Jump to content
Dogomania

Wystawy - o co w tym wszystkim chodzi ;)


Guest L'or

Recommended Posts

Ja zapomnialam kiedyś książeczki na miedzynarodową wystawe i wchodziłam na paszporcie koleżanki :diabloti:
Przed pierwszymi wystawami rzeczywiscie mialam wrazenie, ze mam wielka kluske w gardle, a o jedzeniu nie bylo mowy :) Wrecz przeciwnie, myślałam, ze mi flaki powykręcało ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]"Opłaty[/B]:
Wystawcy krajowi – zgłoszenia i opłaty wniesione do dnia 20.02.2009 r.(dotyczy wyłącznie psów zarejestrowanych w ZKwP)
- za pierwszego psa (z katalogiem) 70 zł
- za każdego następnego (bez katalogu) 60 zł"

( [url=http://www.zkwp-legionowo.pl/strony/wystawy/wiosenna2009/15wiosenna2009_info.html]ZKwP - Oddzia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na naszej stronie dalem taki tekst:

[url=http://www.zpastorowejsfory.pl.tl/Wystawy.htm]Z Pastorowej Sfory FCI - Wystawy[/url]

Czy mozecie looknac na niego i podpowiedziec co jeszcze byloby istotne do napisania, a co mi umknelo?
Chcialem zeby to byla taka pigulka dla poczatkujacych :)

Dzieki [SIZE=1](chociaz pewnie znowu mnie zlejecie z gory do dolu :) :diabloti:)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

ja mam pytanie co zabrac ze soba na wystawe:roll:?...no oprocz psa oczywiscie:eviltong:
co jest niezbedne, a co sie przydaje (chodzi mi oczywiscie o rzeczy typu szczotki, miska, jedzenie i inne...)

i kolejne pytanie przerazonej pierwsza wystawa panci:placz:
za co mozna byc zdyskwalifikowanym?
nie pytam oczywiscie o sprawy zdrowotne psow...ale o zachowanie na przyklad:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']ja mam pytanie co zabrac ze soba na wystawe:roll:?...no oprocz psa oczywiscie:eviltong:
co jest niezbedne, a co sie przydaje (chodzi mi oczywiscie o rzeczy typu szczotki, miska, jedzenie i inne...)

i kolejne pytanie przerazonej pierwsza wystawa panci:placz:
za co mozna byc zdyskwalifikowanym?
nie pytam oczywiscie o sprawy zdrowotne psow...ale o zachowanie na przyklad:roll:[/quote]
Na wystawę musisz koniecznie zabrać [B]książeczkę zdrowia psa[/B] z [B]aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie.[/B] Na niektórych wystawach oprócz książeczki wymagane jest także zaświadczenie o stanie zdrowia psa (choć coraz częściej się od tego odchodzi) oprócz tego potrzebne jest [B]potwierdzenie zgłoszenia[/B], które oddział organizujący wystawę przesyła listownie wystawcy około tydzień przed terminem wystawy, czasem [B]kopia dowodu opłaty za wystawę, naklejka z numerem katalogowym psa ([/B]jeśli przesłano ją razem z potwierdzeniem zgłoszenia). Jeśli nie, musisz ją odebrać w sekretariacie wystawy razem z katalogiem i to chyba tyle ze spraw "papierkowych".
Na wystawie potrzebne będą przybory do czesania, obowiązkowo miska i butelka z wodą, ringówka, czyli specjalna smycz do prezentowania psa na wystawie. Powinna być jak najcieńsza i jak najbardziej zbliżona kolorem do umaszczenia psa.
Co do dyskwalifikacji, to wszystko zależy od sędziego . On jest na ringu pierwszy po Bogu. Jeden przymknie oko na brak obycia psa z ringiem ( zwłaszcza jeśli pies startujue w klasie szczeniąt czy młodzieży) a drugi nie będzie tak wyrozumiały i wpisze psu do "karty " nie do oceny", jeśli pies nie potrafi spokojnie ustać w miejscu, nie daje się dotknąć, sprawdzić zgryzu czy jąder, Nie potrafi biegać, stale skacze na wystawcę lub próbuje uciec z ringu.
Mam nadzieję, że Ci pomogłam i powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Na wystawę musisz koniecznie zabrać [B]książeczkę zdrowia psa[/B] z [B]aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie.[/B] Na niektórych wystawach oprócz książeczki wymagane jest także zaświadczenie o stanie zdrowia psa (choć coraz częściej się od tego odchodzi) oprócz tego potrzebne jest [B]potwierdzenie zgłoszenia[/B], które oddział organizujący wystawę przesyła listownie wystawcy około tydzień przed terminem wystawy, czasem [B]kopia dowodu opłaty za wystawę, naklejka z numerem katalogowym psa ([/B]jeśli przesłano ją razem z potwierdzeniem zgłoszenia). Jeśli nie, musisz ją odebrać w sekretariacie wystawy razem z katalogiem i to chyba tyle ze spraw "papierkowych".
Na wystawie potrzebne będą przybory do czesania, obowiązkowo miska i butelka z wodą, ringówka, czyli specjalna smycz do prezentowania psa na wystawie. Powinna być jak najcieńsza i jak najbardziej zbliżona kolorem do umaszczenia psa.
Co do dyskwalifikacji, to wszystko zależy od sędziego . On jest na ringu pierwszy po Bogu. Jeden przymknie oko na brak obycia psa z ringiem ( zwłaszcza jeśli pies startujue w klasie szczeniąt czy młodzieży) a drugi nie będzie tak wyrozumiały i wpisze psu do "karty " nie do oceny", jeśli pies nie potrafi spokojnie ustać w miejscu, nie daje się dotknąć, sprawdzić zgryzu czy jąder, Nie potrafi biegać, stale skacze na wystawcę lub próbuje uciec z ringu.
Mam nadzieję, że Ci pomogłam i powodzenia.[/quote]
wystawiam psiaka na wystawie w Holandii takze nie musze miec szczepienia przeciwko wsciekliznie (chyba:roll:...jeszcze sie dopytam;))
jeszcze nie mam potwierdzenia przyjecia....wiec czekam spokojnie:roll:,
ringowke mam czarna:evil_lol: a pies (jak widac) bialy...ale moze jeszcze cos znajde,
przybory do czesania beda przygotowane:multi:
woda i miska bedzie:multi:

