Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='morgan39']Reasumując:
5 dzień (niedziela) 12 nmol (3,77 mg/ml)
7 dzień (wtorek)17 nmol (5,34 mg/ml)
8 dzień (środa) krycie
9 dzień (czwartek) skok duży bo aż 41,34 nmol (13 mg/ml)
10 dzień krycie
I co wy na to? zobaczymy co z tego wyjdzie za 25 dni.[/QUOTE]

Po takich skokach progesteronu, mamy ciąże mnogą. Będą małe dogi.Usg w 28 dniu od pierwszego krycia...hurra!

Link to comment
Share on other sites

Kontakt z hodowcą zakończył się w momencie wyjścia z jego podwórka, nie odpowiadali na próby kontaktu. Dodatkowo hodowczyni już nie żyje.. więc nic mi po mamie ;)
Przy poprzednim kryciu miała 6,37 w 8 dniu, krycie 10 dnia w południe - 10 maluchów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']
8 dzien - 1,49 ng/ml (Diag-Lab)
10 dzien - 0,79ng/ml (Diag-Lab)
11 dzien - 1,55ng/ml (Medica)
13 dzien - 4,02ng/ml :) (Medica)[/QUOTE]

14 dzien - 0,75ng/ml (Diag-Lab)

wniosek - nigdy więcej badania w Diag-Labie na ul. 1905 roku.. Badania wychodzą po prostu niemiarodajne - co z tego, że wynik mam 4h wcześniej, jak wyrzucam 32zł za każde jedno badanie w tym laboratorium. Teraz już za późno czekać do jutra i robić kolejne w Medice, jedziemy jutro do CZ, kryjemy i w między czasie tam zrobimy progesteron. W każdym razie psy na spacerach się już interesują i próbują ją adorować, a w zeszłym tygodniu ten sam pies olewał ją po pierwszym powąchaniu. Wniosek nr 2 - myślę, że to ten czas nadchodzi ;) 48h po wyniku 4,02 raczej na pewno poziom przekroczy 5 :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']14 dzien - 0,75ng/ml (Diag-Lab)

wniosek - nigdy więcej badania w Diag-Labie na ul. 1905 roku.. Badania wychodzą po prostu niemiarodajne - co z tego, że wynik mam 4h wcześniej, jak wyrzucam 32zł za każde jedno badanie w tym laboratorium. Teraz już za późno czekać do jutra i robić kolejne w Medice, jedziemy jutro do CZ, kryjemy i w między czasie tam zrobimy progesteron. W każdym razie psy na spacerach się już interesują i próbują ją adorować, a w zeszłym tygodniu ten sam pies olewał ją po pierwszym powąchaniu. Wniosek nr 2 - myślę, że to ten czas nadchodzi ;) 48h po wyniku 4,02 raczej na pewno poziom przekroczy 5 :)[/QUOTE]

powinno się jeszcze poczekać 2-3 dni po przekroczeniu 5, przy tym poziomie dopiero następuje owulacja a jajeczka muszą jeszcze dojrzeć.
My kryliśmy 4 dnia po przekroczeniu 5, miało być 3-4 dzień ale mieliśmy problemy z dojazdem........ w tej chwili 16 dni po i czekamy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Wczoraj kryliśmy ok 19, dzisiaj powtórka będzie, zobaczymy co z tego będzie. Strasznie dziwna jest ta cieczka tym razem... Ruszam w drogę dalej, bo znalazłam wifi w McDonaldzie :D[/QUOTE]
Trzymamy kciuki!
U nas już 45 dzień ciąży i okupacja kuchni całodobowa jest już cały czas.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

jestem "nowa" na Dogomanii, ale chciałabym podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami hodowlanymi. Zajmujemy się hodowlą cavalierów. Poprzednie krycie było pół roku temu. Badanie progesteronu i cytologia (niestety nie mam wyników, gdyż wet, który robił nam badania informował nas tylko: "jechać" lub "jeszcze nie czas" :/) niby w porządku. Suka chętna, pies też. Krycie w 11 i 12 dniu cieczki (krycie zagraniczne, więc nie było możliwości zostać dłużej). Ale nic z tego nie wyszło :((
Gdyby nie to, że rok wcześniej nasza sunia miała szczenięta, to pomyślałaym, że być może coś z nią nie tak. Pies, którym kryliśmy ma 6.5 roku, może to jest problemem, choć on również ma liczne potomstwo. Już nie wiem, co o tym myśleć. Teraz młoda znów ma cieczkę i jest pod opieką lekarki z UP we Wrocławiu. Od drugiego dnia cieczki ma robione USG, cytologie i test progesteronowy. Wetka twierdzi, że budowę ma idealną.

I teraz chciałabym zdać się na wasze doświadczenia hodowlane.
W 9 dniu cieczki progesteron 3 z groszem, wg cytologii już do krycia, USG jeszcze przed owulacją. Dziś (11 dzień) progesteron 6,94, na jednym jajniku już owulowały, ale na drugim jeszcze nie, cytologia owulacyjna. Tym razem, z różnych względów, bedziemy mogli kryć ją tylko jeden raz. Jak sądzicie kiedy najlepiej byłoby pojechać. Problem w tym, że właścicielka psa w niedzielę jedzie z trzema innymi swoimi psami na wystawę i nie wiem, czy w tym dniu będziemy mogli do niej pojechać. Zaznaczam tylko, że to krycie zagraniczne, więc trochę drogi jeszcze przed nami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...