Jump to content
Dogomania

Jak nauczyc psa agresji?


Ira

Recommended Posts

Nie chcę, aby mój pies atakował ludzi, ale żeby był groźniejszy. Ira ma 2 lata, a zachowuje sie jak szczeniak. Jest owczarkiem niemieckim. Do 1-ego roku życia wychowywała sie z innym owczarkiem, który był bardzo dobrym psem - bronił posesji. Ona daje sie głaskać obcym ludziom i wszystko jej wisi. Co prawda od jakiegoś czasu trochę poszczekuje na obcych, ale od niechcenia.

Jak można nauczyć ją postawy godnej psa o jej wyglądzie? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Samym wyglądem i budową odstraszy nieznajomych :evil_lol: Sama mam onkę...więc wiem jak to jest bo moja też daje się wszystkim głaskać :eviltong: Ale nie chce jej wyostrzać bo jeśli okaże się że ma słabą psychike?i stanie się bardzooo agresywna? ;) ja wolę ją taka jaka jest...wystarczy że szczeka na podwórku :loveu: i jak powiem bierz to czasami złapie za nogawkę:evil_lol::loveu:

Link to comment
Share on other sites

kop psa po glowie i pozwol zeby i ktos obcy ja kopnal.
napewno bedziesz miala wymarzonego,agresywnego psa!
i ja bym sie nie bala o to,ze nie jest jeszcze agresywna.wiekszosc on'ow ma agresje w ganach,tylko musisz jeszcze troche poczekac :D

Link to comment
Share on other sites

Rut, cytat z Twojej wypowiedzi:
" fajne z was kolko rozancowe
nie ma to jak konstruktywne wypowiedzi
sorry za off...ale wasze buractwo i przemadrzalosc sa naprawde niespotykane.jestem pod wrazeniem."
Tylko teraz odnosi sie do Ciebie...
Tu dziewczyna szuka podpowiedzi, jak prowadzic psa, Twoja wypowiedz tyczyla sie skrytykowania ignorancji "szkoleniowca" prowadzacego "kursy"...

Ira, Puli podeslala linki, gdzie znajdziesz wszystko na ten temat, agresja u psa jest niepozadana, pies ma byc towarzyszem, nie ochroniarzem - zabijaka, mordujacym wszystko wokol, a do tego sprowadzi sie prowokowanie i nagradzanie zachowan agresywnych.
W efekcie uzyskasz psa nadajacego sie tylko do uspienia, chyba nie o to chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']w dzisiejszych czasach pies "ochroniarz" to porazka... nawet najwiekszy agresor jak przyjdzie prawdziwy zlodziej z bronia to nie ma szans i tylko niepotrzebnie zycie straci, a jak zaatakuje zlodzieja to wina psa i do uspienia lepiej zainwestowac w system antywlamaniowy[/quote]

Podpisuję się wszystkimi rękami !!! :klacz::klacz::klacz::thumbs::thumbs::thumbs:

Link to comment
Share on other sites

jak ja [B]nieeenawidzę[/B] spotykać się z takimi właścicielami jak Rut :shake: ...

jakiś czas temu uświadamiałam panią, która też nie zbliża się do owczarków...
sytuacja: zapieła swojego psa, kiedy nas zobaczyła (- lodowy wzrok - już wiedziałam o co chodzi :roll: ) ...i wypuściła go przy labradorku - pech chciał, że labradorek to nasz "znajomy" była więc baardzo zdziwiona, kiedy spuściłam moją niezrównoważoną bestię i że cała trójka tak dobrze się bawiła.

[B]wszystko zależy od właściciela i wychowania![/B] geny to max 20% zachowania...

owczarki mają złą reputację tylko dlatego, że są popularne, dużo jest "owczarkopodobnych" psów i każdy może sobie kupić takiego psa, gdzieś na targu, zapiąć go na łańcuch, zapewnić mu kontakt z człowiekiem raz dziennie przy podawaniu michy ...i mieć agresywnego, niezrównoważonego psa! :angryy:

teraz to samo dzieje się z labradorami - jest ich coraz więcej, rekalamowane są jako "rodzinne", łagodne pieski (swoją drogą ratuje je to przed "poszukiwaczami grożnych ras"), więc właściciele nie interesują się ich socjalizacją i wychowaniem (przecież to labrador!), a niestety labrador czy owczarek - też pies i ugryźdź może :cool1:

[B]Rut, [/B]generalizując jak ty... ... owczarki? gdybym miała wybrać grupę, której się "obawiam", jak już to byłyby to terriery - od yorków po staffy... tak, w ramach wypisywania bzdur...

