Jump to content
Dogomania

Poznań - międzynarodówka


lapis

Recommended Posts

Nie byłam świadkiem całej sytuacji, ale pozwolę dodać swoje trzy grosze: jeśli rzeczywiście suczka z Niemiec jest bardzo ładna, proporcjonalna i z piękną głową, to jeśli miałaby przegrać to tylko i wyłącznie z porównywalną do siebie suką. I tylko w takiej sytuacji powinna zaważyć wada zgryzu, jeśli takowa jest. Bo jeśli Betty przegrała z brzydszą suką tylko dlatego, że ma wadę zgryzu, to tak być nie powinno. Anglicy dają wygrywać psom z wadą zgryzu jeśli te są wybitne: o pięknej głowie, pięknym ciele.

Wydaje mi się, że wiem z którą suką Betty przegrała. I moim zdaniem ta suczka tylko wystawia się rewelacyjnie, a tak poza tym to jest nieproporcjonalna. Ale to tylko moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie mam pojęcia, jakim cudem Twój znajomy mógł dostrzec z odległości kilku metrów wady zgryzu Betty.

Ty chaba nigdy w życiu nie wystawiałeś psa, wcale nie trzeba czegoś dostrzegać z kilku metrów, można sie o tym dowiedzieć w inny sposób.

Zakładam, że widziałeś sukę Twojego znajomego, więc zdajesz sobie na pewno sprawę, że prawdziwego bullterriera, to przypomina ona jedynie „z grubsza”.

Masz racje. Ale nie zapominaj, ze to np. MŁ.CH.PL., skoro tak lubisz tytuły.

Poza tym chcę Ci przypomnieć, że kraina układów kończy się na linii Odry, a Twoje insynuacje brzmią niepoważnie.

Ha Ha Ha

A takie małe pytanie ile razy byłeś na wystawie, za linią odry ??

Kazik Mi sie wydaje, ze chcesz wyjśc na takie co duzo wie, a chyba nie koniecznie tak jest.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

...jestem zwykłym amatorem...
...jeśli nie ufasz moim kompetencjom, co do pozytywnej oceny tej suki (i słusznie, gdyż są one niewielkie)...

Marku, chyba nieuważnie czytasz moje posty. Musisz przyznać, że powyższych słów nie mógł napisać człowiek, który chce wyjść na takiego, co dużo wie. Czy naprawdę uważasz, że ci wszyscy zagraniczni sędzowie u których wygrywała Betty byli przekupieni? Jeśli odpowiedź na to pytanie byłaby twierdząca (co jest wielce prawdopodobne w świetle tego, co wcześniej napisałeś), to nie chciałbym żyć w Twoim świecie...

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, ze nie umiesz odpowiedzieć na moje proste pytania :(

A gdzie Ja napisałem, ze uważam, ze

Czy naprawdę uważasz, że ci wszyscy zagraniczni sędzowie u których wygrywała Betty byli przekupieni? Jeśli odpowiedź na to pytanie byłaby twierdząca (co jest wielce prawdopodobne w świetle tego, co wcześniej napisałeś), to nie chciałbym żyć w Twoim świecie...

no gdzie ????

Link to comment
Share on other sites

Łukaszu, wszystko to, co napisałeś można skwitować jednym słowem: „gdybanie”. Wyjaśnienie sytuacji przez Marka wydaje mi się bezsensowne i co gorsza mocno stronnicze. Poza tym nie gorączkuję się i nic mi nie wiadomo o oburzeniu Niemców wynikającym z decyzji sędziego. Myślę, że insynuacje Marka są jednakowoż niepoważne, gdyż (według niego) musiałoby dojść do przekupstwa wielu sędziów z Europy Zachodniej, a prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest bliskie zera.

Dlaczego zaraz przekupstwa? :o Oprócz przekupstwa są jeszcze znajomości, osobiste urazy i niechęci, nieznajomość rzeczy. Przypuszczam, że w tym nie odbiegamy zbytnio od tzw. zachodu. Różnica polega na tym, że u nas często to nawet o pozory nikt nie dba.

Tytuły często można wyjeździć, tym częściej im mniej liczna rasa.

