Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='Etinka']Testy mają różne wartości i każde labolatorium inaczej oblicza. Ja mniałam 2 dnia 0,19 a 8 już 16,8 i jak tu utrafić.[/QUOTE]

No między drugim a ósmym dniem to trochę czasu mija i się wcale nie dziwię, że różnica w poziomie progesteronu jest wtedy taka duża..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Etinka']kryje jak suka odstawia ogon i skacze na inne to jest 11-14 dzień cieczki i dobrze wychodzi.[/QUOTE]

Dużo zależy od suki, moja zaczęła odstawiać ogon i podstawiać się psom 6 dnia cieczki... i robiła tak do 16 dnia :razz:. W jej przypadku ciężko się takim zachowaniem kierować. Za dwa tygodnie USG i się okaże czy badanie poziomu progesteronu dało dobre rezultaty :-).

Link to comment
Share on other sites

u nas 10 dzień cieczki i progesteron 2,61 ng/ml
dzisiaj mamy 12 dzień i zobaczymy, czy nadal rośnie tak ślamazarnie
Moja briardka odstawia ogon nawet bez cieczki, więc nie jest to dla mnie wyznacznikiem, liczny się wydzielina, miękkość sromu i progesteron, choć przyznaję, że obecna cieczka jest kompletnie inna od poprzedniej (pierwszej).
Badamy i czekamy na wynik. Mam nadzieję jechać już w sobotę do super kawalera - Zwycięzcy Świata. Dobrze, że nie mamy przed sobą szmatu drogi. :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mesala']u nas 10 dzień cieczki i progesteron 2,61 ng/ml
dzisiaj mamy 12 dzień i zobaczymy, czy nadal rośnie tak ślamazarnie
Moja briardka odstawia ogon nawet bez cieczki, więc nie jest to dla mnie wyznacznikiem, liczny się wydzielina, miękkość sromu i progesteron, choć przyznaję, że obecna cieczka jest kompletnie inna od poprzedniej (pierwszej).
Badamy i czekamy na wynik. Mam nadzieję jechać już w sobotę do super kawalera - Zwycięzcy Świata. Dobrze, że nie mamy przed sobą szmatu drogi. :multi:[/QUOTE]

Skoro poprzednia cieczka była jej pierwszą, czy to oznacza, że kryjecie ją przy drugiej? Jak dla mnie to trochę wcześnie, ale proszę zdementować moje podejrzenia.. jeśli są blędne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neredie']Skoro poprzednia cieczka była jej pierwszą, czy to oznacza, że kryjecie ją przy drugiej? Jak dla mnie to trochę wcześnie, ale proszę zdementować moje podejrzenia.. jeśli są blędne[/QUOTE]

Druga cieczka nie musi oznaczać tego że sunia jest za młoda . Moja cieczki ma co kilkanascie miesiecy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neredie']Skoro poprzednia cieczka była jej pierwszą, czy to oznacza, że kryjecie ją przy drugiej? Jak dla mnie to trochę wcześnie, ale proszę zdementować moje podejrzenia.. jeśli są blędne[/QUOTE]

Besta to owczarek francuski briard. Pierwszą cieczkę miała w wieku 19 miesięcy, a obecnie ma teraz 34 miesiące (w listopadzie będzie miała 3 lata), więc na krycie jest jak najbardziej w sam raz. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='simbik']To i my się przyłączamy z wynikami progesteronu.
piątek - czwarty dzień cieczki- 1,25
poniedziałek - siódmy dzień cieczki- 6,9
planujemy krycie środa, piątek (9 i 11 dzień cieczki).

Zastanawia mnie czy nie przegapiłam początkowego krwawienia, bo wynik szybko poszedł w górę.[/QUOTE]

No i dobrze kalkulowaliśmy :-), dzieci będą około 20 listopada :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mesala']u nas 10 dzień cieczki i progesteron 2,61 ng/ml
dzisiaj mamy 12 dzień i zobaczymy, czy nadal rośnie tak ślamazarnie
Moja briardka odstawia ogon nawet bez cieczki, więc nie jest to dla mnie wyznacznikiem, liczny się wydzielina, miękkość sromu i progesteron, choć przyznaję, że obecna cieczka jest kompletnie inna od poprzedniej (pierwszej).
Badamy i czekamy na wynik. Mam nadzieję jechać już w sobotę do super kawalera - Zwycięzcy Świata. Dobrze, że nie mamy przed sobą szmatu drogi. :multi:[/QUOTE]


12 dnia mieliśmy 5,94 ng/ml i 14 dnia odbyło się krycie.
Teraz będziemy czekać na efekty randki :cool3:

Simbik i Rodzice - gratulacje!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neredie']Ja bym kryła 14.09 i 16.09.. dla mnie nie jest możliwe, by po tak dużym skoku progesteronu nie było jeszcze owulacji.. Przyjmuje się (wg książek, że owulacja występuje przy progesteronie na poziomie ok 6-7, następnie komórki jajowe potrzebują ok 36- 48 h na dojrzenie i są zdolne do zapłodnienia przez kolejne 48 h.

