Jump to content
Dogomania

Jak nauczyc psa agresji?


Ira

Recommended Posts

co do obronnych psow,to nalepiej sie czuja na kanapie z dziecmi;)
W obecnych nowoczesnych czasach nie ma idealych sposobow p/zlodziejom,ale jest duzo metod i urzadzen do unieruchomienia obezwldnienia,sparalizowania ludzi i psow.Nalezloby miec w kieszeni zawsze pieprzowy rozpylacz,urzadzenie porazajace pradem.Tymi wlasnie sposobami i zlodzieje likwiduja szczekajace psy pod plotem ,nie tylko wyrzucajac przez plot wczesniej trucizne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesli juz mowa opsach obronczych/obroncach to mam rottka i to juz wystarczy:diabloti:

A najlepsze, ze jakide z nim na spacer i nie ma kaganca to sa nawet chetni do glaskania ale jak kaganiec zaloze to omijja wielkim lukiem bo ten to na pewno grozny :)
Rottka mam bo kocham ta rase a do strozowania mam grzywacza :) nikt nie przejdzie niezauwazony:p

i dodam tylko, ze zaden z moich psow nie biega na dzialce bez kontroli wlasnie z obawy aby ktos chetny na wlamanie nie zrobil im krzywdy. Chociazi tak watpie czy u mnie jest co krasc, no chyba, ze psy ale tu jak pisalam nie zostawiam ich nigdy samych bo kradzieze psow zdarzyly sie w okolicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']anioł czy agresor wystarczy ciężki łom :shake: jeśli grzeczny, miły, niedziamgoli to jest szansa, że ewentualne włamanie przeżyje.[/quote]
Ony sa glownie od dziamgolenia i dania znac ze cos jest nie tak.Robia to wysmienicie i wielu ludzi po ich szczekliwosci i komedii gdy chca komus powiedziec ze jest nie mile widziany sadzi ze to bestie lub super psy.
Prawda jest inna....
Jezeli ktos nie wystraszy sie psa oznacza ze wie jak go wyeliminowac. Pies to nie superman, on pełni raczej role pomocnicza a nie superbohatera.

Link to comment
Share on other sites

No nie wiem.. odkąd mam dobka, nie miałam sytuacji, żeby ktoś coś mi ukradł czy wlazł do mieszkania.. Bywało tak wcześniej...

Wiocha wieści niesie:diabloti:.

Cyganie mi sie chcieli do domu wpakować ale szybko zrezygnowali jak Dolar podniósł dupsko z kanapy:roll:.

Link to comment
Share on other sites

Co do cygańskich wizyt na wsiach, to znam pewną wiekową kobietę, co sama sobie z takimi gośćmi poradziła. Skoro, więc starowinka może przepłoszyć towarzystwo to tym bardziej pies.;)

Karilka, a te kradzieże i wchodzenie do domu to może ustały dlatego, że zaczęłaś zamka w drzwiach używać.;)
Bo wiesz, jest różnica między "wlezieniem" gdzieś, a włamaniem się.
A co do niosących się po wsi wieści, to uważaj, by jakiś oszołom nie potraktował tego jako wyzwania dla siebie...

Link to comment
Share on other sites

Nie bywam regularnie na wsiach, aczkolwiek jak już gdzieś się znajdę, to jakoś mam szczęście, że spotykam bardziej "bydlęce" od dobermanów psy, chyba taka "moda", żeby na podwórku przebywało coś, co wygląda jak skrzyżowane z niedźwiedziem.
Gdybyś miała zamiast dobka coś takiego, to chyba przy tym podejściu ludzie z Twojej okolicy, by pouciekali.;)
Osobiście nigdy dobermany nie jawiły mi się "bydlęco", smukła sylwetka, stosunkowo wąska głowa, masa taka sobie, inaczej jawi mi się "bydlę", ale co człowiek to wyobrażenie.

Link to comment
Share on other sites

no i te "buraki" co z glowy wychodzi im sloma trzymaja dobermany w budach na lancuchach ,bo ponoc sa gresywne.:mad::mad::angryy::angryy:
(pokazano w reportazu "Sprawa dla reportera"p.Jaworskiej,oczywiscie nie chodzilo o psa,to bylo tlo:buda,lancuch , wystraszony doberman:-(

Link to comment
Share on other sites

Taa...
Średniowiecze....

Do tego te dobki to sie kupy nie trzymają:roll:.

Hm.. Teoretycznie psy powyżej 40kg są psami dużymi.
Doberman powinien ważyć 45kg.

Z resztą... wizerunek wyimaginowanego przez społeczeństwo "psa rasy doberman" dużo różni się od prawdziwego dobka.

[SIZE=1]Akurat w Polsce mamy dobki sięgające 80cm w kłębie:diabloti:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Taa...
Średniowiecze....

Do tego te dobki to sie kupy nie trzymają:roll:.

Hm.. Teoretycznie psy powyżej 40kg są psami dużymi.
Doberman powinien ważyć 45kg.