i wlasnie co do dyskwalifikacji mam zmartwienie. Co prawda do wystawy jeszcze ponad miesiac, a my cwiczymy nieustannie:roll:....ale moje szczeniatko (24kg) skacze po mnie jak biegamy jak szalone:placz:. Zeby pokazuje slicznie, jajeczka daje sobie dotykac (kaze wszystkim znajomym dotykac jajek mojego psa:roflt:...nawet nie protestuja:diabloti: znajomi) stoi tez ladnie...tylko czasem trzeba poprawic. Tylko to bieganie:placz:. On mysli ze to fajna zabawa, jak biegniemy, starac sie mnie udziabac w tylek albo dac buziaka. To jeszcze taki goopolek:shake:

Link to comment
Share on other sites

w Holandii nie trzeba szczepienia przeciwko wsciekliznie? :crazyeye:

W klasie szczeniat sedzia z reguly przymyka oko na podskoki itp, ale jezeli pies zachowuje sie w takim stopniu, ze ocena jest ruchu w kłusie jest niemozliwa - wtedy tylko dyskwalifikacja jest wyjsciem. Bo jak tu ocenic takiego psa?

Link to comment
Share on other sites

no nie trzeba w Holandii szczepic prz]eciwko wsciekliznie. No chyba ze pies jezdzi poza granice NL to wtedy jest obowiazek.
A co do wystaw to wlasnie doczytalam na stronie ze szczepienie przeciwko wsciekliznie musza miec psy z poza Holandii. Takze nie bede meczyc mojego miska:multi:

i jeszcze glupie pytanie:oops:
a kiedy sie placi? czy przy wysylaniu zgloszenia trzeba juz zaplacic czy dopiero jak przysla potwierdzenie?


i nastepne z tych kwiatkow moich:oops:
jak wzywaja na ring? ja mam jeszcze bardziej przechlapane bo musze sie polapac w obcym jezyku:shake:. Czy wzywaja klasami, czy wzywaja numery?

to bedzie pierwsza wystawa.... i wlasciwie to taka proba bo jade z jednym psem i tylko w klasie szczeniat. Dlatego tak dopytuje bo chce sie nauczyc. Nie smiejcie sie z goopoty poczatkujacego:oops:
Slyszalam ze na pierwszej wystawie nie ma co sie nastawiac na wyniki. Co o tym myslicie? Cos w tym jest bo i wystawiajacy zielony i piesek musi sie nauczyc:niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]to bedzie pierwsza wystawa.... i wlasciwie to taka proba bo jade z jednym psem i tylko w klasie szczeniat. Dlatego tak dopytuje bo chce sie nauczyc. Nie smiejcie sie z goopoty poczatkujacego:oops:
Slyszalam ze na pierwszej wystawie nie ma co sie nastawiac na wyniki. Co o tym myslicie? Cos w tym jest bo i wystawiajacy zielony i piesek musi sie nauczyc:niewiem:[/QUOTE]