Więc jeśli była inseminowana 16.09, to jest wielce prawdopodobne, że w ciążę zaszła :)[/QUOTE]

No i niestety nie zaszła w ciąże :( Czekamy na następną cieczkę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MisiaM']No i niestety nie zaszła w ciąże :( Czekamy na następną cieczkę...[/QUOTE]

Bardzo mi przykro :( Ale powiem szczerze, że Twoja suczka dość mocny miała ten skok progesteronu, aż mnie zdziwił.. Może coś było na rzeczy. no nic, nie pozostaje Wam nic innego, jak czekać na kolejną cieczkę, będę trzymać kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Na USG byłyśmy. Pani doktor znalazła tylko 2 zarodki ale strasznie maleńkie. Twierdzi, ze gdyby nie wiedziała, że to 27 dzień po kryciu, to obstawiałaby 18 najwyżej 20 dzień. Serduszka jeszcze nie biją.
Być może do zapłodnienia doszło ciut później...
A sucz zachowuje się jak 100% ciężarówka. Po kolacji ułożyła się na kanapie na boczku i zażyczyła sobie mizianka brzuszka.
Tatuś szczeniąt malutki, daje małe dzieci. Być może to też ma wpływ na całokształt.
Nie wiem co o tym wszystkim myśleć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kumpel od serca']Na USG byłyśmy. Pani doktor znalazła tylko 2 zarodki ale strasznie maleńkie. Twierdzi, ze gdyby nie wiedziała, że to 27 dzień po kryciu, to obstawiałaby 18 najwyżej 20 dzień. Serduszka jeszcze nie biją.
Być może do zapłodnienia doszło ciut później...
A sucz zachowuje się jak 100% ciężarówka. Po kolacji ułożyła się na kanapie na boczku i zażyczyła sobie mizianka brzuszka.
Tatuś szczeniąt malutki, daje małe dzieci. Być może to też ma wpływ na całokształt.
Nie wiem co o tym wszystkim myśleć...[/QUOTE]

Spokojnie jeszcze urosną :p
Najważniejsze, że są fasolki. Gratulacje :lol: Poza tym z ilością maluchów i usg bywa baaardzo różnie. Znam sunię, u której lekarz stwierdził ciążę mnogą a był jeden maluch i taką sunię, u której na usg było widać 5 maluchów a na świat przyszło 9.
Dobrze, że mamuśka się oszczędza, domaga się pieszczot i ma dobry nastrój.

My jedziemy na ugs w piątek i też nie mogę się doczekać, chociaż jak na moje oko, moja Besta jest w ciąży jak nic. Mamy humorki, kulinarne zachcianki (dorwała torbę z orzechami włoskimi :evil_lol:) i ciągłe domaganie się pieszczot.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neredie']Bardzo mi przykro :( Ale powiem szczerze, że Twoja suczka dość mocny miała ten skok progesteronu, aż mnie zdziwił.. Może coś było na rzeczy. no nic, nie pozostaje Wam nic innego, jak czekać na kolejną cieczkę, będę trzymać kciuki![/QUOTE]


[quote name='mesala']No cóż, szkoda, że nie wyszło. Pozostaje tylko czekać na następną cieczkę.[/QUOTE]

Dzięki... poczekam na następną cieczkę, mam nadzieję, że tym razem progesteron aż tak szybko i gwałtownie nie będzie rósł... a jeżeli tak to zaczniemy szukać przyczyny...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No więc czas na moją historię ;)
Dwa lata temu suka kryta 14-15 dzień cieczki dwa i 3 dni po progesteronie 4,8 efekt 8 dzieciaczków.
Teraz cieczka od początku jaśniejsza, w 3 dniu robiona cytologia - wetka mówi, że to druga faza i to na pewno nie 3 dzień tylko później.

Pierwszy progesteron w 6 dniu od plamienia (nie wiem który od początku cieczki) wynik 2,01 ng/mol
dzień później 0.96 :crazyeye:
dzisiaj czyli 4 dni od pierwszego pomiaru 2,58

mam przed sobą weekend i nie wiem co robić...

mamy jechać do Niemiec kawałek drogi, nie wiem czy jechać w poniedziałek rano czy powtórzyć badanie w poniedziałek i jechać na wairackich papierach ;)
O ile powinno wzrosnąć od 2,58? To już ten moment, że rośnie co dzień o 100% czy jeszcze nie>

Link to comment
Share on other sites

Ja bym jechała w poniedziałek, ale dla pewności, jeśli miałabym taką możliwość zrobiłabym jeszcze poziom progesteronu, dla pewności. A w Krakowie nie ma całodobowych laboratoriów, albo przynajmniej takich co i w weekend pracują? Od teraz już powinien rosnąć ładnie, a przynajmniej nie spadać. Oczywiście krycie z powtórką, tak?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...