Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

miło na nowo zagościć na tym wątku:-)
tym razem z labradorkami w drodze. Mamy za sobą 32 dzień ciąży. USG robione tydzień temu pokazało małe bąbelki.
Krycie było 8 i 10 stycznia w 9 i 11 dniu cieczki. Badanie progesteronu w 6 dniu cieczki - wynik 2,65. Potem było święto Trzech Króli, następnie weekend, kiedy laboratoria nie pracują. dzień przed kryciem cytologia - wynik - ponad 70 % komórek bezjądrzastych.
Postawiłam na obserwację suni i zdecydowałam że już - kiedy młoda nadstawiała się innym moim sukom do krycia:cool3:
Wynik randki 6 klusek na USG - zobaczymy ile będzie na świecie około 10 marca.
Z tego co wyczytałam to będzie nas więcej w tym terminie:lol: będzie wesoło i dużo czytania w wątku - porodówka:lol:
pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za kolejne udane krycia

Link to comment
Share on other sites

Wtedy surowica nie jest przezroczysta tylko taka mleczna - u nas wręcz bardzo mleczna i konsystencji śmietany... Zapomniałam jak się ten proces nazywa, na L jakoś - w drugim labo też coś laboranta powiedziała, że jak taki proces zajdzie, to wynik z takiej surowicy może być trochę przekłamany.

Link to comment
Share on other sites

Też się zdziwiłam, bo nigdy wcześniej o tym nie słyszałam - dopiero od laborantki w styczniu i dzisiaj u weta. Fakt, że zawsze była na czczo, bo karmię je wieczorem, a pobieramy rano. Niby google nic nie mówią na ten temat, że koniecznie bez jedzenia - ale skoro już dwie osoby o tym wspomniały, to będziemy się pilnować ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']8 dzień - 1.34ng/ml
10 dzień - 1,41ng/ml (bodajże, 41, ale na pewno 1,4coś)

Suczek leci z nami w kulki;) powtórzę w piątek albo sobotę, zależnie od reakcji na psy[/QUOTE]

Rób co dwa dni, najbardziej wiarygodne, no chyba że ciągle tak będzie to nawet codziennie, bo może ruszyć pewnego dnia z kopyta.


U nas suczka kryta 9 stycznia - termin 9 marca (63 dni po owulacji). Wstępnie wet już wie że szykujemy się na cesarkę...
Brzuchol rośnie masakrycznie, już jej ciężko :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Niech czeka do wtorku, mam ważną rozmowę o pracę w poniedziałek rano.... ;)[/QUOTE]

Poczeka :) Więcej Ci numeru nie wykręci :))))
Moja się szykowała na czwartek, prawie był prom zarezerwowany i.... kryta w poniedziałek bo w czwartek dopiero 5 osiągneła lol

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']Poczeka :) Więcej Ci numeru nie wykręci :))))
Moja się szykowała na czwartek, prawie był prom zarezerwowany i.... kryta w poniedziałek bo w czwartek dopiero 5 osiągneła lol[/QUOTE]

będą jajca jak mnie wsadzą na auto od razu, może się uda wynegocjować następny tydzień :)
Kurcze, poniedziałkowy wynik i tak będę mieć najwcześniej we wtorek o 11, hmmm.

Link to comment
Share on other sites

8 dzień - 1.34ng/ml
10 dzień - 1,43ng/ml
13 dzień - 2,23ng/ml
15 dzień - 5,63ng/ml

a ja wciąż nie mogę wyjechać! krew pobrana ok 12 dzisiaj :diabloti: pocieszam się, że ostatnie krycie udane, to miała w poniedziałek ok południa 6,37 a krycie było w środę w południe i replay w czwartek...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nyksandra']Mam problem, moja suka jest w 9-10 dniu cieczki i ciągle nie chce dopuścić do siebie psa. Pies natomiast mieszka z nią i biega za nią cały czas, robi przerwy tylko na spanie i jedzenie. Czy jechać zrobić testy ile ma progesteronem czy dać im jeszcze czas?[/QUOTE]

Ja bym zrobiła progesteron. Czasami zachowanie suki czy też psa jest bardzo mylące..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...