Nie ma głupich pytań i po to jest ten watek zeby wyjasniac wszystki watpliwosci :) Czy warto sie nastawiac to indywidualna sprawa, ja osobiscie nigdy sie nie nastawiam na wielki sukces ale mysle pozytywnie :) Lepiej byc milo zaskoczonym niz zawiedzionym ;)


[quote name='lolka75']
i jeszcze glupie pytanie:oops:
a kiedy sie placi? czy przy wysylaniu zgloszenia trzeba juz zaplacic czy dopiero jak przysla potwierdzenie?
[/QUOTE]

W ulotce z informacjami na temat wystawy sa podane terminy do których nalezy zgłaszać psy. Z reguły te terminy oznaczaja rowniez temin płatności, tzn na ich konto musi do tego dnia wplynac okreslona kwota, albo zgłaszajac psa wymagaja wyslania skanu potwierdzenia zapłaty.

[QUOTE]i nastepne z tych kwiatkow moich:oops:
jak wzywaja na ring? ja mam jeszcze bardziej przechlapane bo musze sie polapac w obcym jezyku:shake:. Czy wzywaja klasami, czy wzywaja numery?
[/QUOTE]

Bardzo roznie wzywaja na ring :) musisz dokladnie sprawdzic w planie sedziowania (w katalogu, badz na tablicy przy ringu) kiedy wchodzi twój pies (po jakiej rasie) i gdy sedziowanie ostatniej rasy przed toba dobiega konca to pies powinien byc gotowy (szczegolnie, ze to pies i klasa szczeniat, wiec wchodzi jako pierwszy przedstawiciel swojej rasy na ring :) ) Gospodarz ringu zawola ze to klasa szczeniat i albo zawola numer, albo bedzie go mial napisanego na tabliczce. W trakcie wyboru BOB poprzedniej rasy powinnas juz stac z pieskiem przy wejsciu na ring.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1][B]z_pastorowej_sfory[/B] fajny tekst, przydatny, lekko się czyta :D popraw tylko te "sztraszliwe" rzeczy ;) [/SIZE]
[SIZE=1]poza tym zwrócił mi uwagę na jedną sprawę - jak wygląda sprzątanie po piesku jeśli narobi taką piękną, zestresowaną kupkę w hali??? woreczek w dłoń i nie przejmujemy się tym co jeszcze zostanie? :roll:[/SIZE]


chciałam zapytać o [B]ustawianie psa.[/B] biegamy po okręgu, po przekątnej, zatrzymujemy się ...i pies może po prostu stać spokojnie czy za każdym razem musimy go ładnie "ustawić" ?

przy ocenie naszego psa - ustawiony, a potem? (albo przedtem :) ) też ustawiony, czy wystarczy, że będzie stał i się nie wiercił?

[SIZE=1]pierwszą szczeniaczkową mamy w rzeszowie, szukałam jakiś filmów, znalazłam coś dla szczeniarzy: [/SIZE][URL="http://www.youtube.com/watch?v=xPxfHjMsTdI&feature=related"][SIZE=1]http://www.youtube.com/watch?v=xPxfHjMsTdI&feature=related[/SIZE][/URL]


"jak to może wyglądać w praktyce" niekoniecznie jak powinno :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Poprzednie filmiki to srednio udana prezentacja tego jak nalezy prezentowac psa na ringu ;)
Tu klasa BABY z wystawy klubowej (pieski maja 3 i 4 miesiace)

[url=http://video.google.com/videoplay?docid=2490524246911108602]baby - seter angielski[/url]


Na ringu pies powinien byc caly czas w pozycji wystawowej. Przeciez na wyborze miss to modelki musza caly czas ladnie sie prezentowac i zadna raczej nie dlubie w nosie i nie siada zgarbiona podczas prezentacji konkurentki. Nigdy nie wiadomo kiedy sedzia ponownie rzuci okiem na naszego psa. Pies wystawowy na wystawach musi blyszczec! Oczywiście nie trzeba ciagle go wyciagac itp, ale raczej pilnowac zeby nagle nie zaczal lizac sie po kroczu albo inne ciekawe rzeczy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']"- za pierwszego psa (z katalogiem) [B]70[/B] zł
- za każdego następnego (bez katalogu) [B]60 zł"

