Jump to content
Dogomania

Przelot szczeniaka z Polski do Indii


Judit

Recommended Posts

Witam,
mam pytanie odnośnie regulaminu przewozu szczeniaka z Polski do Indii.
czy ma ktoś informacje jakie są warunki które musi spełniać szczenie zanim wyjedzie z naszego kraju?

(badania, kwarantanna, szczepienia, mikrochip, paszport, wiek szczeniaka???)
Chodzi mi oczywiście o transport szczeniaka samolotem z Polski do Indii.

Link to comment
Share on other sites

Kumpela wyjechala do Indii z 2 kotami. Wiec tyle mi powiedziala, ze leci szwajcarskimi liniami ( Warzawa - Zurych) wg ich prawa. Natomiast z Zurychu do Delhii - podobno jest wazne by byla o okreslonych wymiarach klatka, ona szukala o okrslonych wymiarach takiej mieciutkiej, bo koty lecialy na pokladzie, szczepienia p/wsciekliznie i tyle. Z Europy leciala liniami hinduskimi. tyle wiem.

Link to comment
Share on other sites

[url=http://www.dogspot.in/]Dogs India, Dogs World, Puppies, Dog Spot for all your Dog's Needs | DogSpot[/url] -przejrzyj sobie te stronke to nabierzesz nieco wyobrazenia o hinduskiej raczkujacej kynologii... ogromne wplywy angielskie (historycznie uwarunkowane) i ogromne kontrasty wiekszosc wystawowych zwierzat w rekach duzych kenneli, wystawy organizowane na sposob angielski i takiz podzial grup, w tym roku byly chyba 3 wg regul FCI, stawki pomiedzy 400 - 600 wiec nawet gorzej na rodzimej slabej krajowce, twoj szczeniak na pewno bedzie Championem - do tytulu Grand Champion potrzeba wygranych 8 BISow ...ale czy chcesz dla niego takiego zycia...
masz tu jeszcze adres do Kennel club [url=http://www.thekci.org/]Welcome To KCI[/url]

Link to comment
Share on other sites

Z linku, który podałeś wynika wręcz, że wszystkie psy są bardzo zadbane i eksterierowe. Albo nie umiem znaleźć nic złego na podanej stronie.
Gdy spytałam miałam na myśli raczej konkretne informacje, rzekłabym "od strony podwórka".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dubter'][URL="http://www.dogspot.in/"]Dogs India, Dogs World, Puppies, Dog Spot for all your Dog's Needs | DogSpot[/URL] -przejrzyj sobie te stronke to nabierzesz nieco wyobrazenia o hinduskiej raczkujacej kynologii... [/quote]

tak o hinduskiej kynologii to może i jest co nie co, ale może ktoś zna Indie od strony "domowej"? Jak traktowane są psy, jakie są warunku itd.
Słyszałam że bardzo duża różnica jest w tych "bogatszych" dzielnicach a biedniejszych, gdzie w tych pierwszych prawie każdy sąsiad ma psa, pies ma swój wybieg z tyłu domu, odpowiednie warunki, codzienne spacery itd.
Nie mówię tutaj o "psich farmach" czy ogromnych hodowlach. Ale o zwykłej rodzinie która posiada psa.
O takich egzotycznych krajach jak Indie chyba dużo nie ma informacji pod względem traktowania zwierząt albo ja ich znaleźć nie umiem.

Link to comment
Share on other sites

wystawowe -dochodowe zwierzeta musza byc zadbane, niezaleznie czy to psy sa czy kozy...jezeli jeden kennel posiada ras roznych bez liku, to sadzisz ,ze jak zyja te zwierzeta -na kanapach z wlascicielem, czy tez ich zycie ogranicza sie do zycia w nawet luksusowym kenelu , zabiegow gromingowych i wystepach na kolejnych wystawach...ja sledze od dluzeszgo czasu wszelkie wydarzenia kynologiczne w tym kraju i wierz mi nie wypatrzylam nigdzie pasjonata i milosnika... przejzyj wyniki z wystaw, ciekawam ile seterow znajdziesz - wiesz ile zarabiaja ludzie w tym egzotycznym kraju i jak ma sie do tego cena za psa rasowego... przelicznik rupii do euro przyprawia o zawrot glowy, no ale kazdy z nas inaczej pojmuje odpowiedzialnosc za swoje pieskie dzieci...

Link to comment
Share on other sites

Dubter - spokojnie.
Ja po prostu pytam jak traktują tam psy, jakie jest ich podejście do psów, i bynajmniej nie chodziło mi o posyłanie jakiegokolwiek setera do tego kraju.
Kultury odmienne od europejskiej, nie oznaczają od razu że traktowane tam zwierzęta mają źle, albo że nie ma w danym kraju żadnego miłośnika psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Judit, dlaczego mam jakies wrazenie, ze to klon xxx52 sie pojawil?
Hmm, chcesz, w poniedzialek podpytam znajomych, jak to jest z psami rasowymi w Indiach
( a i tak pewnie, jak wszedzie, zalezy od czlowieka, na jakiego sie trafi).[/quote]


jeśli chodzi o zbanowany xxxx52, to faktycznie może jakieś podobieństwo do niektórych jest. :roll:
Byłabym Ci bardzo wdzięczna gdybyś się czegoś więcej dowiedziała o Indiach. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...