Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

Hoduję psy od 50 lat, nigdy nie robiłam badań poziomu hormonow i zawsze mialam pełne krycia. Wystarczało mi obserwowanie zachowań suki i psa, one wiedziały najlepiej kiedy jest dobra chwila na krycie. A też nie raz wyjeżdżałam daleko do psa lub z daleka przyjeżdżały do mojego psa suczki i tylko raz pies nie chciał kryć bo suka przyjechala za późno z winy właściciela.

Link to comment
Share on other sites

witam,

07.03 wynik popołudniu 2,71 ng/ml

08.03 zbadany rano 5,6 

sunia pojechała tego samego dnia 08.03 (9dzien cieczki) psy spotkały się dość późno,pies i suka bardzo chętne,krycie było odrazu i skleszczenie prawie 40min 

planowalismy powtórzyć krycie w sobote 10.03 czy to wystarczy? Czy kryć jeszcze dziś albo czekać do niedzieli? 

Link to comment
Share on other sites

Witam, u nas suczka dzisiaj 9dzień cieczki, planowaliśmy kryć jutro wieczorem. Dzisiaj zrobiłam badanie i czekam na wyniki. Z ogólnej obserwacji :

-7 dzień - temp. 38,4 trochę jaśniejszy wyciek niż dnia poprzedniego

- 8dzień - 37,9, jeszcze jaśniejszy wyciek słaby

-9dzień 37,8 , wyciek jasny słomkowy, skąpy

Badanie pierwszy raz robię, wcześniej krycie tylko na podstawie obserwacji. 

Co o tym myślicie? Czekam na wyniki powinny być dzisiaj. Do reproduktora jedziemy 200km. Na 2 krycia.

Do ręki się przytula ogon odstawia, widać że porusza sromem.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

 

 

Progesteron

Wynik

46,1

Interpretacia

Ustalenie optymalnego terminu krycia u suk:

Pierwsze oznaczenie stezenia progesteronu zaleca sie wyxonac po

zalezmosci od czasu trvania cieczki u danei sukil. a zalezmosci od vartosci pierrszego stezenia nalezv dokonac kolennych oznaczen co 2-3 dni, az do oslagniecia poziomu ok. o nmol/_ (luteinizacial, po czym wyxonywac badanie codziennae (ewentualnie co ¿ dna) az do poziomu ok. 2u nmol/l lowulacja). Krycie Vetlab so. zoo.

u. Zelina 36

32 413 06 07

く-nr

owulac7a

Uwagi

bekka lipemia w probce

RASTERSIT

 

parallelrows around moÇzowy,

0004 CUROZOR

progesteron,

Od dnia 1.04.2023 da psow dedykowane sa wylacznie testy alergiczne nowej generaci wykonywane w oparciu o technologie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

proszę o poradę , dziś w 11 dniu cieczki progesteron rano byl 9,20. Zainseminowalismy dziś i co? jutro i pojutrze tez? mam samca w domu  niedoswiadczonego ,narazie nie garnie się do powazniejszych amorów. Suka tez kryta pierwszy raz, nie odstawia ogona. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...