Jump to content
Dogomania

Karma polecana dla dysplstyków


aleksandra2323

Recommended Posts

Ja w karmy dla dysplastyków nie wierzę. Zawierają one tylko śladowe ilości siarczanu chondronityny i glukozaminy. A to niestety nie wystarcza.
Swojemu psu (po zabiegu pectinoctomi w wieku 7 miesięcy) daje karmę koebers ([URL="http://www.koebers.com.pl/produkty.html"]Produkty Köber's - Karma dla psa, Suplementy dla psa.[/URL]). Codziennie dostaje Chondrocan. Pies jest w wyśmienitej kondycji. Ma niecałe 3 lata.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

To może ja odświeżę.
Ja po rozmowach z ortopedami zdecydowanie wybieram Hill's J/D, widziałam bardzo dobre efekty u psiaków tak z lżejszą jak i z ciężką dysplazją.
Moja starsza suka od 3 lat już jest na zwykłym Hill'sie L&R i póki co to jest karma z której jestem najbardziej zadowolona.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Nasza suka niestety chyba jest uczulona i na Hill's J/D (bosh)i na Royala ... sama nie wiem co jej jest.
Jest jakiś składnik i w Royalu i w Hill'sie co wywołuje u niej uczulenie (hills - swedzenie skory; royal - grzybica uszu) - od poniedziałku znów dieta.
Ciekawe jaka teraz karma?:) - eukanuba?czy coś innego - zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Mój Bastuś ma ciężką dysplazję prawego stawu lewy w lepszym nieco stanie dr Janicki - ortopeda powiedział , że wystarczy zwykła karma bytowa do której co drugi miesiąc mamy dodawać glukozamine lub chondroitynę to akurat do wyboru bo działa tak samo , my wybraliśmy glukozaminę kupujemy przez internet i tak opakowanie 90 tabletek , i mamy na równe 30 dni po trzy tabletki dziennie tak więc mam pewność , że pies dostaje co trzeba bo z karmami to rówżnie bywa . Dr Janicki powiedział również , żeby nie przecholować z tymi specyfikami ponieważ organizm psa nie zostawi nadmiaru na póxniej tylko wydali więc to strat pieniędzy non stop faszerować psa glukoza... czy chondroityną i jeszcze karmy z tym .

Wszystko też zależy od indywidualnego przypadku dysplazji .

Co do karmy to ja od poaczątku jak mam psy staram się by to jednak były karmy z wyższej półki : kiedyś RC , Hills , Eukanuba jednak te nieco podupadły na jakości co widziałam po psiej kupie czy bąkach obecnie dajemy Acana Adult , Brit Care ,
First Class różnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia i Galwin']Ja w karmy dla dysplastyków nie wierzę. Zawierają one tylko śladowe ilości siarczanu chondronityny i glukozaminy. A to niestety nie wystarcza.
[/QUOTE]

To akurat prawda. Lepiej te składniki suplementowac osobno, a karmę podawać wysokiej jakości, lekkostrawną i z dużą ilością mięsa, żeby utrzymac mięsnie (które bądź co bądź trzymają staw) w jak najlepszej kondycji - plus uważać na wage - ale unikac karm typu light z dużą ilością wypełniacza, bo na takich zejdą i mięśnie prócz masy, niestety.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To co może w Hill'sie i RC uczulań to m.in kukurydza, z resztą podobnie jest z ProPlanem.
Ja przerzuciłam moją dysplastyczkę na Acanę Grasslands i stwierdzam, że muszę się przyłączyć do opinii, że w karmach dla dysplastyków cudów nie ma. Ostatnio stwierdziłam że skład bytowej
Acany choćby Grasslands, czy Orijena, lepiej się prezentuje nawet pod kątem zawartości chondroityny z glukozaminą niż np. RC mobility czy Hill's J/D.
Ja już miałam dosyć kukurydzy, ale moje obie suki na Hill'sie dobrze się miały i nie miałam powodów na narzekań.
Dysplastyczka dostaje i tak Canosan, jeden z lepszych chondroprotektorów z GLME, siarczanem chondroityny i kwasem hialorunowym - i to po tym są naprawdę efekty, już 1,5 roku codziennego praktycznie
stosowania i odżyła moja wiara w porządne chondroprotektory.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...