Kaziku z jednej strony podkreślasz, że się nie znasz, a z drugiej krytykujesz sędziego za zły wg. Ciebie wybór. Skoro się nie znasz to zaakceptuj to co się wydarzyło, bo sędzia to ekspert 8) . Dla mnie to tylko jedna rzecz tutaj byłaby podejrzana - zły zgryz u niemieckiego psa, a niemieccy sędziowie to straszni dentyści więc skąd by były te wszystkie tytuły. Z drugiej strony Pan sędzia Jędrasiak raczej nie ma opinii dentysty.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co najbardziej mi sie tu podoba? ta męska przyjaźń.

i to działanie w mysl zasady jeden za wszystkich wszyscy za jednego :D

nie wtracam sie w sam temat bo nie byłam w poznaniu i nie wiem :)

ale chciałam zwrócic uwage na to co zauwazyłam i bardzo mi sie podoba taka lojalnosc, której tak mało we współczesnym swiecie... 8)

Link to comment
Share on other sites

Marku, poważnego pytania to Ty mi jeszcze nie zadałeś (więc nie bardzo mam na co odpowiadać).

...nic nie wiesz, a sie zachwycasz jej tytułami jak młodzik...
...Kazik Mi sie wydaje, ze chcesz wyjśc na takie co duzo wie, a chyba nie koniecznie tak jest...

Jak widać, zdążyłeś mnie za to kilka razy obrazić (lecz nie martw się, bo nie wziąłem tego do siebie).

...Swoja drogą tytuły fajnie wylądaja ale byłes na tych wysatwach widziałeś jej konkurencje albo chociaż stawki ??

A moze to typowa układowa suka...

Właśnie tą wypowiedzią podważyłeś uczciwość wielu zagranicznych sędziów, u których Betty dotychczas wygrywała.

Dlaczego zaraz przekupstwa? :o Oprócz przekupstwa są jeszcze znajomości, osobiste urazy i niechęci, nieznajomość rzeczy. Przypuszczam, że w tym nie odbiegamy zbytnio od tzw. zachodu. Różnica polega na tym, że u nas często to nawet o pozory nikt nie dba.

Tytuły często można wyjeździć, tym częściej im mniej liczna rasa

Słowa "przekupstwo" użyłem jako pewnego skrótu myślowego. Chodziło mi o wszystkie możliwe czynniki wpływające na uczciwość decyzji arbitra (których jest zbyt wiele, aby opisywać każdy z osobna).

Kaziku z jednej strony podkreślasz, że się nie znasz, a z drugiej krytykujesz sędziego za zły wg. Ciebie wybór.

Co do mojego "znawstwa" to osiagnąłem już taki poziom, że wiem jak wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Dlatego zanim zdecydowałem się poruszyć ten problem (choć różnica pomiędzy rzeczonymi sukami widoczna była gołym okiem nawet dla laika), sprawdziłem w Internecie jak Betty radziła sobie na innych wystawach. To co znalazłem, utwierdziło mnie w przekonaniu, że w Poznaniu została ewidentnie skrzywdzona.

wiecie co najbardziej mi sie tu podoba? ta męska przyjaźń.

i to działanie w mysl zasady jeden za wszystkich wszyscy za jednego

Bardzo możliwe, że właśnie w imię tej męskiej przyjaźni piękna Betty poległa w Poznaniu...

Link to comment
Share on other sites

Marku, poważnego pytania to Ty mi jeszcze nie zadałeś (więc nie bardzo mam na co odpowiadać).

Kazik to ja tobie zadaje niepoważne pytania i Ty sobie nie radzisz z odpowiedzią to ja sie boje zadać tobie jakies poważne pytanie :(

Właśnie tą wypowiedzią podważyłeś uczciwość wielu zagranicznych sędziów, u których Betty dotychczas wygrywała.

Widzisz bardzo sie mylisz w interpretacji mojej wypowiedzi. Ja tą wypowiedzią podważyłem to, ze TY sie tak bardzo podniecach tytułami Betty, a nie to w jakich warunkach je zdobyła. Podważyłem fakt twojej wiedzy na temat tych tytułow. Bo Ja np. wsumie nie wie jak prestizowe sa te tytuły, a z twojej wypodzi wynikało, ze ty to doskonale wiesz, i ze nasz poznań w porównaniu z tymi tytułami to wiejska wystawa i Bety powinna Ją wygrać bez wchodzenia na ring.

