Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='Neredie']A gdzie masz kawalera? :) Gdzieś blisko?[/QUOTE]

hej hej
Kawalera mam niedaleko bo tylko 80 km:)
Byliśmy wczoraj na randce ...i dooopa:(
Młoda najpierw lekko powarkiwała na niego a potem jak ją lekko trzymałam to stała grzecznie ale za to jak chłopak skoczył na nią to ona zamiast wypychać chowała te swoje klejnoty.....i nic z tego nie wyszło
Moze na nią za wcześnie jeszcze, to jej pierwsze krycie i nie "łapie" co i jak heheh, dzisiaj kolejna próba

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neredie']A ten ser, jogurt, to jak często? Bo od czasu do czasu mało mi mówią ;) Samo mięso ma zdecydowanie za mało składników odżywczych. Podroby jej dajesz? Wątróbka ma np sporo żelaza, tak samo żółtko jajka[/QUOTE]
Jajeczko jak najbardziej - raz- dwa w tygodniu, wątróbką moj pies pluje, inne podroby - serca, żołądki ok, nabiał dwa razy w tygodniu, ze względu na delikatny żołądek - barf dwa razy w tygodniu - reszta gotowane - plus witaminy, minerały (dobrane przez weta ze względu na obciązenie stawów - pies pracujący), warzywa gotowane i surowe, no i ryby (pod tytulem łosoś), na wyjazdach (wystawy, zawody, seminaria, wyjazdowe weekendy, pobyt u TZ itp) orijen, generalnie dość urozmaicone żarcie (bo i jak dwa razy w tygodniu gania z koniem, to żre wszytko co koniowi z gęby wypadnie - jabłka, buraki, sucha buła :-)
poprzednim sukom nie zmieniałam, nie panikowałam, żyły dlugo i zdrowow, i w ogóle się tak nie przejmowałam, w końcu mam psy od 20 lat, na punkcie tej mi odbiło :-)
nie chcę jej radykalnie zmieniać - tylko może coś dodać?, ilości muszę bardzo pilnować i kalorycznosci, bo ma tendencję do tycia
ps. wyniki krwi, stan sierści, kondycja - b.db

Edited by Itske
literowki
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itske']Jajeczko jak najbardziej - raz- dwa w tygodniu, wątróbką moj pies pluje, inne podroby - serca, żołądki ok, nabiał dwa razy w tygodniu, ze względu na delikatny żołądek - barf dwa razy w tygodniu - reszta gotowane - plus witaminy, minerały (dobrane przez weta ze względu na obciązenie stawów - pies pracujący), warzywa gotowane i surowe, no i ryby (pod tytulem łosoś), na wyjazdach (wystawy, zawody, seminaria, wyjazdowe weekendy, pobyt u TZ itp) orijen, generalnie dość urozmaicone żarcie (bo i jak dwa razy w tygodniu gania z koniem, to żre wszytko co koniowi z gęby wypadnie - jabłka, buraki, sucha buła :-)
poprzednim sukom nie zmieniałam, nie panikowałam, żyły dlugo i zdrowow, i w ogóle się tak nie przejmowałam, w końcu mam psy od 20 lat, na punkcie tej mi odbiło :-)
nie chcę jej radykalnie zmieniać - tylko może coś dodać?, ilości muszę bardzo pilnować i kalorycznosci, bo ma tendencję do tycia
ps. wyniki krwi, stan sierści, kondycja - b.db[/QUOTE]

Ja nic oprocz kwasu foliowego bym jej nie dodawala, bo witamin ma dostatek (urozmaicone jedzenie plus suplementy), tak wiec odzywiana jest swietnie wedlug mnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoko2009']hej hej
Kawalera mam niedaleko bo tylko 80 km:)
Byliśmy wczoraj na randce ...i dooopa:(
Młoda najpierw lekko powarkiwała na niego a potem jak ją lekko trzymałam to stała grzecznie ale za to jak chłopak skoczył na nią to ona zamiast wypychać chowała te swoje klejnoty.....i nic z tego nie wyszło
Moze na nią za wcześnie jeszcze, to jej pierwsze krycie i nie "łapie" co i jak heheh, dzisiaj kolejna próba[/QUOTE]

U mnie bylo to samo, choc chec z obu stron dosc duza, to skonczylo sie jednak na inseminacji. Nie probujcie zbyt intensywnie, tylko pojedzcie zaplodnic ja sztucznie, bo i pies i suka moga sie dosc skutecznie zrazic, szczegolnie, ze to pierwsze krycie Twojej dziewczynki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neredie']U mnie bylo to samo, choc chec z obu stron dosc duza, to skonczylo sie jednak na inseminacji. Nie probujcie zbyt intensywnie, tylko pojedzcie zaplodnic ja sztucznie, bo i pies i suka moga sie dosc skutecznie zrazic, szczegolnie, ze to pierwsze krycie Twojej dziewczynki :)[/QUOTE]

Taki mamy plan jeśli dzisiaj nic z tego nie wyjdzie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoko2009']Wczoraj już oboje wiedzieli o co chodzi:):). Dzisiaj jedziemy na powtórkę i jeszcze jutro a potem czekamy na rezultat:)[/QUOTE]

A to pięknie :-). Udało się wesele :-)
a ja czekam i czekam, już mnie małpa postawiła na nogi - jest cieczka, a to falstart! buuu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='karkakarka']I ja się dołączam.

Najprawdopodobniej przegapiłam pierwszy dzień cieczki, tak więc nie wiem czy podane dni cieczki są zgodne z prawdą.
Środa (08/08 ) - 1,78 ng/ml (6 dzień)
Piątek (10/08 ) - 4,25 ng/ml (8 dzień)[/QUOTE]



ciekawe czy w piątek bedzie podobnie u mnie bo dni tygodnia się zgadzają i mniej więcej pierwszy poziom progesteronu :)

Link to comment
Share on other sites

gratuluję bardzo ! A u nas 12 dzień cieczki i progesteron spadł odrobinę mamy teraz 1,81 . Następne badanie zrobię dopiero w poniedziałek . Myślę ze ze spokojem możemy poczekać bo po obserwacji mojego stada widzę że jeszcze mamy czas . U mnie suki kryją się wzajemnie z podobnym zaangażowaniem jak samce :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...