Jump to content
Dogomania

Basenji w Ypsylonie... :)


Ypsylon

Recommended Posts

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zielona']Dziękujemy.
To 3 miot Lali.I - 11,żyje 8
II - 15, żyje 14
a teraz III - 13, żyje 11
Jej matka miała raz 17 szczeniąt.Jakaś plenna linia.[/QUOTE]

bardzo liczne mioty, ogromne obciążenie dla suki, ciężka praca i nieprzespane noce dla hodowcy...
niech się zdrowo chowają!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Jest ok, pije bawarkę i mleka ma pod dostatkiem.[/QUOTE]

też tak kiedyś robiłam, przy pierwszym miocie...
mnie kiedyś psi ginekolog/położnik zapytał, czemu podaję bawarkę, a potem narzekam na biegunki, bączki, czy kolki... odpowiedziałam, iż wydawało mi się, że tak trzeba... a On na to "a krowa?? daje mleko, tak? tak! a pije mleko? nie! je trawę/siano i pije czystą wodę... proszę dawać suce lepiej jeść i niech świeża woda stoi non stop!" do dziś to pamiętam, a było to w 1988... i aż się uśmiecham do siebie... odstawiłam i nigdy więcej nie bawiłam się w bawarki czy miseczki z mlekiem... wszak psy to mięsożerne stworzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja raz tak zrobiłam (tzn. dałam suce do picia bawarkę) przy sznaucerach i powiedziałam sobie - NIGDY WIĘCEJ!!!!! Suka dostała takiego rozstroju żołądka, że ja juz jej nawet na dwór nie zdążyłam wyprowadzić.... Nie nie i jeszcze raz NIE...
Dobre jedzonko i woda:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha....Moje drogie Panie...jak suka dostaje mleko tylko wtedy jak ma szczenięta to się zgodzę.Żołądek nie przyzwyczajony.U mnie mleko figuruje w jadłospisie cały okrągły rok i baski też je piją.Nie ma bączków ani rozwolnień za to jest szał na widok 5-litrowej białej butelki.Raz w tygodniu jest suche pieczywo z mlekiem od krowy.Czasem dostają extra kozie.Należy pamiętać,że mleko to również źródło białka.

Link to comment
Share on other sites

Jak chodziłam do podstawówki, to była wtedy taka akcja pt. "Dzieci w szkole piją mleko". Jak się raz napiłam tego ciepłego mleka, to po prostu zarzygałam łazienkę w szkole. Ale sukces byl taki, że od tamtego dnia miałam święty spokój z piciem mleka. Oficjalnie zostałam zwolniona z tego szkolnego obowiązku;)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Jak chodziłam do podstawówki, to była wtedy taka akcja pt. "Dzieci w szkole piją mleko". Jak się raz napiłam tego ciepłego mleka, to po prostu zarzygałam łazienkę w szkole. Ale sukces byl taki, że od tamtego dnia miałam święty spokój z piciem mleka. Oficjalnie zostałam zwolniona z tego szkolnego obowiązku;)

Pzdr.[/QUOTE]
Dzieci powinny pić mleko przy cycku,później nie należy ich do tego zmuszać.Tak jak z krową.Cielę przy cycku a później na trawę.Ale to zwierzę jest trawożerne.Ssaki mięsożerne nie muszą rezygnować z mleka jak je lubią.Również człowiek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Wczoraj, czyli 27.12.2012 urodziły nam się szczeniaczki basenji - 3 dziewczynki! :) Dwie są czarno-białe i jedna jest rudo-biała... Perełki są silne i żarte, a Imba okazała się cudowną i opiekuńczą mamusią...

[IMG]http://zapodaj.net/images/4f13cf19635f0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...