Jump to content
Dogomania

Jak nauczyc psa agresji?


Ira

Recommended Posts

rut czy ty masz problemy emocjonalne?:diabloti:
jesli tak to szczerze wspolczuje.
jak bylo widac na filmach z np43 roku ony [jak i inne rasy]nie byly prowadzone w sposob ani dynamiczny ani na kontakcie.podobnie jak ony z ddr.
mam publikacje szkoleniowe z tamtego okresu[a tak tak rut:eviltong:]i stephanitz byl naprawde rewolucyjny od poczatku wieku xx[no i most:p] .zbyt powiedizalabym nowatorski jak na owe czasy.jego zrozumienie pscyhiki ona i pracy z onami jest do tej pory absolutna podstawa.na szczescie dla rasy.
mam nadizeje ze zmiany nie odczekam i oby nigdy nie nastapila.
ony pracowaly w latach wojen[wszystkich od poczatku xx wieku]ciezko i po wszystkich stronach frontu :eviltong:.
w obozach [ss]oraz w sluzbach zwiadowczych [waffen ss] jak rowneiz w sluzbach wartowniczych.jako psy meldunkowe praocwaly rowniez u amerykanskich rangers.jako zywe bomby pod kurskiem w armi sowieckiej....byly i beda zawsze tam gdize potrzeba wytrzymalego na wielogodzinne trudy sluzby psa,niezawodnego ale wytrzymalego na dlugie godziny pelnej gotowosci jak np psy z mojej hodowli ktore teraz pracuja w sluzbie israelskich sil zbrojnych,wkorei[tej be tez]i wszedzie tam gdzie rzucil ich czlowiek by wykonywaly dla niego swa prace..onek to robol:loveu:.mali to artysta.;)
rut-jestes....no....zabawna:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
vectra-ja nic nei poradze na zboczenie zawodowe:razz::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mrzewinska

[quote name='ayshe'] onek to robol:loveu:.mali to artysta.;)
[/quote]

Ayshe, fajne porownanie:lol: W rewanzu tez cos ode mnie - chodzily po necie opowiastki, co robia psy roznych ras, gdy zgasnie zarowka. Aussie prosil, by ustawic żarowki w koleczko, chart nie byl zainteresowany, bo zarowka sie nie ruszala, mastiff oznajmil, ze nie boi sie ciemnosci, cockerowi to nie przeszkadzalo, bo przeciez moze sikac na dywan po ciemku, shi-tzu pytal, gdzie sluzba, rotty warknąl - sprobujcie tylko mnie zmusic. Dopisywano komentarze przedstawicieli swoich ras, ja napisalam, ze ON powiedzialby: prosze o scisle instrukcje - iluwatowa żarowka do wymiany, a mali zakrzyknąlby - ja wymieniam żarówki zanim się zdążą przepalić...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

nakrecone sredniaki tez by wymienily juz, teraz, szybko. i jeszcze raz, i jeszcze :diabloti: sporo podobienstw widze miedzy nimi a mali... ciagle mowia, ze teraz ONE beda cwiczyc, pracowac, uczyc sie i w ogole sa najlepsze!! a inni niech spadaja :eviltong: z tym, ze mali zostawiony sam sobie trzyma sie blisko przewodnika zwykle, a sredniak zajmuje sie swoimi sprawami :eviltong: szkoda, ze tak malo juz takich sznaucerow, dobra niemiecka robota to byla, "gniotsa, nie łamiotsa" :p

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='jo_ann'] z tym, ze mali zostawiony sam sobie trzyma sie blisko przewodnika zwykle :p[/quote]

Dosc blisko - w promieniu pięciu kilometrow powiedzmy:evil_lol:.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Ayshe, fajne porownanie:lol: W rewanzu tez cos ode mnie - chodzily po necie opowiastki, co robia psy roznych ras, gdy zgasnie zarowka. Aussie prosil, by ustawic żarowki w koleczko, chart nie byl zainteresowany, bo zarowka sie nie ruszala, mastiff oznajmil, ze nie boi sie ciemnosci, cockerowi to nie przeszkadzalo, bo przeciez moze sikac na dywan po ciemku, shi-tzu pytal, gdzie sluzba, rotty warknąl - sprobujcie tylko mnie zmusic. Dopisywano komentarze przedstawicieli swoich ras, ja napisalam, ze ON powiedzialby: prosze o scisle instrukcje - iluwatowa żarowka do wymiany, a mali zakrzyknąlby - ja wymieniam żarówki zanim się zdążą przepalić...

