Jump to content
Dogomania

suche czy ryz


Elizka1979

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Jestem nowa na tym forum i mozliwe ze powtarzam temat ale mam malenstwo 11 tyg i chcialabym abyscie WY - specjalisci doradzili mi co mam dawac Lunce do jedzenia. Dostaje suca karme Purina Pro Plan dla szczeniat lecz nawet namoczona w wodzie powoduje (jak mi sie wydaje) zatwardzenie. Mala na spacerze (a i czasami w domku) robi twarde "bobki" i ciezko jej sie zalatwic. Czy moge np raz dziennie dawac jej ryz z kurczakiem i marchewka a 2-3 razy dziennie sucha karme namoczona w wodzie A moze doradzicie mi jakies inne rozwiazanie Za wszystkie dobre rady serdecznie dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elizka1979'] Dostaje suca karme Purina Pro Plan dla szczeniat lecz nawet namoczona w wodzie powoduje (jak mi sie wydaje) zatwardzenie. Mala na spacerze (a i czasami w domku) robi twarde "bobki" i ciezko jej sie zalatwic. .[/QUOTE]
Co na to hodowca?
Czym karmił szczenieta?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Elizka1979']Witam wszystkich bardzo serdecznie
Jestem nowa na tym forum i mozliwe ze powtarzam temat ale mam malenstwo 11 tyg i chcialabym abyscie WY - specjalisci doradzili mi co mam dawac Lunce do jedzenia. Dostaje suca karme Purina Pro Plan dla szczeniat lecz nawet namoczona w wodzie powoduje (jak mi sie wydaje) zatwardzenie. Mala na spacerze (a i czasami w domku) robi twarde "bobki" i ciezko jej sie zalatwic. Czy moge np raz dziennie dawac jej ryz z kurczakiem i marchewka a 2-3 razy dziennie sucha karme namoczona w wodzie A moze doradzicie mi jakies inne rozwiazanie Za wszystkie dobre rady serdecznie dziekuje.[/quote]

Hej ja mam sunie juz ma 11 miesiecy i dobre by bylo dla twojej psiny tak jak mowilas ryz z kurczakiem gotowanym oczywiscie bez soli z marchewka chetnie powiinna zjesc moja bardzo lubila ...i nadal lubi mozesz jej dawac tez ale zadko raz w tygodniu posilek z bialego sera zoltka i makaronu :evil_lol:polecam mojej uszy sie trzesa:)

Link to comment
Share on other sites

Moze ogranicz tez dawania suchego albo sprobuj dawac jej male ilosci z reki i napewno wprowadz gotowane tego nigdy za duzo a pozywne i pies sie nasyca .....moja jadala suche Friskis PURINY JUNIOR to sa male kawalki ale tez z wapniem kurczakiem i warzywami (teraz kole w zabki) ale jak byla mniejsza uwielbiala:loveu:......:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Nikomu nie polecałabym dla psa karmy tak niskiej klasy. Gotowane w domu pożywienie jest o wiele zdrowsze.[/quote]

Wierz moja sunia lubila to suche ale gotowane tez jada do tej pory niska klasa nierozumiem psiak niemusi jesc bardzo wysokiej klasy suchej karmy wierz mi moja jada rozna a ze np.lubila Friskis na scieranie zabkow jest dobre.nierozumiem twojego podejscia :shake:

Link to comment
Share on other sites

To, że pies lubi jakąś karmę, nie znaczy, że jest dobra. Ja natomiast nie rozumiem Twojego podejścia - uważasz, że można karmić psa byle czym? :shake:

Poczytaj skład, prawie wszystkie karmy dostępne w supermarketach typu Pedigree, Chappi, Friskies, Darling, nie mówiąc o wynalazkach z biedronek i carrefour'ów, nie mają w składzie więcej niż [B]4%[/B] produktów pochodzenia zwierzęcego. I nawet nie jest to mięso, tylko właśnie takie produkty zmielone kopyta, kości, odpadki. Reszta karmy to źle przyswajalne dla psa produkty roślinne typu kukurydza czy soja. Do tego konserwanty, często niedopuszczalne w żywności dla ludzi bo rakotwórcze, sztuczne barwniki (naprawdę wierzysz, że brązowe kulki to mięso, a zielone warzywa...?) i sztuczne aromaty, żeby pies chciał to jeść. Nadal uważasz, że to dobra karma?

