Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='Cavisia']Bzuma ja wam się dziwie, że w międzyczasie nie zrobiliście jeszcze badania. A tak krycie w 15 dniu może być jeszcze udane, ale nie musi.[/quote]

Przeciez miala robione 8 dnia i wczoraj czyli 10go a krycie juz bylo-dzisiaj rano po raz 1 ;)
Moze sie uda. Podobna sytuacje widze miala asiek :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma']Przeciez miala robione 8 dnia i wczoraj czyli 10go a krycie juz bylo-dzisiaj rano po raz 1 ;)
Moze sie uda. Podobna sytuacje widze miala asiek :p[/quote]
Matko, jeden tydzień gdzieś mi się rozmnożył. Przepraszam, ale to w takim razie może się uda.
[quote name='Baha']Moja sunia w 9 dniu - 0,35,
dzis w 11 - 1,68
Mialam jechac do psa jutro, ale sama nie wiem,
chyba krycie zaplanuje na piatek, mam nadzieje, ze bedzie OK[/quote]
A sunia odstawia ogon? W sumie już zaczyna rosnąć, więc piątek wydaje się dobrym pomysłem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baha']Odstawia, odstawia, wyje w nocy, psiakami na spacerach interesuje sie az zabardzo... ale srom jeszcze nie jest tak otwarty... ni zapach nie ten;)[/quote]
Że to wszystko nie jest takie oczywiste, nie?
U mnie moja suczka od początku cieczki miała srom ogromny. Myśmy zrobili test progesteronowy (taki co kolory niebieskie pokazuje) i zobaczymy co będzie. Dni krycia chyba dobrze określone, bo chętnie się dała pokryć.

Link to comment
Share on other sites

to i ja sie z wami podziele moimi przygodami
z moich wyliczec krycie mialo wypasc w sylwka -13 dzien cieczki ale roblismy badania na poziom progesteronu
w 9 dniu cieczki wynik 0,5
w 11 dniu wynik 1 wiec pytam weta co z sylwkiem bo 31-1 stycznia laboratoria zamkniete i badan sie nie zrobi wet mnie uspokoil ze na pewno w sylwka nei wypadnie wiec spokojnie sylwka przesiedzialam:)
na badanie poszlismy w 15 dniu cieczki (tzn 2 stycznia gdy laboratorium juz pracowalo) i co!!! okazalosie ze wynik jest 16!!!! pojechalam na krycie ktore odbylo sie na drugi dzien bo trzeba bylo dojechac do Austrii
ale co z tego bedzie... niewiem
we wtorek idziemy na usg
a co wy o tym myslicie??

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje;-)
Ja pojechalam w piatek, na 13 dzien, suka chetna, "pachnąca", pies az sie rwal do niej, a z tego co mowili, suki nie w tym dniu, nie ruszy...
kurka wogule to krycie zwariowane - w sobote blisko 400km na krycie, powrót o 4 w nocy- rano mialam 2 egazminy - (zresztą zdane na 4 i 5;) ), potem w niedziele na zajecie, kolejny egzamin - tym razem 3,5 - i znowy 400 w jedna strone...potem sex i powrót... o 4.00, a rano do pracy,.... ale czego sie nie robi...;)
Krycie wiec na 13 i 15 dzien, a na 17 suka juz sie odgryza psiakom...
Mam nadzieje, ze bedzie OK

Link to comment
Share on other sites

Baha, to wesoło miałaś w ten weekend. Ja się cieszę , że mojej termin wypadł przed sesję, bo inaczej też by mnie takie atrakcje czekały.
Ehhhh a my czekamy, za jakieś dwa tygodnie będziemy coś wiedzieć.
Grunt, że wyraźna zmiana zachowania jest - tylko JEŚĆ i SPAĆ (celowo dużymi literkami :lol: )

Baha, mam jeszcze pytanie - gdzie robiłaś usg?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cavisia']Baha, to wesoło miałaś w ten weekend. Ja się cieszę , że mojej termin wypadł przed sesję, bo inaczej też by mnie takie atrakcje czekały.
Ehhhh a my czekamy, za jakieś dwa tygodnie będziemy coś wiedzieć.
Grunt, że wyraźna zmiana zachowania jest - tylko JEŚĆ i SPAĆ (celowo dużymi literkami :lol: )

Baha, mam jeszcze pytanie - gdzie robiłaś usg?[/quote]