Ciężko z tobą dyskutowąc wsumie sie nie da, bo nie odpowiadasz na pytania, nie rozumiesz co sie pisze do ciebie itp. :(

Link to comment
Share on other sites

marku wiesz co ja tez nie widze tych waznych pytan na ktore kazik miałby odpowiadac. :o

a z tych które zadałes - te same mozna w tej sytuacji zadac tobie - ile razy ty byłes na wystawach za granica? albo- czy ty widziales ta mini i jej konkurencje na wystawach gdzie zdobyła swoje tytuły ?

i teraz - jaka odpowiedz czego ma dowodzic? kazdy ma swoj gust.

a niech sobie kazik ma swoje zdanie i tyle, jak jest zachwycony ta mini to jego sprawa wszak zachwyt to piekne uczucie. ty uwazasz inaczej ot tyle :roll: a gadanie o zgryzie tej suki kiedy kompletnie nikt z was nie ma o tym pojecia to smieszne !!!

marek napisał:

Podważyłem fakt twojej wiedzy na temat tych tytułow. Bo Ja np. wsumie nie wie jak prestizowe sa te tytuły, a z twojej wypodzi wynikało, ze ty to doskonale wiesz, i ze nasz poznań w porównaniu z tymi tytułami to wiejska wystawa

ej marek nie wiesz co to młodzież. ch niemiec ch niemiec i nie zdajesz sobie sprawy jak prestizowy jest tytuł zwyciezcy europy ? :lol: :lol: ejjj nooo... :wink:

mam zagadke na dzis - jak sie ma nasza miedzynar poznanska do europejskiej - gdziekolwiek pod wzgledem prestiżu? :wink:

Ty chaba nigdy w życiu nie wystawiałeś psa, wcale nie trzeba czegoś dostrzegać z kilku metrów, można sie o tym dowiedzieć w inny sposób.

a ty od lat wystawiasz, jak mniemam? i co? bo twój mentorski ton to ciekawe zjawisko

i co z tym wystawianiem i jak to sie ma do całej sprawy? :lol:

bo rzeczywiscie nie ma jak poczta pantoflowa na wystawach,

ja tez ostatnio sie dowiedziałem od zyczliwego ze np. rosemarys baby ma fatalny przodozgryz, ( ania nie dostan zawału) co oczywiscie okazało sie bzdura bo zgryz ta suka ma bardzo dobry.

wiec jak sie stoi na ringu to lepiej zamiast podsłuchiwac co tam sedzia dyktuje konkurentowi, zajac sie pokazaniem własnego zwierza, bo potem z takiego podsłuchiwania albo powtarzania ze "franek słyszał od edka" nic dobrego nie wychodzi.

po co dumac na temat zgryzu tej mini ? z tego tylko rodza sie ploty

(no chyba ze ktos moze reczyc za ta informacje ze ona ma wade zgryzu??? albo przynajmniej ze sedzia tak stwierdził i ze przez to ja postawił na II lok? )

dajcie se po szlagu i idzcie na piwo :lol:

a nie sie zachowujecie jak przekupy na targu .

moze niech zostanie na tym ze jeden wierzy ze ma dobry zgryz a drugi nie, i basta.

Link to comment
Share on other sites

marku wiesz co ja tez nie widze tych waznych pytan na ktore kazik miałby odpowiadac.

Trudno :(

a z tych które zadałes - te same mozna w tej sytuacji zadac tobie - ile razy ty byłes na wystawach za granica? albo- czy ty widziales ta mini i jej konkurencje na wystawach gdzie zdobyła swoje tytuły ?

Można tylko co to ma do sprawy ?? To nie Ja uważam, ze to super tytuły ma ta suka itp., jak napisałem wcześniej nie wiem jakiej dokładnie wartości sa te tytuły. A z wypowiedzi Kazika wynika, ze on to wie doskonale wiec chcialem zeby Mi to wyjaśnił.

i teraz - jaka odpowiedz czego ma dowodzic? kazdy ma swoj gust.