[/B]O co chodzi z tym katalogiem?
Co to w ogóle jest i po co mi on?[/QUOTE]

Katalog to nic innego jak spis wszystkich psów (imie psa, przydomek, kolor, rodzice, hodowca, wlasciciel itp) z podzialem na rasy i klasy i właścicieli zgłoszonych na wystawe, plan sedziowania, rozmieszczenie ringów, reklamy i informacje komitetu organizujacego wystawe :evil_lol: Mimo, ze to wlasciwie nic ciekawego, zadnych obrazków itp, to po katalog biegna prawie wszyscy i nie rozstaja sie z nim na wystawie - jest wrecz przegladany po kilkadziesiat razy podczas oczekiwania na swoja ocene.

"za pierwszego psa (z katalogiem)" - nie da sie ukryc, ze chyba nie ma innej opcji :D nie mozna zglosic psa "prosze bez katalogu"
Kolejny pies tego samego wlasciciela nie otrzymuje juz tej cennej ksiazeczki, bo w sumie po co komu 4 katalogi?

Katalog mozna tez kupic na wystawie jezeli sie nie ma zgloszonego psa - kosztuje okolo 20 zl.

Link to comment
Share on other sites

edit: Psakrew, nie dosc ze posty skacza ta jeszcze zezarlo polowe :angryy::angryy::angryy::angryy:
edit2: zzarlo znowu :diabloti:


zalezy od wystawy ;) niektore oddzialy przygotowuja formularz elektroniczny, inne nie i trzeba sie babrac recznie ;)
tutaj [url=http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_lis2009] jest spis wystaw na caly rok, pod "info" znajdziesz nr konta i wszystkie informacje ile i do kiedy ;)

Link to comment
Share on other sites

Jezeli jest mozliwosc zgloszenia elektronicznie przez wypelnienie formularza na stronie to chyba najwygodniejszy sposób :) Opłaty dokonujesz normalnie w banku, na ulotkach informacyjnych o wystawie jest podany numer konta, dane i terminy wpłat. Ja robie przelewy przez internet ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Opłaty:
Wystawcy krajowi – zgłoszenia i opłaty wniesione do dnia 20.02.2009 r.(dotyczy wyłącznie psów zarejestrowanych w ZKwP)
- za pierwszego psa (z katalogiem) 70 zł[/QUOTE]

[QUOTE]Termin przyjmowania zgłoszeń:
I termin – do 20.02.2009r
II termin - do 06.03.2009r. , formularzem elektronicznym do 13.03.2009r
UWAGA – TERMINY NIE BĘDĄ PRZEDŁUŻANE![/QUOTE]

[QUOTE]
Konto: ING BSK SA O/Legionowo 43 1050 1012 1000 0022 1151 3888
ZKWP O/LEGIONOWO
05-120 Legionowo, ul.Jagiellońska 20[/QUOTE]

Wszystko przeciez ladnie pisze na stronie, ktora podalas :)
a tu link do formularza zgloszeniowego:

[url=http://www.zkwp-legionowo.pl/form/index_3.php]..:: Elektroniczny formularz zg�oszenie psa na wystaw� ZKWP o/Legionowo ::..[/url]

Link to comment
Share on other sites

ale jezeli nie ma podanej daty do kiedy mam zaplacic i jest dopisek ze w razie wplaty na wystawie to 15 euro drozej to mam sie nie przejmowac? Mieliscie taki przypadek? Czyli zwyczajnie trzeba zaplacic kiedy sie chce i na wystawie miec dowod wplaty?
Tyle kruczkow czeka na nas laikow:roll::evil_lol:


[SIZE=1]moje pytania tlumacze tym ze kazdy kiedys zaczynal:roll: i ze warto sie uczyc od doswiadczonych:loveu:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiscie nie spotkalam sie z wystawa, ze nie ma terminu zgłoszeń (bo rozumiem, ze nie ma podanego zadnego terminu?) jezeli jest termin zgloszen to najlepiej uregulowac oplaty do tego terminu. Jezeli nic nie pisze na temat oplat to rzeczywiscie mozna oplacic nawet dzien wczesniej i pokazac potwierdzenie zapłaty w sekretariacie wystawy. Mysle, ze takie "niedomówienia" warto rozwiazywac telefonicznie z organizatorem wystawy albo przez e-mail :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...