ruch w jego strone teraz sie nie boi ale nie kuma co znaczy nie daj ruszac albo pilnuj gdy bede chciala go nauczyc zeby bronil a on potem sie wkurzy i mnie chapnie ? nie wiem co z nim zrobic[/quote]
Możeszgo nauczyć ataku bez agresi na rękaw takie zabieranie rękawa. Psa się nie uczy agresji. Agresje się hamuje. Pies agresywny nie nadaje się na psa obronnego.

Link to comment
Share on other sites

Ja opisze swój przypadek.
Miałam dwa owczarki niemieckie i kazdy z nich był inny.
Tara, którą miałam od szczeniaka do 3 roku zycia zachowywała się jak głupol. Biegała, bawiła się z obcymi, goniła piłeczki... W wieku ok 2,5 roku jej zachowanie zaczęło zmieniać się nie do poznania. Do tej pory myślałam, że każdy może mi zrobić krzywde, a ona będzie się jeszcze cieszyć.... jak bardzo się myliłam. Nie dość że obroniła mnie, to jeszcze wyglądała tak jakby miała rozszarpać na strzępy człowieka, który podniósł na mnie rękę. Byłam w szoku:crazyeye:. Od tamtego czasu mogłam chodzić z nią po nocach i niczego się nie bałam.
Druga sunia została wzięta ze schroniska. Była po pobiciu i bała się własnego cienia. Budowanie z nią zaufania trwało ponad rok, ale do dzisiaj nie wiem jak Kara zareaguje gdy ktoś mi będzie chciał zrobić krzywdę. zauważyłam jednak, że jest coraz pewniejsza w starciu z obcymi.
Jednak przeszłość psa ma znaczenie, ale ja nigdy nie będę uczyć mojej sfory agresji. One same wiedzą :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Rut sorry ale niewolno kopać psa, ani bić bo ten pies potem bedzie miał agresje do ciebie i bedzie chodzić z daleka od ciebie, bo ty bedziesz jego wrogiem a nie inni ludzie choć są dlaniego obcy .....
Choć masz racje co do tego, że ta suczka nauczy sie z czasem agresji choć czeba poczekać ....
Agresją nic jednak nie zdziałamy jednak pogorszymy sytłacje.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olapaco']Po co uczyć psa agresji???:angryy::mad:
Szkolenie odpowiednio poprowadzone nie ma na celu nauki psa agresji, to podstawowy błąd w toku myślenia osób, które nie szkoliły psa w kierunku psa obronnego.[/QUOTE]
Zależy na jakim poziomie.

Mnie ciekawi Obrona Cywilna. Myślę, ze będe sie to bawić, jak kiedyś bede miała dobrego, młodego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

hej mam pytanko , jak wyrobic u psa pewnosc siebie
ivan mój piecho ma 3 latka (chce z nim isc na tresure z obrony ale moze na wiosne kiedy bede miała fundusze)
wziełam go od włascicielki w wieku 9 mies ...to był chodzacy strach bał sie wszystkiego , teraz jest lepiej cwiczymy posłuszenstwo -jest dosc dobrze zna wiele komend, cwiczymy sporty ale chciałabym go przygotowac do obrony , znacie jakies sposoby????
dodam ze mój pies narazie boi sie obcych zwłaszcza mezczyzn , rzuca sie ale jak ktos tupnie nogą lub napiera na niego ten traci "wątek" czytałam kiedys bdb ksiazke na temat szkolenia psów obronczych i tam pisało zeby pocwiczyc z pozorantem na poczatku na znajomym dla psa terenie , szarpiac sie z nim szmata , nastenie pozorant drazni psa ale daje mu do szarpania rekaw itd pozniej psa sie ukierunkowuje w jakiej sytuacji ma sie rzucac ale najpierw trzeba go nauczyc całej tej frajdy z szarpaniem rekawa . potem przenoszac sie w inne tereny , oczywiscie zmieniajac pozoranta zeby pies nie miał skojarzeń z daną osoba
co o tym myślicie.....????:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='adabrzezinska5']Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam owczarka niemieckiego i boje się że nie jest groźny a jeśli nie będzie to mój tata go zlikwiduje a ja ją tak strasznie kocham. POMUSZCIE MI PROSZĘ WAS BO JAK TATA GO...[/QUOTE]
nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Jeśli tata ma zapędy mordercze , zgłoś to na policje , uśmiercanie zwierząt jest w naszym kraju karalne , zwierzęta są chronione ustawą .... zgłoś w szkole , do wychowawczyni do pedagoga ... tylko tak mogę Ci pomóc.
Robienie z psa bestii , to mało szlachetny pomysł ...
Przepraszam że zapytam , czy jak Ty nie będziesz w szkole zbierać piątek , to tata też Cię zlikwiduje ?

Link to comment
Share on other sites

No to czego ty tutaj od ludzi oczekujesz?! Że pomogą ci przez internet rozszczuć bojaźliwego psa? Że pochwalą, że tatuś chce psa zatłuc za własny brak wiedzy i umiejętności? Raz szczucie tej suki to będzie zwykłe znęcanie się, dwa jeśli będziecie na siłę próbować, to zwierzak stanie zwyczajnie niebezpieczny, bo pies o lękliwym charakterze i tak nie będzie dobrym stróżem, a może zacząć gryźć w zwykłych sytuacjach osoby, których się po prostu wystraszy, z właścicielami włącznie.
Jak chcieliście psa stróża, to trzeba było kupić psa odpowiedniej rasy (do biegania po posesji i pilnowania są dużo odpowiedniejsze rasy niż typowo rodzinna, stworzona do pracy z człowiekiem suczka owczarka niemieckiego) i od początku układać go w tym kierunku.


I myślisz, że jak podałaś swoje nazwisko, trudno będzie namierzyć hodowcę kur o takim samym? Pomijając adres IP komputera i podobne historie? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dobrze więc, skoro wg Ciebie się nie znam, poczekaj na kogoś kto napisze coś, co będzie Ci się podobało - ale możesz się nie doczekać, bo to forum miłośników psów, a nie domorosłych pseudoznawców, którym wydaje się, że z bojaźliwej suczki owczarka zrobią Cerbera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adabrzezinska5']Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam owczarka niemieckiego i boje się że nie jest groźny a jeśli nie będzie to mój tata go zlikwiduje a ja ją tak strasznie kocham. POMUSZCIE MI PROSZĘ WAS BO JAK TATA GO...[/Q
boisz się ,że nie jest niebezpieczny???To co ty zrobisz jak pies będzie na ciebie warczał jak się pojawisz na horyzoncie?Wtedy będziecie happy?No tak,piesek będzie bronil i będzie suuuper...Tylko mniej będzie suuuuper jak któryś z domowników straci palec...Czego,żeby nie było Tobie ani Twojemu tacie nie życzę;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...