Nie odpowiedz na to pytanie pozwoli, ze bedziemy mieć większą wiedzę na temat tych tytułów i ich wartości co moim zdaniem było ważne szczególnie wtedy kiedy ktoś uważa, ze te tytuły sa wartościowe. Nie wiem co tu gust ma do rzeczy ??

a niech sobie kazik ma swoje zdanie i tyle, jak jest zachwycony ta mini to jego sprawa wszak zachwyt to piekne uczucie. ty uwazasz inaczej ot tyle a gadanie o zgryzie tej suki kiedy kompletnie nikt z was nie ma o tym pojecia to smieszne !!!

Widać jak uważnie czytasz. Ja nie uważam inaczej, czyli, ze ta suka jest nie zachwycająca tylko podałem powód dla którego nie zachwyciła sędziego. A gadanie o zgryzie nie jest śmieszne bo suka została tak, a nie inaczej oceniona własnie przez zgryz i to jest fakt i tylko o tym mówimy. A dokładniej o tym, ze Pan Sędzia A. Jędrasiak ocenił Ja tak i uznał, ze poważna wadą tej suki jest zgryz.

Co w tym śmiesznego sprawa gustu.

ej marek nie wiesz co to młodzież. ch niemiec ch niemiec i nie zdajesz sobie sprawy jak prestizowy jest tytuł zwyciezcy europy ? ejjj nooo...

A czy jak na studiach prof. sie ciebie o coś pyta to dlatego, ze sam tego nie wie czy dlatego, ze chce sprawdzić czy TY to wiesz ??

To Kazik nie Ja sie podniecałem tymi tytułami więc chcialem od niego uzyskac informacje na ich temat, co w tym złego ??

A Kazik uznał, ze Ja podważam uczciwość sędziów, no i to postarałem sie mu po raz 2 wyjaśnić dokładnie o co mi chodziło.

Ale Ta suka Horacy wcale nie zdobyła tytuły zwycieżcy europy, tylko tytuł

""Mł.Ch.Eur.VDH"" co oznacza zapewnie, ze wygrała klase suk mł na wystawie w dortmundzie,czyli uzyskała taki tytuł "MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA EUROPY EUROPAJUGENDSIEGER VDH DORTMUND '04", a jest to inny tytuł, niż wspomniany przec ciebie tytuł zwyciezcy europy.

mam zagadke na dzis - jak sie ma nasza miedzynar poznanska do europejskiej - gdziekolwiek pod wzgledem prestiżu?

Jak sie ma wygranie pozniańskiej dla obcokrajowca, do wygrania europejskiej u kolegi, ktory akurat sędziował jego rase ?? zagadka na jutro. Problem w tym, ze Ja nie wiem jak Bety zdobyła te tytuły, a Kazik napisał tak, ze myślalem ze wie, zna tamten świat wystaw itp., a jakoś za nic nie chce mi o tym opowiedzieć.

a ty od lat wystawiasz, jak mniemam? i co? bo twój mentorski ton to ciekawe zjawisko

i co z tym wystawianiem i jak to sie ma do całej sprawy?

Nie Ja wysatwiam od tego roku, wychodziłem na ring z 4 róznymi psami, 22 razy, 11 razy zajełem I lokate, 6 razy II, 2 razy III i 3 razy IV, w tym 4 ZW. MŁ., 6 cwc 1 cac, BOG2, BOG1 i BIS.

A miało to sie następująco do całej sprawy, Kazik powiedział:

Nie mam pojęcia, jakim cudem Twój znajomy mógł dostrzec z odległości kilku metrów wady zgryzu Betty.

A Ja opierając sie na swoim doświadczeniu ringowym twierdze, ze wcale nie trzeba dostrzegać czegoś z kilku metrów zeby o tym wiedzieć. I zapytałem Kazika ile razy on wystawial psa co jest dość ważna informacją w ocenie jego wiargodności, i tak to sie ma do całej sprawy, mam nadzieje, ze teraz rozumiesz jak to sie ma do całej sprawy bo prościej juz tego nie wyłożę.

bo rzeczywiscie nie ma jak poczta pantoflowa na wystawach,

ja tez ostatnio sie dowiedziałem od zyczliwego ze np. rosemarys baby ma fatalny przodozgryz, ( ania nie dostan zawału) co oczywiscie okazało sie bzdura bo zgryz ta suka ma bardzo dobry.

