Jump to content
Dogomania

Karma


gmc1985

Recommended Posts

[B]Witam mam psa rasy Amstaf ma już ponad 3 lata karmie go suchą karmą firmy chappi tą w tych workach 10kg. i do tego daje mu puszke chappi ale ostatnio coś nie ma apetytu ma to jedzenie i troche zmarniał prosze doradzcie mi jaką karme mu dać żeby nabrał ma masie [/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nasz pies jadł ponad rok karmę chappi - tylko suchą, i ma nieźle uszkodzoną wątrobę, więc jak nie chce jeść to może zrób mu badanie z krwi pod tym kątem, dużo to nie kosztuje a przynajmniej sprawdzisz czy z wątrobą wszystko ok. Jest leczony już siedem miesięcy, w maju idziemy na badanie i się zobaczy, jego stan ogólny znacznie się poprawił - ma apetyt, jest bardziej radosny, ale od 7 m-cy specjalna karma i leki codziennie.
Znam psy które mają po kilkanaście lat i są na tej karmie i specjalnie nie chorują, jeśli już to rzadkość ( 14, 15 lat - więc jak na psa to dużo). Ale to na pewno nie dla mojego psa, który ma niecałe 4 lata.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

mój kundelek (14 lat obecnie) długo jadł chappi z wołowiną i warzywami. Przyznam że bardzo mu smakowała, nawet na inna nie spojrzał - ani firmową ani pedigree, ani supermarketową. Z tym ze u nas to sucha karma to tylko dodatek (przekąska) a głównie pies dostaje treściwsze pożywienie- mięso + kasza. Efekt, wg weta prawdopodobnie po Chappi - ogólne osłabienie organizmu, problemy ze strony układu pokarmowego i AZS. Przeszliśmy na karmę weterynaryjną - RC hypoallergenic - wcale nie była tania :/ - [url=http://www.krakvet.pl/royal-canin-hypoallergenic-p-842.html]ROYAL CANIN Hypoallergenic 7kg[/url] (tu i tak najtaniej spośród tego co znaleźlismy) ale nie było innego wyjścia. Jakiś czas tylko na tym jechalismy żeby sprawdzić czy to od jedzenia. Objawy ze strony układu pokarmowego i skórne ustąpiły. Wprowadzilismy na nowo pokarm treściwy- też bez nawrotów. Wiec to najprawdopodobniej chappi było winne. Z labradorem tego błędu nie popełnilismy. Dostaje karmę droższą ale przynajmniej mam pewność, że lepszą. Ogólnie chappi nie polecam, niby tanie ale potem i tak to co się zaoszczędzi trzeba wydac na weta, leki i karmę weterynaryjną... :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...