Jump to content
Dogomania

Jaka karma?


joannna

Recommended Posts

doradzcie jaka karma dla 10 tyg boksia?rozwazam ariona ,acane i bento kronen przy czym o tej ostatniej nie wiem nic prawie.zalezy mi na dodatku glukozaminy i chondroityny w arionie jest na pewno a w innych?karmicie tymi karmami ?poecacie?jak zapatruja sie na to wasze boksy?

Link to comment
Share on other sites

Ariona nie znam.. Bento mialam wcześniej.. Karma z tego co wiem jest bardzo dobra aczkolwiek Graf po niej straszne gazy puszczał ;)

Obecnie karmimy Acaną (wersja Premium Delux-zawierajaca glukozamine i chondroityne) Jesteśmy zadowoleni i przy niej już zostaniemy.. Wiem,ze zarówno Bento jak i Acana mają wersje dla szczeniąt ras dużych wzbogacone o wspomniane składniki.. :)

Link to comment
Share on other sites

Gotka u hodowcy była na Eukanubie.Ta jej bardzo nie smakowała.Dopiero od miesiaca jest na Boschu i dobrze na niej wyglada.Je zesmakiem(a to u niej wyczyn :wink: )Sierść się lśni,nie ma rewolucji żołądkowych,jest zywa energiczna i zadowolona. :D Zobaczymy co dalej 8)

marmar to Betka jest na karmie? :D

Link to comment
Share on other sites

To znaczy,że jak pies robi po karmie duzo kup(stałych)To nie jest dobra karma dla niego??Niewiem :oops: Czy to chodzi o to,ze za duza cześć karmy jest nieprzyswajalna i poprostu wydalana z organizmu?No i w ten sposub idzie na marne?Nie wiem tak logikuje :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanko jeśli wybieram karme to dla jakich psow- średnich czy duzych. Bo czesto jest napisane ze psy ras dużych to psy dorosłe od 25 kg, w takim przypadku biore karme dla psow średnich- tylko boje sie ze jednak Tequilka powinna jesc karme dla psow duzych.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko jeśli wybieram karme to dla jakich psow- średnich czy duzych. Bo czesto jest napisane ze psy ras dużych to psy dorosłe od 25 kg, w takim przypadku biore karme dla psow średnich- tylko boje sie ze jednak Tequilka powinna jesc karme dla psow duzych

Też miałam ten problem,ale wetka nasza jak i witaminy tak i karme Betce dobierała dla psów srednich,w tej chwili Betinka wazy 32kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświerzam watek.

Właśnie już drugi tydzień stosują ta karmę. Jestem zadowolona i to bardzo. Pies je ją bez problemów
[URL="http://www.royal-canin.pl/index.php/psy_produkty/11"][FONT=Book Antiqua][SIZE=2][COLOR=darkred][U][I]MAXI SENSIBLE[/I][/U][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][COLOR=darkred][U][I]SPECJALNA DIETA - kliknij PSY WRAŻLIWE OD 15 MIESIĘCY[/I][/U][/COLOR][/FONT][/URL]
[FONT=Arial][FONT=Verdana]Ktoś już stosował dłużej tą karmę?[/FONT] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

O, a ja mam problem takiego kalibru:
Theta jadła Trainera, włoską dobrą karmę, o superowym składzie, ale Włosi wycofali się z Polski, nam się chrupy skończyły i jest zagwózdka. Jak zmienić Thecie karmę, żeby jak najmniej ucierpiał jej żołądeczek? I jaką karmę wybrać?

Link to comment
Share on other sites

Agai powinnaś teraz juz kupic 3 kilowy worek i pomału mieszać ją ze stara karma i stopniową zwiększać dawkę że syp więcej nowej karmy a mniej starej karmy. Wtedy karma jest zmieniana stopniowo i nie sensacji żołądkowych.

Co do karmy może spróbuj na razie karmę dla wrażliwych piesków - ta karma jest bardziej lekka albo znajdź karme o podobym składzie.

Ja jak juz mówiłam stosuję tą karmę

[FONT=Book Antiqua][IMG]http://www.royal-canin.pl/temp/produkt_dodaj/1489330346.gif[/IMG][/FONT]
[FONT=Book Antiqua]MAXI SENSIBLE[/FONT]
[FONT=Book Antiqua]SPECJALNA DIETA - PSY WRAŻLIWE
OD 15 MIESIĘCY[/FONT]

[FONT=Book Antiqua]Ale proponuje też karmę specjalną dla bokserów [/FONT]
[IMG]http://www.royal-canin.pl/temp/produkt_dodaj/256149467.gif[/IMG][FONT=Book Antiqua][SIZE=1]BOXER 26 [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=1]SPECJALNIE DLA RASYOD 15 MIESIĘCY[/SIZE][/FONT]


[FONT=Book Antiqua][SIZE=1][SIZE=2]Ja teraz czekam aż Tekila skończy 7 lat i przejde chyba na karmę dla seniorów. [/SIZE][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=1][SIZE=2]Tu jest stronka opisująca wszystkie karmy [/SIZE][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=1][SIZE=2][URL="http://www.royal-canin.pl/index.php/psy"]http://www.royal-canin.pl/index.php/psy[/URL][/SIZE][/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=1][SIZE=2]Ja osobiście jestem zadowolona z tej karmy bo z moim alergikiem to trudno dobrze trafić. Ale oczywiście inne karmy też moga pasowac i to raczej zalezy od psa. [/SIZE]


[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Czytałam właśnie o Royalu dla Boksi i chyba ją wybiore.
Tylko jest taki problem, że Trainera mam już tylko na dziś i jutro :(
Nie ma jak mieszać.
Jest jeszcze szansa, że dostanę jeszcze jeden worek 15 kg Trainera, ale nie na 100%.

Oj ona ma tak wrażliwy żołądek, że nam na pewno to odchoruje :(

Link to comment
Share on other sites

Aga-polecam Bento Kronen Lamb Maxi (w razie problemow z Trainerem).Mam psa z totalnie zniszczonym ukladem pokarmowym, ktory ma naprawde powazne problemy zdrowotne, bo poza uszkodzonymi narzadami, cierpi tez na specyficzne schorzenie-przerost flory bakteryjnej, ktory doslownie go wyniszcza i moze doprowadzic do smierci.
Teoretycznie weci zalecili tylko karme weterynaryjna, co niektorzy polecali Royala Maxi Sensible, ale zdecydowalam sie sprobowac Bento za rada ludzi, ktorzy maja psy z tym samym schorzeniem i jestem zadowolona!Pies przytyl, kupska sa w normie, zadnych sensacji zoladkowych (i nie zagazowuje mieszkania jak po royalu weterynaryjnym :razz:).Podajemy juz 2 paczke 15 kg.
Karma warta zainteresowania ze wzgledu na frukto-oligosacharydy, mieso ryb,pulpe buraczana i brak dodatkow kurczaka, ktory moze spowodowac sensacje.I cena chyba nizsza niz Royala.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżam temat :razz:

Jaką karmą karmicie swoje boksie? Które firmy się sprawdziły, a które nie?
Na jak długo wystarcza wam worek 15 kg?

Szczególnie zależy mi na opiniach na temat karmy Arion, Bento Cronen, Acana i Brit, ale wypowiedzi na temat innych karm także mile widziane. Które sprawdzają się w żywieniu bokserów?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...