A Ja nie twierdzę, ze Bety ma cos z zębami tylko, ze tak uznał sędzia na wysatwie w poznianiu i to jest fakt.

wiec jak sie stoi na ringu to lepiej zamiast podsłuchiwac co tam sedzia dyktuje konkurentowi, zajac sie pokazaniem własnego zwierza, bo potem z takiego podsłuchiwania albo powtarzania ze "franek słyszał od edka" nic dobrego nie wychodzi.

A jak sędzia podaje to w uzasadnieniu werddyktu to mam zacisnąć uszy ??

po co dumac na temat zgryzu tej mini ? z tego tylko rodza sie ploty

Ploty sie rodzą przez takich jak TY co czytają jedno, a piszą o drugim.

moze niech zostanie na tym ze jeden wierzy ze ma dobry zgryz a drugi nie, i basta.

No i jak Ty nic nie rozumiesz :( Ja nie twierdze, ze ona ma zły zgryz tylko, ze tak uznał sędzia w poznaniu.

Ja jestem na 99% pewnien, po zobaczeniu tego jednego zdjęcia Bety, ze ona jest o 3 klasy lepszą z eksterieru zewnętrznego suką od Jenny, twierdzę tylko i wiem to juz od kilku osób, ze sędzia bardzo nisko ocenił zgodność ze wzorcem jej zgryzu, co spowodowało, ze Jenny zajeła I lokate.

Link to comment
Share on other sites

wiec jak sie stoi na ringu to lepiej zamiast podsłuchiwac co tam sedzia dyktuje konkurentowi, zajac sie pokazaniem własnego zwierza, bo potem z takiego podsłuchiwania albo powtarzania ze "franek słyszał od edka" nic dobrego nie wychodzi.

po co dumac na temat zgryzu tej mini ? z tego tylko rodza sie ploty

I to właśnie jest podstawowy problem "wystawowy" - sędziowie nie uzasadniają na głos swoich werdyktów. To stąd właśnie biorą się domysły,polotki i pomówienia. Uważam, że skoro publiczność płaci za wstęp na wystawę, powinna także mieć prawo usłyszeć dlaczego ten "ładniejszy" piesek przegrał z tym "brzydszym". Dopóki tak nie jest dopóty ludzie będą mnożyć domysły i nastawiać ucha, co sędzia ma do powiedzenia na temat konkurencji.

Link to comment
Share on other sites

Marku, a tak na poważnie to chyba przyznasz, że jest to jakiś problem.

Miło by było czasami usłyszeć dlaczego według sędziego ten pies jest lepszy od tamtego. Przecież chyba po to wystawiamy, żeby poddać się ocenie fachowca i dobrze by było, żeby nie tylko wiedzieć co ma do powiedzenia na temat naszego psa, ale także naszego psa w relacji do innych. O zwiedzających gapowiczach już nie wspomnę, bo jeżeli ktoś jest zachęcany przez organizatorów żeby odwiedzić wystawę (płacąc za to niemałe pieniądze), to nie powinien być lekceważony tylko poinformowany w jasny i przystępny sposób dlaczego złoty medalista jest złoty.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to też bardzo pożądane, taki kometarz po przyznaniu lokat, ale zacytuję za sortis bo to było już pisane a propos innej wystawy i kometowania :

"PIES Nr 5 (307) 2004 w rozdziale Z biblioteki kynologa, w artykule zatytułowanym "DUŻE DZIEŁO O PSACH Recenzja książki ... " autor, prof. dr hab. Andrzej Kaźmierski o pracy sędziego w ringu pisze tak:

"... musi obwieścić swoją decyzję (jej podjęcie jest jego głównym zadaniem) - i może to zrobić milcząco, ustawiając psy przy tabliczkach lokatowych, lub werbalnie, ale nie musi, a nawet nie powinien omawiać swoich werdyktów. Wystawa to nie czas i miejsce na dydaktykę i prowokujące do dyskusji pogwarki. Kiedyś był taki zwyczaj, praktykowany w NRD, Austrii i dawnej Czechosłowacji - ale to nie są dobre wzory i sędzia gawędziarz budziłby zdumienie w krajach anglosaskich lub skandynawskich. W każdym razie nie należy do dobrego tonu obwieszczać wszem i wobec wady i usterki poszczególnych psów. Wszak ich właściciele mogą sobie tego nie życzyć. Uzasadnienie werdyktu znajdzie się na karcie oceny. ..."

