Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='asiuleczka7907']Przyczepiłaś się mnie !!! Ja znam tę osobę i jest uczciwa i wiele wypadków się zdarza .... Chodzi właśnie o czystość rasy dlatego właśnie kryję u tej pani bo ma rep. idealnego , w innym wypadku bym się nie zdecydowała zostawić suni ... Ajeżeli by się zdarzyło że kundelki to bym poszukała odpowiedzialnych domków ....[/QUOTE]

Nie przyczepiłam się do Ciebie, tylko do tego, co piszesz. Po prostu nie podoba mi się to, jak niektórzy podchodzą do tematu i mam prawo to napisać, bo jest to forum dyskusyjne, a nikogo nie wyzywam... Ale rób sobie co uważasz - ale nie podchodzisz do tematu obiektywnie, skoro twierdzisz, że dany reproduktor jest idealny. Nie ma idealnych psów, każdy ma jakąś słabszą stronę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kumpel od serca']Nie wytrzymałam. Wczoraj pojechałam na USG. Maluchy są:) 3 albo 4 sztuki. W dalszym ciągu maleńkie ale z bijącymi serduszkami. Jeden podczas badania się obudził i przeciągał. Ciut się wzruszyłam:)
Przenoszę się więc na porodówkę.
Życzę wszystkim sprawdzającym progesteron "strzałów w dziesiątkę"![/QUOTE]

No , nie było mnie kilka dni, a tu TAKIE wieści :lol:
Kumpel od serca, bardzo się cieszę, że maluszki w brzuszku mają się dobrze. Ach, jak ja Ci zazdroszczę ;)

Rodzice i Betka-sp gratuluję ślicznych miotów. :multi::multi::multi:

Wypowiem się co do pozostawania suki u repa:
Szczerze, ja bym tak z żadną ze swoich suk nie zrobiła, dlatego, że nie wyobrażam sobie rozstawać się z moimi dziewczynami. Poza tym wiem, że dla każdej z nich to był by bardzo duży stres, bo bardzo są z nami związane.
Uważam, ze jeżeli ktoś DOBRZE zna właściciela repa i ma do niego zaufanie, że będzie pilnował suni, to czemu nie - to jest decyzja właściciela suki i repa.
Natomiast za skandaliczne uważam podejście, że 'jak miot będzie niewartościowy to nie zapłacę" - a suka to co ???? Ma rodzić i koniec? Bo ma rodowód i zarobi się parę groszy na szczeniakach, a jak będą kundle to do schronu lub co gorsza do wora!!!! A co z jej zdrowiem? Małe rasy często rodzą przez cesarkę - masz tego świadomość, że to i koszty i możliwość powikłań!!! Zupełnie nie rozumiem podejścia, że jak będzie trefny miot (czyli założenie, że do ojcostwa tego IDEALNEGO :cool3: repa może przyłożyć się jakiś Azorek) to nie zapłacę! To albo jest się pewnym miejsca, gdzie chce się zostawić sunię, albo nie.

Link to comment
Share on other sites

Nie traktuje suni ,żeby miała rodzić i już ... Pierwszy raz ją dopuszczam i długo szukałam idealnego w moim przekonaniu reproduktora , być może to pierwszy i ostatni raz kiedy (jak się uda ) będzie w ciąży ... Planowałam dopuścić ją max. Dwa razy a potem wysterylizować . Więc nie do mnie z takimi tekstami ... Bardzo ją kocham i znam ją też bardzo dobrze i właścicielkę repa. Też i wiem że to odpowiedzialna i mądra osoba i ufam jej w stu procentach .... I żeby było jasne sunia ma wszystkie wystawy i zajmuje pierwsze miejsca na każdej .. Bez problemu zrobiłam jej hodowlankę ... I kocha wystawy ...

Edited by asiuleczka7907
Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuleczka7907']Przyczepiłaś się mnie !!! Ja znam tę osobę i jest uczciwa i wiele wypadków się zdarza .... Chodzi właśnie o czystość rasy dlatego właśnie kryję u tej pani bo ma rep. idealnego , w innym wypadku bym się nie zdecydowała zostawić suni ... Ajeżeli by się zdarzyło że kundelki to bym poszukała odpowiedzialnych domków ....[/QUOTE]

A ja mam pytania
w jakim wieku jest Twoja suczka?
czy Twoja suczka ma rodowód i stosowny wpis do rodowodu? I czy reproduktor też?
:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']A ja mam pytania
w jakim wieku jest Twoja suczka?
czy Twoja suczka ma rodowód i stosowny wpis do rodowodu? I czy reproduktor też?
:razz:[/QUOTE]

Nie rozumiem Cię. Parę postów prędzej Asiuleczka napisała, ze suka uprawnienia. Mam wrażenie, że szukasz dziury w całym. Albo nie czytasz ze zrozumieniem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kumpel od serca']Nie rozumiem Cię. Parę postów prędzej Asiuleczka napisała, ze suka uprawnienia. Mam wrażenie, że szukasz dziury w całym. Albo nie czytasz ze zrozumieniem...[/QUOTE]

A to przepraszam zaglądam raz na parę postów:oops: nie czytałam wcześniejszych tylko kilka wstecz:oops:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś z Was miał taki przypadek.
Moja sunia była kryta dwa razy. Poszliśmy na Pierwsze USG, widać było trzy szczeniaki. Powtórne USG mieliśmy za tydzień i okazało się ze jest jedno szczenie. Na następne USG umówiłam się na tydzień przed planowanym porodom i tu zaskoczenie niem ma szczeniąt, wczoraj był planowany poród poszłam jeszcze raz i diagnoza powtórzyła się, brak ciąży. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem ?

