Jump to content
Dogomania

pies i kolęda


AjriszZona

Recommended Posts

Jesli chodzi o kolede to jak juz nadmienialam u nas nie moglby nawet taki problem zaistniec,zycze wszystkim takiego proboszcza jak nasz:loveu:jak ktos chetny to u mnie w galerii zdjecia ksiedza z jego psem,ktory nawet w obrzedach Bozego Ciala uczestniczy i nikt sie tym faktem nie oburza-linki do zdjec na chyba przedostatniej stronie galerii u mnie:)Pozdrawiamy!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ja pamietam jeszcze z dzieciństwa szczszególnie jedną kolęde. A mianowicie jakis tydzień( może wcześniej)przed świętami BN oszczeniła nam się suczka rasy puli.Wydała na świat 6 śliczniutkich psich pociech. podczas kolędy szczeniaczki już widziały i uciekały z kojca, chodziły wszędzie robiąc kupy i wielkie zamieszanie. W domu panował straszny rozgardiasz bo psia mama nie bardzo miała ochotę zajmować się swoimi dziećmi. Pamiętam jak moja mama karmiła je ciepłym mleczkiem z butelek mówiąc do tych włochatych kulek:" No widzicie jaka wam sie wstrętna mamora trafiła ja was musze karmić.A ona (w domyśle nasza suka) Znowu śpi rozwalona na kanapie". I własnie w takie dośc trudne warunki trafił do nas ksiądz. Juz w drzwiach jako dumna siedmioletnia właścicielka siedmiu psów pochwaliłam się księdzu szczeniakami , a ze był lekko podchmielony to zanim sie obejrzelismy ksiadz wylądował na czworaka w naszej kuchni pod stołem( gdzie był kojec maluchów).Szczeniaki rozpierzchły sie znowu po domu , a ksiądz był bardziej przejety tym ze psiaki zasiusiają nam dywan niz modlitwą.
Złapał dwa, wręczył ojcu pod pachę i przystapił do obowiązków.
I szczerze mówiąc marzy mi sie jeszcze jedna taka kolęda w życiu.Było na prawde bardzo wesoło..:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

aagaataa - super opis :-)
u mnie też już po kolędzie
pies zupełnie księdzu nie przeszkadzał, został po prostu potraktowany jak jeszcze jeden członek rodziny. Psica była w pokoju przez większość czasu spokojnie leżała na posłaniu, tylko na chwilę przeszkodziła w rozmowie robiąc przedstawienie pt. "jestem taaakim biednym, głodnym pieskiem, że po prostu zaraz umrę jeśli natychmiast nie zjem tej słomianej zabawki z choinki" :-)

Link to comment
Share on other sites

Dobre hehe,ksiądz na czworakach pod stołem.U mnie już po kolędzie i ani mi się śniło pytać plebana o zgodę na psa w pokoju.Moja amstaffka z lubością uczestniczyła w wizycie duszpasterskiej.Siedziała na kanapie a ministranci stali na baczność hehe,ale po dziesięciu minutach się znudziła,odwróciła doopskiem do wszystkich i poszła spać:lol:Ksiądz nawet powiedział,że taka grzeczna i ładna psinka:loveu:dobrze,że jej nie widział w akcji:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Mój śp Dino (jamnik krótkowłosy) kiedyś wypłoszył księdza.
Został na czas kolędy w spiżarni, gdzyż zazwyczaj nie dawał gościom żyć. W penym momencie tata wyszedł na chwile z pokoju gdzie siedział ksiądz.
Po chwili wraca i teatralnym szeptem mówi "Już się przez jedne drzwi przegryzł, jeszcze jedne tylko zostały", a w tyle słychać dzikie ujadanie..
Na to faroż szybciuteńko pobłogosławił co tam miał i w podskokach popędził do drzwi :)

Link to comment
Share on other sites

Zawsze zostawiałam psa zamkniętego w innym pokoju, tym razem jednak wzięłam, a co tam.

Mały obrońca na wejściu tylko zarzucił salwą szczeku, ale momentalnie się uspokoił, cały czas był przy mnie, ksiądz nic nie mówił, tylko patrzył jakoś dziwnie: raz na szafę [gdzie mam zdjęcia Kubusia, bo kolęda była u mnie w pokoju jako tym najbardziej reprezentacyjnym :D], raz na psa, na szafę, na psa... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...