No więc...jak sie odnieść do takiego stwierdzenia :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja odpowiem w ten sposób: Jeżeli ktoś nie życzy sobie, żeby wady jego psa zostały upublicznione, niech nie wystawia. Generalnie mogę powiedzieć, że po kilku latach tłuczenia się po wystawach potrafię sam sobie wyłowić wady i zalety psów w stawce, oprócz tych niewidocznych jak np. zęby. Jest natomiast wiele osób, które dopiero zaczyna w tym biznesie i im należy się "pomoc". Dziwie się, że są to akurat słowa p. Kazimierskiego, który i tak należy do najbardziej "uzasadniających" sędziów.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie, ze miło było by usłyszeć uzasadnienie werdyktu co do psów lokatowych.

Było by to wartościowe i dla wystawców i dla zwiedzających.

Kilka razy uslyszalem dlaczego pies ktorego wystawiam jest na tej lokacie, a nie na innej i takie parę słow od sędziego moim zdaniem jest potrzebne. Oczywiście nie ma mowy o żadnej dyskusji na ringu z sędziom moim zdaniem, choć pewnie nie raz by się chciało :)

A tez sie dziwie wypowiedzi Pana Kazimierskiego bo nie raz slyszalem jego komentowanie swoich decyzji, co uważam jak juz napisalem za bardzo fajne.

Link to comment
Share on other sites

Miło by było czasami usłyszeć dlaczego według sędziego ten pies jest lepszy od tamtego. Przecież chyba po to wystawiamy, żeby poddać się ocenie fachowca i dobrze by było, żeby nie tylko wiedzieć co ma do powiedzenia na temat naszego psa, ale także naszego psa w relacji do innych. O zwiedzających gapowiczach już nie wspomnę, bo jeżeli ktoś jest zachęcany przez organizatorów żeby odwiedzić wystawę (płacąc za to niemałe pieniądze), to nie powinien być lekceważony tylko poinformowany w jasny i przystępny sposób dlaczego złoty medalista jest złoty.

racja.

byłoby swietnie, rzeczywiscie. ale faktycznie mogloby to prowokowac niektorych do dyskusji etc. a wtedy klimat by sie zrobic ciezki. :D znajac polska mentralnosc kynologiczna i chora ambicje by tak wlasnie bylo :roll:

marek:

A Ja nie twierdzę, ze Bety ma cos z zębami tylko, ze tak uznał sędzia na wysatwie w poznianiu i to jest fakt.

marek - jesli sedzia faktycznie wyraził sie ze suka ma II lok za zgryz etc i ty po prostu podałes ten fakt - ok. albo nie doczytałem albo źle zrozumiałem. teraz jasne

pytania które Ci zadałem o wystawianie zagraniczne wystawy etc- były one retoryczne, chciałem Ci pokazac ze te same przeciez zadałes kazikowi a nie ma to zwiazku za bardzo z tematem. (bo myslałem ze spieracie sie czy wada jest czy jej nie ma albo o jej subiektywne piekno (suki)

teraz wiem ze chodzi o cos innego

zrozumiałem to tak jakby fakt kto ile razy i gdzie wystawiał miał byc argumentem kto ma racje

ale przynajmniej miałes okazje sie pochwalic 8)

swoja droga fajniej pisac ze psy zajeły lokate a nie Ty , bo to budzi różne skojarzenia :wink: zwłaszcza jezeli byłbys handlerem :wink:

no chyba ze jestes małgorzata S, :wink:

ale mam nadzieje ze nie zreszta mysle ze sie w przyszłym sezonie przekonam :P

o bosh obys nie był bo jeszcze nie zaczałem a moze juz zadarłem i mam przerabane :oops: :roll:

A czy jak na studiach prof. sie ciebie o coś pyta to dlatego, ze sam tego nie wie czy dlatego, ze chce sprawdzić czy TY to wiesz ??