USG robie (jak musze) - w Jamniku (tylko u p.Beaty), lub w Doktorku (U Madzi)
do tej pory na tyle miotów raz robilam, ale to bardziej dla sprawdzenia nowego aparatu w lecznicy niz dla mnie)
Raczej czekam do konca;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie ma co się bać wysokich poziomów progesteronu. Owulacja jest przy poziomie 4-7, i część osób wtedy zaleca krycie, ale należy pamiętać że oocyty musze miec jeszcze 48 godzin na dojrzenie a potem jeszcze przez 2-3 doby są zdolne do zapłodnienia. Tak więc kto wie czy krycie przy 12-15 nie jest właśnie najwłaściwszym kryciem "w punkt". Moja suka też na krycie jechała ponad 400 km. Podwójna wycieczka mi sie nie uśmiechała. W poniedziałek o 8 rano miała 3,5, stwierdziłem że pojadę w czwartek, ale w środę rano jeszcze raz zrobiłem jej dla własnej wiedzy badanie. Było 11. Krycie w czwartek w samo południe. Trochę na siłę bo suka mimo że ogon odstawiała i psa gwałciła to sama pokryć się nie dawała. Wynik - 4 maluchy czyli średnia mojej rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 years later...

A co myślicie o tym: W czwartek poziom 3, a w poniedziałek niespodzianka 25, suka bardzo napalona, pies również, dochodzi do krycia. Czy jest szansa, że się powiodło? Dzień po kryciu, suka już w ogóle nie wykazuje ochoty na samca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Teoretycznie cieczkę powinna dostać w lutym/marcu (ostatnia to sierpień 2008), ale do tej pory ani jednej oznaki - nasz wynik to 0,74.[/quote]
Sorki że nie pisałam....
Ten wynik jest normalny jeżeli sunia jest przed cieczka.
Napisz która to ma byc cieczka suni.
Czy do tej pory regularnie cieczkowała.
Czy nie podawałaś jej jakichkolwiek leków hormonalnych ( np na przesunięcie cieczki)
W jakim wieku jest sunia i czy nie jest otyła.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='MARS']Nie ma co się bać wysokich poziomów progesteronu. Owulacja jest przy poziomie 4-7, i część osób wtedy zaleca krycie, ale należy pamiętać że oocyty musze miec jeszcze 48 godzin na dojrzenie a potem jeszcze przez 2-3 doby są zdolne do zapłodnienia. Tak więc kto wie czy krycie przy 12-15 nie jest właśnie najwłaściwszym kryciem "w punkt". Moja suka też na krycie jechała ponad 400 km. Podwójna wycieczka mi sie nie uśmiechała. W poniedziałek o 8 rano miała 3,5, stwierdziłem że pojadę w czwartek, ale w środę rano jeszcze raz zrobiłem jej dla własnej wiedzy badanie. Było 11. Krycie w czwartek w samo południe. Trochę na siłę bo suka mimo że ogon odstawiała i psa gwałciła to sama pokryć się nie dawała. Wynik - 4 maluchy czyli średnia mojej rasy.[/quote]

Obyś miał rację - my kryliśmy niedawno sukę, poziom w dniu krycia 8.1 wet się krzywił że może być za późno, a byłoby lipnie zważywszy że przyjechała 1600 km :razz:

Guciek- a gdzie byłaś u weta? Mogą być przesunięcia hormonalne, ale lepiej byłoby sprawdzić- może warto by było looknąć na jajniki na usg?
Ewentualnie moze podjechać do Wwy i dopytać w klinice.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Guciek']Teoretycznie cieczkę powinna dostać w lutym/marcu (ostatnia to sierpień 2008), ale do tej pory ani jednej oznaki - nasz wynik to 0,74.[/quote]
Milion pytań....
W jakim jest wieku?
Ile razy miała cieczke?
Jeżeli miała więcej niz raz to co ile?
Czy była badana na okoliczność zrostów w pochwie?
Czy miała podawane jakieś leki hormonalne ( np w kierunku zatrzymania lub przesunięcia cieczki)
Itd....
Znajac odpowiedzi na te pytania można radzić dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='alice101']witam
a jaki jest "najlepszy" poziom progestronu do krycia? i czy oprocz takiego badania wykonuje sie inne jak np wymaz bakteriologiczny?
czy ktos moze szczpil swoje suczki przeciwko herpewirusowi czy to bezpieczne i kiedy nalezy szczepic?
z gory dziekuje[/QUOTE]

ja krylam przy progesteronie 11,75- 11 dzień+ powtórka 13 dzień - wynik 5 maluchów-czyli taka górna srednia ;) przy czym szczepiłam sunie na herpes-wirusa.... pierwsze szcepianie powinno nastąpić od pierwszych dni cieczki do max. 14 dni po kryciu......drugie na 2 tyg przed planowanym porodem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...