Link to comment
Share on other sites

ony maja agresje w genach?buahahahaha:eviltong:
ale bzdura.zamiast pisac takie glupoty moze zainteresowalaby sie dogomaniaczka Rut na jakich popedach pracuje on i jakie ma zachowania wspierane doborem.
akurat agresywna praca na obronczym i obciazalnosc ona to przywilej dobrych arbeitow i niewielu eksterierow.
nie nalezy mylic osaczenia i oszczekania do ktorego jest potrzebna owa agresywna praca na obronczym[pies wtedy NIE gryzie:eviltong:]z pilnowaniem stadka swoich "owieczek"przez znudzonego ona wychodzacego tylko pod blok albo trzymanego w ogrodku[chocby mial i 10ha].
oo jest przeniesieniem pracy przy stadzie owiec.jak ktos widzial ona pracujacego na owcach[a nie jest to 10 owieczek tylko conajmniej 200,100 to malusie stadko;)]] to wie dlaczego ony tak a nie inaczej zachowuja sie w rekach ludzi ktorzy onow miec nie powinni.ludzi dla ktorych jest to pies ozdobny i do towarzystwa i wymagaja takiego ksztaltowania rasy zeby on byl milym pluszakiem:angryy:.
on to kipiacy energia pies uzytkowy dla ktorego praca z czlowiekiem jest celem zycia.dla prawidlowego rozwoju musi miec owa prace zapewniona.w innym wypadku znajduje sobie jej substytut sam a poniewaz ma takie popedy jakie ma to zajmuje sie stadem.swoich durnowatych wlascicieli przewaznie:diabloti:.skoro oni nie potrafia zajac sie wlasnym psem.:angryy:.
to tak jakbym ja powiedziala ze teriery bull to durne pieniace sie na wszystko psy mordercy i mord maja w genach.:eviltong::diabloti:.zanim sie cos napisze fajnie miec wiedze na temat tego o czym sie pisze.chocby podstawowa.

Link to comment
Share on other sites

jasne, ze nie chcę, aby wszystkich gryzła itd. ale mieszkamy w domu jednorodzinnym, więc osoby podchodzące do furtki (na której jest ostrzeżenie przed psem) powinny zostać przez nią zauważone i "powitane". tylko o to mi chodzi. ale macie rację, nie mogę kontrolować tego, jak dlatego to może zajść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ira']Nie chcę, aby mój pies atakował ludzi, ale żeby był groźniejszy. Ira ma 2 lata, a zachowuje sie jak szczeniak. Jest owczarkiem niemieckim. Do 1-ego roku życia wychowywała sie z innym owczarkiem, który był bardzo dobrym psem - bronił posesji. Ona daje sie głaskać obcym ludziom i wszystko jej wisi. Co prawda od jakiegoś czasu trochę poszczekuje na obcych, ale od niechcenia.

Jak można nauczyć ją postawy godnej psa o jej wyglądzie? ;)[/quote]


He...he...

Mój owczar, Ibor (nazwany tak na cześć psa z agencji ochrony, który zginął na lotnisku podczas akcji) pozostał szczeniakiem do 11-tego roku życia!!
Był CUDNY
[*] :-(
To dzięki niemu robię to co robię......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ira'] mieszkamy w domu jednorodzinnym, więc osoby podchodzące do furtki (na której jest ostrzeżenie przed psem) powinny zostać przez nią zauważone i "powitane". tylko o to mi chodzi.[/quote]

Zdecydowanie nie polecam takiego podejścia do sprawy. Za płotem mam ONka sąsiadki, który nam spać nie daje, szczeka "witając" każdego :diabloti: od wczesnego poranka aż do wieczora. Latem nie można spać przy otwartym oknie, ponieważ psisko ujada i się budzimy. Nie mogę rano wyjść z domu, żeby reszta mojej rodziny się nie obudziła, a wychodzę o szóstej. Rozumiem, ochrona ochroną, ale inni też mają prawo do spokoju.
Mam dwa duże i energiczne psy, ale one jakoś nie szczekają. Cóż, nigdy tego od nich nie wymagałam i raczej wybijałam im to z głowy.

Inna moja znajoma została postraszona przez sąsiadów, że jeśli nie uspokoi swojego psa, skierują sprawę do sądu. Faktycznie, psica (ONka) ujadała tak, że nie szło wytrzymać :mad:.
Bardziej polecam alarm :eviltong:. Nagradzany za szczekanie pies może stać się problemem.

