Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

Czy gdzieś w warszawie ( najlepiej po stronie ursusa etc) można wykonać badanie progesteronu w niedziele?
Badaliśmy progesteron w czwartek ( bo piątek święto) wynik <0.2 ng/ml więc baaaardzo niski, krew była bardzo ciemna wręcz bordowa. Postanowiliśmy odłożyć następne badanie do poniedziałku. Ale dzisiaj ( sobota) krew zrobiła się jasna-pomarańczowa i leci jej zdecydowanie mniej. Czy progesteron mógł nam skoczyć tak bardzo w tak krótkim czasie? Poczekać do poniedziałku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aegyo']Czy gdzieś w warszawie ( najlepiej po stronie ursusa etc) można wykonać badanie progesteronu w niedziele?
Badaliśmy progesteron w czwartek ( bo piątek święto) wynik <0.2 ng/ml więc baaaardzo niski, krew była bardzo ciemna wręcz bordowa. Postanowiliśmy odłożyć następne badanie do poniedziałku. Ale dzisiaj ( sobota) krew zrobiła się jasna-pomarańczowa i leci jej zdecydowanie mniej. Czy progesteron mógł nam skoczyć tak bardzo w tak krótkim czasie? Poczekać do poniedziałku?[/QUOTE]


Można spróbować pobrać krew w lecznicy na Popularnej 29 (24h), albo na Bohaterów Warszawy 15. Jeśli oddają krew do laboratorium (np Labwet), to ja bym zrobiła w niedzielę, tak dla pewności :) żeby nie przeoczyć wzrostu progesteronu bo na razie jego poziom jest nawet niemierzalny ;) Można też krew pobrać i samemu zawieźć do Labwetu na Wita Stwosza 30.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aegyo']Czy gdzieś w warszawie ( najlepiej po stronie ursusa etc) można wykonać badanie progesteronu w niedziele?
Badaliśmy progesteron w czwartek ( bo piątek święto) wynik <0.2 ng/ml więc baaaardzo niski, krew była bardzo ciemna wręcz bordowa. Postanowiliśmy odłożyć następne badanie do poniedziałku. Ale dzisiaj ( sobota) krew zrobiła się jasna-pomarańczowa i leci jej zdecydowanie mniej. Czy progesteron mógł nam skoczyć tak bardzo w tak krótkim czasie? Poczekać do poniedziałku?[/QUOTE]


Moja sunia tak miała...wynik 0,2 bardzo długi czas potem od razu 1,7, następnego dnia 3 i zaczęła odstawiać ogon..dwa dni potem byliśmy na pierwszym kryciu;) także chyba bym zbadała w niedziele:)

czekamy na rezultat... w środę planujemy USG :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malena']Moja sunia tak miała...wynik 0,2 bardzo długi czas potem od razu 1,7, następnego dnia 3 i zaczęła odstawiać ogon..dwa dni potem byliśmy na pierwszym kryciu;) [/QUOTE]

Moja suka chyba się wzorowała na tym co napisałaś bo... w czwartek 0,2 a w poniedziałek 1,7 <haha> :) Zbadamy jeszcze progesteron sr/czw i prawdopodobnie piątek krycie :)

Gratulujemy małych klusek, zdrówka dla mamusi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja po przerwie wracam do tego gorącego tematu :smile:

 

5 dzień: 0,75 ng/ml
7 dzień: 1,32 ng/ml
9 dzień: 6,2 ng/ml

na krycie wybieramy się w niedzielę 11 dnia  i planujemy powtórkę w poniedziałek 12 dnia

 

Krycie zaowocowało prawdopodobnie 9tką maluszków :-). Odliczamy do porodu

Link to comment
Share on other sites

I mnie tu przywiało... pojechalam na krycie psem na Litwe, wyznacznikiem dla mnie były rekacje suki i moich repów, ktorzy są niezawodni :P i ostatecznie tego żałuję...
Był to czwartek 20 listopada - 11 dzien cieczki (wiem, wiem to jest nieistotne) i wtedy sie pokryły, ale pies tak średnio był nią zainteresowany. Powtórka miala być w pt, jednak pies totalnie nie interesował sie moją suką, a moja suka wychodziła z siebie by zwrocić na siebie jego uwagę. Nst próba w sb i to samo, z tym że moja suka już była mniej flirtująca. Zdecydowalismy się na inseminacje. Pojechalismy do weta i najpierw zbadali poziom progesteronu mojej suce i wyszło 35,7 nmol/l czyli 11,22 ng/ml
Pobieranie nasienia od psa przechodziło książkowo, poza tym że ostatecznie nasienia nie oddał :/

To beda najdluzsze moje dni czekajac czy zaciążyła!
A do tego wszystkiego owa suka ma angine! :(

Ehhhh.... jak pech to pech. Co myslicie o tym jej sobotnim progesteronie? Mogło być, że w czw miała "szczyt"?

Link to comment
Share on other sites

Hej ho! Dołączam się ze swoimi badaniami - to będzie nasz pierwszy miot. Ciekawa jestem Waszej opinii.

 

6 dnień (poniedziełek) - 0,44 ng/ml (9:00)

8 dzień (środa) - 0,58 ng/ml (9:00)

9 dzień (czwartek) - 1,4 ng/ml (12:00) - tu nastąpiła zmiana koloru wydzieliny, zwiotczenie narządów, zachowanie suczki = mała ladacznica ;)

10 dzień (piątek) - 1,67 ng/ml (12:00)

11 dzień (sobota) - 3,4 ng/ml (9:00) - naturalne krycie (chęć suki i psa) o godzinie 17:00

12 dzień (niedziela) - bez badań - naturalne krycie (chęć suki i psa) o godzinie 15:00

13 dzień (poniedziałek) - dzisiaj 7,47 ng/ml (9:00)

 

Powtarzać dziś?

Link to comment
Share on other sites

13 dzien - pojechaliśmy do reproduktora -  krycie powtorzone ok 19:00 - znowu wszystkio przebieglo naturanie
 

Dzięki za rady...teraz odliczamy - to będzie najdłuższy miesiąc w moim życiu :) Myślę, że pod koniec grudnia zrobię USG..choć nie bardzo chcę moją sucz stresować. Dam znać co i jak!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

my też badamy progesteron, ale jak zawsze mam pod górkę, już zaczynam się do tego przyzwyczajać... :( Teoretycznie cieczka zaczęła się 6.12 ale to tylko teoria. Wyniki wyglądają tak:

 

9.12  - 0,2 ng/ml

13.12 - 0,4 ng/ml

16.12 - 0,52 ng/ml

 

Boję się, że krycie wypadnie w święta :(

 

Dziś jest 21.12 - uzupełniam zainteresowanym. W związku ze ślimaczącym się progesteronem, zrobiliśmy badanie nie 18, a 19 grudnia. Wynik - 5,20 ng/ml !! Kryliśmy dzisiaj rano, wszystko przebiegło książkowo. Mam nadzieję, że będzie efekt :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U nas ciąża potwierdzona! Widziałam dwie fasolki <3 :D

Jestem przeszczęśliwa i jednocześnie może ciutkę zawiedziona, że tak mało :) Ale chyba rzeczywiście było ciut za wcześnie..

Trzymajcie kciuki za to, żeby się zdrowo rozwijały..będziemy rodzić jakoś na początku lutego :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...