Zofia[/quote]
:lol::lol::lol::lol:
superr!!dokladnie tak!:lol::lol::loveu:
vectra-jestem nieuleczalnie chora na onkowactwo:D

Link to comment
Share on other sites

i dobrze.zdrowe i higieniczne zycie jest do baaani:diabloti:
ps.kooompletny off:evil_lol:
to ja dopisze cos zeby miec alibi:
moje psy przez ogol spoleczenstwa sa uznawane za do kitu poniewaz wogole ale to wogole nie interesuje ich gryzienie i przynoszenie pod drzwi zadnych ludkow.
pytanie mi zadawane jest takie:po co pani takie duze psy jak pani nie pilnuja.:diabloti:
moja odpowiedz:pilnuje mnie moj wyglad:cool3: .a jak ktos moze uszkodzic mnie to tym bardizje moje psy.
zostalam w swoim zyciu obroniona raz i raz moj pies nie wypuscil zlodizeji z samochodu[mojego:roll::evil_lol:].
w obu przypadkach bardziej balam sie o mojego psa niz o siebie.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

eee pytanie po co mi te darmozjady , to na porządku dziennym :diabloti:
przed chwilą pożegnałam dwóch fachowców , co mi okienko wymieniali ...
piesy zobaczyli jak wyprowadzałam na spacer , a że musiały przejść przez to okno wymieniane , świeżo zapiankowana rama ;) to wynosiłam pojedynczo ..
staffiki , no to wiadomo - jakie śliczne te szczeniaczki , jak dorosną to będą groźne
klementyna , no lekko oddech zatrzymali , ale spoko , stwierdzili że śmieszne uszy ma
No i wyszła Lalcia :evilbat: panowie prawie po ścianie się wspinali , ona szła , szła na smyczy ... olała ich , no bo jaka to konkurencja , dwóch panów kontra spacer ;)
i pytanie - czy gryzie :diabloti: ja mówię NIE , a tamte gryzą ? ja mówię , no zależy co .. No ludzi gryzą .. mówię NIE , bo byle czego nie jedzą ..
to po co mi takie psy :evil_lol:
No to im powiedziałam po to żeby oni mieli gdzie pracować , bo to one okna niszczą
Kolejne pytania , to czy one same nie mogą iść na spacer , potem po co mi te piłki i inne zabawki ... mroźno to i prosiaki były w ubrnkach , też nie mogli panowie zrzumieć po co .... przecież to tylko psy ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Vectra

cos Ci sie z podpisem popsiulo.....[/quote]
a co jest , bo ja widzę poprawny mój podpis :niewiem:


a sorki , że tak już max tu off , ale takie tematy jak ten , czyli pytanie , jak nauczyć psa agresji , absolutnie nie powinny się pojawiać ....