Link to comment
Share on other sites

ja mam takiego sasiada...w bloku:diabloti:.
onek typ wilczur.wielki,z 70 w klebie i ledwo mieszczacy sei w drzwiach.rzuca sie absolutnie na wszystko i dziamie sobie bez zadnego skrepowania:angryy:.
po prostu nieznosze jak pies dziamie w domu albo na terenie na zasadzie:dziamie sobie do gwiazd i slucham glosu mego:cool1:.to ze pies mieszka na terenie nie upowaznia wlasciciela do poblazania temu i do ograniczenia zywotu psa li tylko do owego dziamania pod plotem.:mad:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ira']jasne, ze nie chcę, aby wszystkich gryzła itd. ale mieszkamy w domu jednorodzinnym, więc osoby podchodzące do furtki (na której jest ostrzeżenie przed psem) powinny zostać przez nią zauważone i "powitane". tylko o to mi chodzi. ale macie rację, nie mogę kontrolować tego, jak dlatego to może zajść.[/quote]
Ja natomiast oduczam swojego blokowego psa interesowania się na działce tym, co jest za ogrodzeniem.
1. jak się nakręci, to burczy, szczeka, oburza się - a na co to komu? Jest tabliczka na bramie, psa widać, lub nie i to wszystko. Ma nie widzieć, nie interesować się.

2. masz zawsze pewność, że do ogrodzenia podchodzi zwykły, normalny człowiek? :p Mojego psa przed pochlastaniem gardła uratował kaganiec, bo szedł miły :razz:, starszy pan na grzyby, zawołał Nera, zaczął go drażnić przy samym ogrodzeniu i próbował wbić mu nóż w pysk :p
Oczywiście jak do niego się wydarłam i wybiegłam na drogę z radością mi pokazał nóż i oświadczył, że nie będziemy z tym psem chodzić do lasu :diabloti: bo on ma znajomego myśliwego i go odstrzeli :razz:

Więc... jeśli pies nie szczeka i nie interesuje się otoczeniem poza swoim terenem - czuj się szczęśliwa, bo nie masz problemu z wiecznym pobudzeniem psa, ujadaniem na wszystko co się poruszy, a przede wszystkim jest bezpieczniejszy.

Link to comment
Share on other sites

karjo,ja tylko odpowiadam na pytanie!uwazam,ze sposoby,ktore podalam naucza psa agresji :)

nie obuzajcie sie tak dziewczeta,ze mowie zle o ONach.Mam psy juz pare lat,na kilku wystawach tez bylam.Mam takie wlasnie doswiadczenia z onami a nie inne.90%spotkanych onow na drodze to agresywne,ujadajace psy.Strach.
A co sie dzieje na wystawach?Owczarki poprzywiazywane do plotow,ujadajace i szarpiace sie godzinami.

To przy okazji mam pytanie,czemu owczarki wystawia sie w tak kretynski sposob?

Ja naprawde nie chce nikogo konkretnego urazic,ale takie mam wlasnie doswiadczenia z ta rasa.Wlasciwie chyba nie znam zrownowazonego owczarka.Wszystkie albo sa agresywne w stosunku do ludzie,albo zwierzat,albo nienawidza dzieci,albo maja nerwice i tysiac innych jazd.

Jak spotkam fajnego owczarka to napewno sie uciesze i pogratuluje.Natomiast wiekszosc tych psow i ludzi mnie przeraza swoja nadpobudliwoscia i agresja

[quote name='ayshe']
to tak jakbym ja powiedziala ze teriery bull to durne pieniace sie na wszystko psy mordercy i mord maja w genach.:eviltong::diabloti:.zanim sie cos napisze fajnie miec wiedze na temat tego o czym sie pisze.chocby podstawowa.[/quote]

nie wiem po co traktujecie wszystko tak osobiscie.
znam mase ttb,ktore sa durnymi pieniacymi sie głabami. i lubia sobie zrobic szmatke z innego psa.
wiem,ze moj pies odpowiednio nakrecony tez moze byc niebezpieczny.
nie obrazam sie,ze ktos sie boi ttb,albo ,ze ktos ma zle doswiadczenia z nimi(bo mozna miec najgorsze)

Link to comment
Share on other sites

Rut, znow wychodza uprzedzenia i nieznajomosc typu :eviltong:.
Przejdz sie na forum onkowe, dostaniesz odpowiedz, skad taki sposob wystawiania. Jednak skoro mi sie to nie podoba, nie chodze, nie ogladam, ale sie i nie czepiam..
Co do jazgotow, agresywnych wilkowatych, zobacz, ze najwiecej bedzie w typie i to u ludzi, dla ktorych norma jest, ze pies rodzi sie "wyszkolony".
I chwala, ze niektorzy trafiaja na fora, pytaja, skoro nie wiedza i dadza sobie pewne rzecyz wytlumaczyc.
Gorzej jest z ludzmi, dla ktorych dobry pies = pies zracy wszystko, co sie rusza, "pisz pan lowcarek". Dla nich zbedna bedzie praca z psem, zajecie, zmeczenie zwierzaka i efekty widac na ulicy.