Dobra karma nie musi być droga; drogi nie jest choćby Brit czy Arion, a o wiele lepszy od wymienionych. Przykre skutki stosowania złej karmy wychodzą nieraz po latach w postaci chorób wątroby, nerek, skóry o rzekomo niewyjaśnionej przyczynie. Ale cóż, jeśli ktoś chce karmić psa odpadkami napakowanymi chemią, jego sprawa. Tylko przynajmniej niech nie pisze, że to dobre karmy, bo to nieprawda...

Link to comment
Share on other sites

Te 4% mięsa można porównać do 2 złotówki. A i to to na pewno nie samo mięso tylko jakieś pazury albo kopyta. Dobre żywienie procentuje w przyszłości.

Purina Pro Plan to dobra karma ale może być tak, że Twojej suni nie służy. Na rynku jest dużo dobrych karm a nie aż tak drogich. Np. acana.;) Poszukaj w necie.

Link to comment
Share on other sites

ELIZCE przecież chodziło o uzyskanie luźniejszego stolca więc nakarmienie Friskisem dałoby pożądany skutek, a nawet efekt mógłby przejśc najśmielsze oczekiwania :diabloti:
Do karmy można dodac gotowaną marchewkę lub łyżkę oleju. Można też wypróbowac karmy typu premium produkowane w Europie. Po amerykańskich psy robią bobki małe i wygodne do sprzątnięcia :cool3:

Link to comment
Share on other sites

I tak dokladnie bylo u nas, a wlasciwie u jamniczki naszych dziadkow...cale zycia karmiona byla tym syfem, przyznam ze sami te puszki kupowalismy :mad: ale w zyciu bym nie wpadla co w tym jest tak na prawde, ludzie poprostu nie wiedza....i jeszcze pare lat temu te puszki wcale takie tanie nie byly, moge nawet powiedziec ze jej zywienie bylo wtedy drozsze niz jest teraz. Efekt jest taki ze jedza ma problemy z watroba :-( i bieze jakies pastylki. Do tego jest cala siwa wlasnie przez zatrucie organizmu ta chemia, a ma dopiero 8 lat :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odświeżę trochę temat.
Mianowicie. Jestem ciekawa co myślicie o karmieniu psa gotowanym i suchym, rzecz jasne w mądrych proporcjach?
Słyszałam na ten temat wiele podzielonych zdań. Jedni uważają że to szkodzi zdrowiu, inni że wzbogaca dietę. Co jest więc prawdą? A może i jedno i drugie?
Liczę na ciekawą wymianę poglądów :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyBell']Liczę na ciekawą wymianę poglądów :P[/quote]

gdyby odpowiedz byla tak prosta, to nie powstaloby na forum wiele tematow na ten temat - kazdem upsu co innego sluzy, inny moze jesc rano suche po poludniu gotowane i bedzie dobrze wygladal, inny bedzie cwany i na suche sie wypnie skoro pozniej dostanie gotowane. Ja z kazdym wetem jak rozmawialam to nie mial nic przeciwko takiemu karmieniu pod warunkiem dodawania witamin do gotowanego i tu sie zaczynaja schody. Jakie witaminy i ile skoro rano dajemy suche? Gotowane samo w sobie witamin nie ma - gotowana marchewka czy pieturszka nic nie wnosi, oprocz smaku, albo...prawie nic. Ja przez pierwsze 2 lata tak karmilam swoja suke. Jednak z czasem przeszlam na suche (z wielu powodow). Jak ja karmilam suche rano, popoludniu gotowane+witaminy to wygladala naprawde dobrze, wyrosla na zdrowego psa.

Link to comment
Share on other sites

ja karmie i gotowanym i suchym.
Z gotowanego o głównie: mięso (cielęcina, wątróbka drobiowa, drobiowe i wołowe rzadziej) marchewka, jak są w domu to brokuły lub szpinak ( nie codziennie).
Do tego jako wypełniacz trochę ryżu lub makaronu.
Dwa razy w tygodniu jest ryba.
Pietruszki nie daję bo jest moczopędna.
Za to raz w tygodniu daje ser biały półtłusty, z surowym żółtkiem i zmielonym siemieniem lnianym. Dobra mieszanka na ładny włos. Z naturalnych składników, nie szkodliwa dla psa.
Oprócz tego dorywczo raz na jakiś czas owoce ( jabłka, banany)

Daję Hill's Adult Mini, raz dziennie nieduża porcja. Bywa i tak że po zjedzeniu gotowane jest nadal głodny więc sam się upomina szczekaniem o troszkę karmy.

Jako suplement daje Dermafit dog lub oliwę z oliwek(- parę kropli).

Pies jest zdrowy i nie ma nadwagi.

Co myślicie o takim żywieniu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...