no nie mozna powiedziec abys tym porównaniem zyskał sobie opinię skromnego 8) :lol:

swoja droga na serio mysle ze nie wiedziałes co znacza te tytuły bo tak wywnioskowałem z twojej wypowiedzi która wygladała jak szczere wyznanie :P

watpie aby to była podpucha, zreszta to nic nie ma do tematu a jest całkiem komicznie :) hahaah albo wiedziałes - i dobrze albo nie i teraz wiesz - i tez super hehe

a juz mi nie pisz ze zapomniałem napisac przed zw eur skrótu mł. :roll:

bo to akurat szczegoł który sensu nie zmienia.

poza tym kazik kilka razy pisze inaczej o tytułach tej suki.

Jak sie ma wygranie pozniańskiej dla obcokrajowca, do wygrania europejskiej u kolegi, ktory akurat sędziował jego rase ?? zagadka na jutro

dla mnie? to zgodnie z zyczeniem :lol:

wg mnie europejska standardowo nadal ma wiekszy prestiż. wiekszosc osób nawet nie dowie sie ze to było kumoterstwo(zreszta nigdy do konca nie wiadomo, nie ma 100% pewnosci) wiec dla nich to bedzie wiekszy prestiż. a co sam "obcokrajowiec- wygrywajacy " bedzie o tym sadził to ja juz nie wiem :niewiem:

A Ja opierając sie na swoim doświadczeniu ringowym twierdze, ze wcale nie trzeba dostrzegać czegoś z kilku metrów zeby o tym wiedzieć

jesli to sie odnosi do przypadku mini i chodzi o to ze słyszałes jak sedzia mówił o tym zgryzie i lok II to jak najbardziej ok.

a o innych sposobach na rzetelne info nie pamietam 8) chyba ze zajrzec komus w karte ale rzadko ktokolwiek pozwala :lol:

a o innych sposobach nie pamietam 8)

no dobra w cz-wie wisiałem nad sedzią ale nikomu opisów nie powtarzam, sprzedaje na allegro za 1zł 8)

Link to comment
Share on other sites

i zreszta wlasciciel o tym wiedzial, ale na poczatku robil miny jakby slyszal o tym pierwszy raz w zyciu, ale potem podparl sie komentarzem, ze "wygrywala w niemczech wielokrotnie i ma tytul Ml.zw.Eur."

to na tyle, mam nadzieje ze to wszystko wyjasni.

pozdrawiam cieplo.

a i moim skromnym zdaniem Pan jedrasiak zna sie na bullach jak mało kto u nas w kraju.

Krzysiek

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie, ze generalnie sie rozumiemy.

zrozumiałem to tak jakby fakt kto ile razy i gdzie wystawiał miał byc argumentem kto ma racje

ale przynajmniej miałes okazje sie pochwalic

Sam fakt kto ile razy wystawiał nie jest argumentem kto ma racje ale pozwala uściślić z jak doświadczoną osobą mamy kontakt.

No ciesze sie, ze mogłem sie pochwalić :) masz u mnie piffko za to pytanie tylko sie musisz po nie zgłosić na wystawie :drinking:

swoja droga fajniej pisac ze psy zajeły lokate a nie Ty , bo to budzi różne skojarzenia zwłaszcza jezeli byłbys handlerem

no chyba ze jestes małgorzata S,

ale mam nadzieje ze nie zreszta mysle ze sie w przyszłym sezonie przekonam

Powiedzmy tak miałem szczęście, ze generalnie wystawiałem ładne psy :),

a lokaty zajełem jak napisałem z tymi psami razem 8) z każdym z nich racowałem kilka godzin zanim pokazalismy sie na ringu wiec moja zasluga choć malutka w tych wynikach chyba tez jest. 8)

no nie mozna powiedziec abys tym porównaniem zyskał sobie opinię skromnego

Skromność to moja jedyna wada :roll:

Tak naprawde chcialem tylko powiedzieć tyle, ze suka zdaniem sedziego miała cos w zebach, ale Kazik powiedział, ze żartuje to chcialem go przekonać, ze jednak nie żartuje. Potem chciałem sie dowiedzieć od Kazika skąd tyle wie o wystawach tytułach itp. no ale sie nie dowiedziałem :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...