PS. Znacznie gorzej, ze czepilas sie, nieslusznie, dziewczyny szukajacej pomyslu, podpowiedzi. W ten sposob nie pomozesz jej zrozumiec innego punktu widzenia. I zachowujesz sie dokladnie jak ludzie od tych "glupich" onkow, ttb, rownie arogancko i bezmyslnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Rut, znow wychodza uprzedzenia i nieznajomosc typu :eviltong:.
Przejdz sie na forum onkowe, dostaniesz odpowiedz, skad taki sposob wystawiania. Jednak skoro mi sie to nie podoba, nie chodze, nie ogladam, ale sie i nie czepiam..

niestety,nie mam wplywu na ustawienie ringow,wiec sie czepiam.


PS. Znacznie gorzej, ze czepilas sie, nieslusznie, dziewczyny szukajacej pomyslu, podpowiedzi. W ten sposob nie pomozesz jej zrozumiec innego punktu widzenia. I zachowujesz sie dokladnie jak ludzie od tych "glupich" onkow, ttb, rownie arogancko i bezmyslnie...[/quote]


dziewczyna pyta,jak nauczyc psa agresji.pyta powaznie na "powaznym" duzym forum.
Moja odpowiedz moze nie calkiem powazna,ale moja rada skuteczna.

Moze mi ktos odpowiedziec dlaczego owczarki sie tak wystawia?albo wrzucic linka do odpowiedniego tematu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rut']dziewczyna pyta,jak nauczyc psa agresji.pyta powaznie na "powaznym" duzym forum.
Moja odpowiedz moze nie calkiem powazna,ale moja rada skuteczna.

Moze mi ktos odpowiedziec dlaczego owczarki sie tak wystawia?albo wrzucic linka do odpowiedniego tematu?[/quote]
Tak samo można odpowiadać jak ktoś się zapyta jak skutecznie rozpruć psa, żeby dużo krwi się nie lało, czy wydłubać mu oczy.

Tematy:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f547/jak-wystawiac-owczarka-77818/[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f547/szal-cial-przy-ringu-podczas-wystawy-80206/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Tak samo można odpowiadać jak ktoś się zapyta jak skutecznie rozpruć psa, żeby dużo krwi się nie lało, czy wydłubać mu oczy.

Tematy:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f547/jak-wystawiac-owczarka-77818/[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f547/szal-cial-przy-ringu-podczas-wystawy-80206/[/URL][/quote]


a tego akurat nie wiem,wiec nie pomoge.
a tu cytat z pierwszego linka-jak wystawic owczarka,mentalnosc owczarkarza :D





"Tylko tam nie było nudno.No i ONki "klase" pokazały zadymiając sobie czasem i spuszczając łomot labkowi,który sie zerwal i przybiegł sie pobawić zapewne.U nas wystawa za 2 tygodnie.Pójde sobie zobaczyć.Zawsze miła atmosfera-piwko,grill,gofry"

ale smieszne,co nie ?:) a labek ma pecha ;)

Link to comment
Share on other sites

o gustach sie nie dyskutuje.
moim zdaniem onki sa wystawiane w jedynie sluszny sposob.:diabloti:.tj tak zeby sedzia mogl ocenic akcje,posuw i dynamike chodu psa.oraz ich temperament.
na szczescie nie ma obowiazku lubienia ani znania sie na wszystkich rasach.tudziez pojmowania ich specyfiki.
mnie sie moze nie podobac wystawianie innych ras bo jest dla mnie no zabawne dosc.nie posune sie jednak do krytyki.oraz oceniania.moge oceniac tylko to o czym mam wyrobiony na podstawie wiedzy poglad.to chyba naturalne zachowanie czlowieka prawda?
jak sie komus nie podoba wystawianie onow oraz rasa on to niech nie patrzy w nasza strone oraz omija nas z daleka.zaden problem.:diabloti:.
nie tylko onom zdarzylo sie spuscic lomot jakiemus psu na wystawie.na szczescie szufla takiego psa sie nie zgarnia potem.:cool1:
u onow wiecej jest jazgotu i dziamania niz rzeczywistej checi do bitki jesli sa prawidlowo wychowane ale to juz obowiazek kazdego wlasciciela psa.:p
jesli chcesz sie dowiedziec dlaczego tak wystawia sie ony to zapraszam na forum tensor:diabloti:.zwlaszcza ze swoimi opiniami o naszym srdowisku zostaniesz napewno mile i serdecznie powitana.jak zawsze kazda osoba w kazdym srodowisku ktora nei majac wiedzy atakuje i oczernia rase.
powtarzam o gustach sie nie dyskutuje.nie znasz sie na onach,nie masz o nich zielonego pojecia.i fajno.ale daruj sobie pisanie o wrodzonej agresji oraz osadzanie kultury ludzi i sposobu wystawiania tej rasy.
chcesz zadac konstruktywne pytania?dowiedziec sie czegos.
forum tensor czeka.:cool3::eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...