Link to comment
Share on other sites

W którym dniu ciązy były robione USG? Resorpcja płodów występuje u psów ale zwykle do 21 dnia ciąży rzadko później do 30, potem raczej suka roni albo rodzi martwe szczenięta.

Może lekarz nie miał doświadczenia w diagnozowaniu ciąży? Zwykle nawet jesli była resorpcja to widać to w badaniu. Tak było u mojej suki. W 21 dniu ciązy było widać 5 płodów i dwa miejsca po resorpcjach. Suka urodziła w terminie 5 zdrowych szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

faktycznie repsorcja płodów może byc spowodowana ich złym rozwojem, stresem, lub własnie zbyt szybkim spadkiem progesteronu.. moze na przyszłą ciażę warto to monitorować ... przy jakiem progesteronie była kryta????

Impresja ;) my tez bylismy monitorowani przez 2 ciąże przez dr. Stańczyk ;)))) i szczerze to baaaaaaaardzo to sobie chwale ;))) byłam przynajmniej spokojniejsza, że wszystko jest OK ;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie badałam progesteronu i pokryliśmy ją w 9 i 11 dniu cieczki, teraz żałuję że poszłam na łatwiznę.
Pierwsze badanie USG było robione w 20 dniu i widziałam trzy płody, następne w 26 dniu i tu był już jeden, natomiast tydzień przed planowanym porodem-pusto. SZKODA

Edited by Mrągowia Tym
Link to comment
Share on other sites

Czyli było widać, że suka resorbuje. Lekarz nie zaniepokoił się na tym drugim usg? Nie sugerował zbadania progesteronu? Było widać bijące serce u płodu w tym 26 dniu? Badaliście przepływy przez macicę? Wydaje mi się, że słabe ukrwienie może powodować resorbcję.

Dr. Stańczyć jest świetna. Ma dobre podejście do psów i dużą wiedzę w tym temacie. Ja jestem na 4 roku wety na UP i chciałabym kiedyś prowadzić takie badania jak ona! Temat rozrodu w psów bardzo mnie interesuje.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkamy w niewielkim miasteczku, jeszcze do niedawna była u nas tylko jedna lecznica, teraz mamy ich kilka. Lekarzami są ludzie młodzi po studiach nabierają doświadczenia. Do takiej lecznicy chodzimy my i nasza pani doktor jest wdzięczna za każdą podpowiedz. Dostałam na prywatną skrzynkę wiadomość, za którą bardzo dziękuje, ze przyczyną mogą być bakterie. Będę w lecznicy po niedzieli to skonsultuję to.Nasza sunia miała już jeden miot i było tylko jedne szczenie. Dodam ze wówczas nie robiliśmy USG. Podejrzewam że przy następnym kryciu trzeba będzie zająć się nią dogłębnie, jeśli może Pani coś podpowiedzieć to ja porozmawiam z naszym wetem i jakąś przyjmiemy taktykę. DZIĘKI za każdą podpowiedź :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrągowia Tym']Mieszkamy w niewielkim miasteczku, jeszcze do niedawna była u nas tylko jedna lecznica, teraz mamy ich kilka. Lekarzami są ludzie młodzi po studiach nabierają doświadczenia. Do takiej lecznicy chodzimy my i nasza pani doktor jest wdzięczna za każdą podpowiedz. Dostałam na prywatną skrzynkę wiadomość, za którą bardzo dziękuje, ze przyczyną mogą być bakterie. Będę w lecznicy po niedzieli to skonsultuję to.Nasza sunia miała już jeden miot i było tylko jedne szczenie. Dodam ze wówczas nie robiliśmy USG. Podejrzewam że przy następnym kryciu trzeba będzie zająć się nią dogłębnie, jeśli może Pani coś podpowiedzieć to ja porozmawiam z naszym wetem i jakąś przyjmiemy taktykę. DZIĘKI za każdą podpowiedź :lol:[/QUOTE]

czy sunia przed kryciem była szczepiona na herpes wirusa ????

Link to comment
Share on other sites

Herpes to nie jest rutynowe szczepienie. Nie szczepi się raz na rok tylko w okolicach krycia a potem 2 tygodnie przed porodem. nie wiem jak do końca jest. Ja za namową bardziej doświadczonych zaszczepiłam. Ale na uczelni spotkałam się z opinia, że jeśli zbada się sukę i jest zdrowa, kryjemy zdrowym repem to nie ma potrzeby szczepić.

Sama nie wiem, ale chyba lepiej zaszczepić, niż potem żałować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...