Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

Też tak sądzimy, ale czekam jeszcze na konsultację wyników z naszą wet, która prowadzi młodą na UP. Jedynym pocieszeniem jest to, że babka jest z kliniki rozrodu, bo jak czytam te "rady" naszych weterynarzy, to już sama nie wiem, co o tym myśleć, ile wetów, tyle teorii :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']My wczoraj wróciliśmy, jednak pokryliśmy tylko raz.. na cuda chyba tym razem nie liczę, dziwna ta cieczka.. Chyba jeszcze raz będziemy musiały się przejechać do CZ za jakiś czas :([/QUOTE]

U nas dziś 24 dni po kryciu. Jak tak patrze na nią to jakby włoski się inaczej układały. Poprzednim razem około 30 dnia już się okrągła robiła... czekam i usg zrobimy.

Oby się udało Wasze krycie!

Link to comment
Share on other sites

Witam!
W mojej hodowli szykuję się na pierwszy miot i reproduktor znajduje się we Francji... I moje pytanie, w których dniach zaczęliście sprawdzać progesteron? W jakim momencie najlepiej wyjechać na krycie kiedy czeka mnie ponad 16h droga. Cieczka niedługo się zbliża, a ja coraz bardziej zdenerwowana jestem ponieważ to pierwsze krycie będzie mojej suczki oraz ogólnie w mojej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']ja zaczynam badanie progesteronu w 5 - 6 dniu cieczki . Badam codziennie . Potem jadę do krycia na drugą dobę po przekroczeniu wartości 4 do 5 . Dziewczyny tutaj pisały ze odczekują 2 - 3 dni po przekroczeniu 5 .[/QUOTE]

Jesteś z Poznania z tego co widzę, u kogo badasz u weta czy np. w certusie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']krew pobieram na Grunwaldziej bo to przy Certusie i sama zawoze do szpitala a Ty ?[/QUOTE]
Mój to będzie teraz debiut hodowlany ale właśnie dużo słyszałam,że wiele osób jeździ do Certusa z krwią, a że mam blisko to mi na rękę. Czyli zadowolona jesteś z ich usług? długo czekasz na wyniki?

Link to comment
Share on other sites

na Grunwaldzkiej biorą raz 10 zł za pobranie raz 15 zł zalezy chyba od weta , pamietaj ma być skrzep , bo mi kiedyś podali w złej probówce . W certusie musisz powiedzieć ze masz krew psa . Poproś o numer tel w labo , po wyniki mozna dzwonić juz po 3 - 4 godzinach . Czasami nawet po 2 .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']Ja miałam bardzo podobną sytuację jak KaRa_. 1400km do przejechania, pierwsze krycie suki. Progesteron badałam chyba od 4 dnia cieczki, gdzieś w postach wyżej są nasze wyniki. Krycie było 4 doby od progesteronu 4,7. Sunia jest w ciąży, więc chyba dobrze pojechaliśmy :)[/QUOTE]
A w którym dniu cieczki kryliście? bo nie mogę znaleźć w postach powyższych , a każda informacja jest dla mnie ważna ;)

Link to comment
Share on other sites

Frytela! Widzę, że kryłyśmy w tym samym terminie - my 9-10 stycznia (10 i 11 dzien cieczki). W naszym wypadku wykonywaliśmy badanie progesteronu i cytologię tylko w dniu krycia (inseminowaliśmy)- bardziej z ciekawości, bo suka doskonale pokazała że to już ten czas. Nie znam dokładnej wartości progesteronu- mam tylko zaznaczone "Progesteron - C4 (4-8 ng/ml)" . Cytologia - 96% komórek bezjądrzastych. Według lekarza- trafiliśmy idealnie! Powtórka na drugi dzień. W ubiegły piątek zrobiliśmy usg i będą szczeniaczki! :) Nie liczyliśmy ale myślę, że to będzie mały miot. Suczka sama jest jedynaczką. A jej mama miała dwa mioty - jeden właśnie ten z jednym szczeniakiem, a drugi z dwoma :)
Wybierasz się na usg?

[IMG]http://irviers.pl/news/usg12.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']COŚ? Ja tu widzę kaaawał brzucha! :)[/QUOTE]
A taaam kawał, fajnie wygląda jak się na brzuchu położy, taka piłka :D

[quote name='Irviers']Frytela! Widzę, że kryłyśmy w tym samym terminie - my 9-10 stycznia (10 i 11 dzien cieczki). W naszym wypadku wykonywaliśmy badanie progesteronu i cytologię tylko w dniu krycia (inseminowaliśmy)- bardziej z ciekawości, bo suka doskonale pokazała że to już ten czas. Nie znam dokładnej wartości progesteronu- mam tylko zaznaczone "Progesteron - C4 (4-8 ng/ml)" . Cytologia - 96% komórek bezjądrzastych. Według lekarza- trafiliśmy idealnie! Powtórka na drugi dzień. W ubiegły piątek zrobiliśmy usg i będą szczeniaczki! :) Nie liczyliśmy ale myślę, że to będzie mały miot. Suczka sama jest jedynaczką. A jej mama miała dwa mioty - jeden właśnie ten z jednym szczeniakiem, a drugi z dwoma :)
Wybierasz się na usg?

[IMG]http://irviers.pl/news/usg12.jpg[/IMG][/QUOTE]

Ja kryłam tylko jednego dnia... byliśmy w Finlandii, podróż z przygodami, miała być kryta 8-9 a niestety z powodu DUŻYCH problemów dotarliśmy dopiero 9...
Już 3 dzień nie mogę się na to USG wybrać no... i teraz to już sama nie wiem, robić?

Link to comment
Share on other sites

Mam potwierdzenie,
dzieciaków sporo, nie liczyliśmy ale są na 100% :) Serduszka już biją, niestety nie chciały ładnie zapozować do zdjęć... :)
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/423250_2305770583260_1819155829_1482384_1698101824_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...