Z resztą... wizerunek wyimaginowanego przez społeczeństwo "psa rasy doberman" dużo różni się od prawdziwego dobka.

[SIZE=1]Akurat w Polsce mamy dobki sięgające 80cm w kłębie:diabloti:[/SIZE][/quote]
Ja myslalem ze to "rotkom" nie rosną czaszki :diabloti:.
Kurna człowiek uczy sie całe życie.

Link to comment
Share on other sites

jeden pracownik schroniska stwierdzil ,ze do kojca w ktorym przebywa samotnie stary sznaucer olbrzym wchodzi b.ostroznie bo one,czyli sznaucery sa bardzo agresywne,i nie rozumial dlaczego milosniczki zwierzat pragnely mu zaofiarowac dom staly:lol:
Piesek jest psim aniolkiem ,i adoptowany zostal jako drugi pies,chodzi bez linki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Jestem tu nowa i niewiem czy dobrze pisze chcialabym zeby ktos udzielil mi informacji jak mam nauczyc swojego psa zeby byl bardziej agresywny a raczej zeby mnie bronil. Ma trzy lata i wogole nie kuma co to znaczy bierz mialam wczoraj najscie na mieszkanie a on zamiast bronic poprostu uciekl z domu jest to pies rasy amstaff, wiec bardzo mnie zdziwilo jego zachowanie gdyby ktos mogl mnie pokierowac w tej sprawie bo nie wiem jak go tego nauczyc...dzieki czekam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kawa11']Jestem tu nowa i niewiem czy dobrze pisze chcialabym zeby ktos udzielil mi informacji jak mam nauczyc swojego psa zeby byl bardziej agresywny a raczej zeby mnie bronil. Ma trzy lata i wogole nie kuma co to znaczy bierz mialam wczoraj najscie na mieszkanie a on zamiast bronic poprostu uciekl z domu jest to pies rasy amstaff, wiec bardzo mnie zdziwilo jego zachowanie gdyby ktos mogl mnie pokierowac w tej sprawie bo nie wiem jak go tego nauczyc...dzieki czekam[/quote]
Poczytaj trochę o rasie.... Amstaffy nie są psami obronnymi. Ciesz się, że masz normalnego psa.
Może alarm?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kawa11']Jestem tu nowa i niewiem czy dobrze pisze chcialabym zeby ktos udzielil mi informacji jak mam nauczyc swojego psa zeby byl bardziej agresywny a raczej zeby mnie bronil.[/quote]
Bardzo dobrze trafiłaś. Proponuję od początku przeczytać ten właśnie wątek. Znajdziesz rady i porady dlaczego [B]nie [/B]należy wyostrzać psa.

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi mi o to zeby Ares gryzł bo tak ma na imię poprostu chce zeby umial mnie obronic on nie jest agresywny dzieci 8 letnie przychodza ktore mieszkaja u mnie na osiedlu zabieraja go na spacery rzucaja butelke wieszaja mu opone na bramce on ciagnie bawi sie z nimi. lubi inne psy male czy duze on z kazdym chce sie bawic byly sytuacje ze pogryzl sie z psem ale gdy jakis go zaatakkowal ale ares go nie ugryzl tylko zawsze lapie za szyje i trzyma by tamten sie nie ruszal dopoki nie dojde i nie kaze mu zostawic nie wiem co z nim jest ja go tego nie uczylam chcialabym tylko by potrafil mnie obronic tak jak broni samego siebie

Link to comment
Share on other sites

Tak, jak podpowiedziano, predzej alarm, pieprzowka pod reka w czasie nocnych wyjsc, pies nie ma spelniac zadan obronnych.
Swoja droga dziekuj bogom za cudnego, normalnego i zrownowazonego psa, zamiast starac sie go "wyostrzyc", bo dzieki Twoim zabiegom pies bedzie nadawal sie do uspienia.

Link to comment
Share on other sites

tak ja sie ciesze ale inni mowia ze jako pies powinien miec to w sobie ja juz nie wiem mnie chca bic na ulicy a on tylko czeka by uciec i gdzies poleciec to nie jest chyba normalne a moze juz taka ma nature i nic tego vnie zmieni wzielam go ze schroniska pobitego byl w izolatce dwa miesiace bal sie nawet jak sie wykonalo zbyt szybki ruch w jego strone teraz sie nie boi ale nie kuma co znaczy nie daj ruszac albo pilnuj gdy bede chciala go nauczyc zeby bronil a on potem sie wkurzy i mnie chapnie ? nie wiem co z nim zrobic

Link to comment
Share on other sites

kawa11 , kup sobie psa raz obronnych :diabloti: terriery typu bull , nie należą do tej grupy psów , one były hodowane tak by człowiek był dla nich świętością ...

Masz psa idealnego , pielęgnuj to !!!! bądź dumna , że jest zrównoważony , spokojny.
Amstaff z zalożenia nie był i nie ma być agresywny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...