Link to comment
Share on other sites

dobra, kij z agresją bo teraz wiem, głupie to. ale chodziło mi poniekąd o dodanie jej odwagi. kiedyś, gdy było ciemno weszłam na działkę, a ona zaczęła szczekać bo mnie nie poznała. szłam w jej stronę , a ona sie cofała i płaszczyła. szkoda mi jej było, ze sie tak boi więc sie odezwałam i mnie poznała.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Psu dodaje pewnosci siebie nagradzana wspolpraca z przewodnikiem. Oswajanie sytuacji, w ktorych sie wystraszyl, przez powtorzenie w taki sposob, aby te sytacje oswoic i skojarzyc z czyms korzystnym.
W tym przypadku nagrodzilabym psa slowem, kiedy sie uspokoil, zostawilabym na siad tak blisko furtki, aby widzial mnie - i tak, aby drugi i dziesiaty raz wejsc z wiatrem, nie pod wiatr od psa. Wchodzilabym coraz mniej uprzedzajac glosem i nagradzalabym smakolem, zabawa, pochwalą.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Rut']nie oczerniam rasy z byle powodu.mam takie a nie inne doswiadczenia z on'ami.
:)[/quote]
Rut .....Zadziwasz mnie. Podzielam zdanie Ayshe nic dodac nic ujac.
Jeszcze pisanie ze polskie eksteriery sa ostre....A co do oczerniania, strzelajac takimi wnioskami napewno nie oczerniasz tej rasy tylko dajesz pokaz wiedzy na jej temat.
A to juz oceni czytelnik. Ony mimo spiskowej teorii dziejow, celowego dzialania masonow, rowerzystow oraz polskich hodowcow tej rasy maja sie calkiem dobrze.
Ja sie ciesze ze sa ludzie ktorzy tak pisza o nich jak TY. Wiesz czemu ? Poniewaz beda mniej polularne a to wyjdzie tej rasie na zdrowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eagle']
Ja sie ciesze ze sa ludzie ktorzy tak pisza o nich jak TY. Wiesz czemu ? Poniewaz beda mniej polularne a to wyjdzie tej rasie na zdrowie.[/quote]

ja tez sie ciesze :) im ich mniej,tym lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

Ira-badz happy ,ze masz lgodnego psa:lol:
Zamocuj na bramie napisy "niebezpieczny pies" albo "Ja tutaj strozuje"
To naprwde skutkuje.Owczarki ,naprawde nie musza byc tylko psami do strozownia,agresywnymi .Ludzie maja taka opinie ,przed ta rasa maja respekt,nawet gdyby to byl pies aniol.Proponuje papilona do strozowania,to bedze szczekal 24godziny ,i sasiad nie wyjdzie z Twojej dzialki napewno nie bez sladow zabkow;)
Ira -jak to to jest postawa godna psa?
chyba nie ta ,ze owczarek niemiecki musi duzo szczekac,byc w budzie kojcu,byc agresywnym:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Ludzie maja taka opinie ,przed ta rasa maja respekt,nawet gdyby to byl pies aniol.[/quote]anioł czy agresor wystarczy ciężki łom :shake: jeśli grzeczny, miły, niedziamgoli to jest szansa, że ewentualne włamanie przeżyje.

Link to comment
Share on other sites

jafa-to smutne ,co piszesz:loveu:
Moja mama miala zawsze owczarka niemieckiego(koch ta rase).Wszystkie to byly anioly,ale zeby byly dobrze ulozone,nie ciagnely linki i mialy kontakt z innymi psami chodzily kilka lat do psiej szkoly.Ich rola to nie bylo pilnowanie domu i ogrodu ,tylko swoim wygladem mialy robic wrazenie na obcych ludziach .Poza tym przed futka jest umieszcziny napis "uwaga grozny pies"

Link to comment
Share on other sites

[B]Jefta[/B], to niestety prawda co piszesz.
Pies to wg. mnie jednak bardziej alarm, może też wypłoszyć kogoś przypadkowego, ale gdy ktoś jest zdecydowany i przygotowany na włamanie w miejsce, w którym przebywa pies, czy nawet na atak opiekuna psa, z którym ten idzie, to nie ma siły i pies może z takiej konfrontacji cało nie wyjść, nawet jeśli należy do "skuteczniejszej" od ONa rasy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mamy doczynienia z profesjonalistą to i alarm i ochrona (nawet stacjonarna) nie pomoże.

Na pijaczka, który chce nam klamki powykręcać i na wino wymienić ewentualnie alarm, bo pies nawet duży nie ma szans z kamieniem czy łomem.

Na pijaczka co zaczepia podczas spaceru z pieskiem lepiej mieć paczkę markowych fajek-więcej wynegocjujesz niż rzucając się na niego dzielnie ze swoim pimpusiem.

Na uporczywych sąsiadów polecam zamocować jeden zamek samozatrzaskowy.


edit:
co do szczekania... kto z was wstaje z fotelika przed telewizorem jak burek szczeknie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...