Jump to content
Dogomania

Lęk przet petardami - czy warto podać środek uspokajający?


baffi2

Recommended Posts

ja podaję swojej suczy Promazin...
ale nie zostawiam jej samej... wet powiedział mi w tamtym roku że wpsiuje do książeczki nazwę leku żeby w razie jakby coś się działo inny wet wiedział co zostało podane... więc psiaka trzeba mieć na oku :p
na szczęście rok temu wszystko było ok... lek zadziałał i niuńka się nie bała... w tym roku równiez dostanie swoja dawkę... co by bida się nie stresowała

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zadzwoniłam do weta (innego niz zwykle) i powiedział że teraz juz za późno na nowe leki, tym bardziej że te dobre - uspakajające podaje sie juz od 2 tygodni przed sylwestrem
sedalin powoduje zwiotczenie mięsni - fakt, wytlumaczenie - pies gdy sie mega stresuje bardzo sie spina, trzęsie i dyszy, dzieki sedalinowi te objawy w jakims stopniu maleją, dzięki czemu nie powinna stac się żadna krzywda w trakcie/po sylwestrze (np pies nie może sie załatwić przez 3 dni po...)

takze na dzien sylwestrowy nic jej lepiej nie pomoże :sad:
tym bardziej że eksperymentowanie z nowymi lekami nie powinno odbywac sie w taki sposób (jak juz naprawde potrzebujemy)

dzięki za pomoc, w przyszłym roku na pewno będziemy lepiej przygotowane ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']a skad masz taka informacje?




ale sedalin to neuroleptyk.[/quote]


Chodzi Ci o to, skąd mam informację o różnicach w metabolizmie psa i człowieka? Z lekcji biologii ze szkoły średniej. To było 30 lat temu, ale nadal pamiętam, może dlatego, że zawsze miałam psy i zawsze interesowały mnie wszelkie o nich informacje.

Na temat sedalinu się nie wypowiadam, podobny do oxazepamu nie jest żadną miarą. Oxazepam usypiająco nie działa, w każdym razie w dawce 1 tabletka na 10 kg masy psa, używam go dla Emila od prawie 2 lat zawsze wtedy, gdy spodziewam się strzałów, a w okresie sylwestrowym przez 2 tygodnie non stop.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sosi']zadzwoniłam do weta (innego niz zwykle) i powiedział że teraz juz za późno na nowe leki, tym bardziej że te dobre - uspakajające podaje sie juz od 2 tygodni przed sylwestrem
sedalin powoduje zwiotczenie mięsni - fakt, wytlumaczenie - pies gdy sie mega stresuje bardzo sie spina, trzęsie i dyszy, dzieki sedalinowi te objawy w jakims stopniu maleją, dzięki czemu nie powinna stac się żadna krzywda w trakcie/po sylwestrze (np pies nie może sie załatwić przez 3 dni po...)[/quote]

A nie interesuje Ciebie to, że pies podczas działania sedalinu jest wszystkiego świadom i ma wyostrzone zmysły - dźwięki petard dochodzą do niego głośniej i wyraźniej? Tylko nie może od nich uciec, ani się schować, ponieważ jego mięśnie odmawiają mu posłuszeństwa?

Te tabletki ziołowe, które ja podaję z Gizmo są wprawdzie z przeznaczenia dla ludzi(moja mama je bierze, działają ;)), ale skonsultowane z wetem i jak najbardziej mogą być podawane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']skad masz informacje o wylacznie przeciwlekowym dzialaniu oxazepamu na psy?[/quote]

Od doktor Irackiej i z autopsji, napisałam przecież, że od 2 lat stosuję ten lek u swojego psa. Nota bene pierwszą receptę na oxazepam dostałam nie dla Emila, tylko dla mojego drugiego psa - owczarka belgijskiego - i nie na lęk przed strzałami, tylko na fobię na punkcie wchodzenia po schodach - schodach wyłącznie na klatce schodowej u mnie w domu. Ale z fobią Wermuta poradziłam sobie bez użycia leku i gdy zadzwoniłam do doktor Irackiej, żeby jej o tym powiedzieć, to powiedziała mi, że mogę tego leku użyć dla Emila przy strzałach i burzach (wiedziała ode mnie o tym, że Emil boi się strzałów, była u mnie w domu w związku z fobią Wermuta i rozmawiałyśmy o obu psach). Skoro u Wermuta chodziło o to, żeby wszedł po schodach wracając ze spaceru i nie dostawał przy tym histerii, to chyba jednak nie mógł zostać do tego użyty lek usypiający, a tylko i wyłącznie przeciwlękowy, nie sądzisz? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]pinczerka_i_Gizmo[/B]
mam wrażenie że nie zrozumiałaś mojego postu
interesuje mnie to bardzo i chyba wyraźnie zaznaczyłam, że w przyszłym roku lepiej sie przygotuje

ale nie bede jej narażać na działanie leków, o ktorych nie mam zielonego pojęcia i [B]odpowiednio [/B]ich przedtem nie przetestowałam, teraz jest na to za późno

nie będę narażać mojego psa badziej niż jest to konieczne - zapewne wszyscy wiedzą co to jest stres i jakie ma skutki w organiźmie. więc skoro nie jestem w stanie zapobiec przyczynie (moj apel aby nie strzelać na pewno nie zadziała, a leki, które przyczynę mogłby w pewnien sposób zminimalizować nie są w tej chwili rozwiązaniem - bo nie zadziałają, albo nie bede w ostatniej chwili eksperymentować co juz podkreślałam) to zadbam o jej zdrowie niedopuszczając do skutków

to będzie nasz 7 czy 8 sylwester. zawsze jest źle o 24 ale jak dotąd juz na porannym spacerze 1.01 mam zrelaksowanego i normalnie załatwiającego sie psa

trudno wytlumaczyc lęk przed petardami (nie wszystkim psom wybuchły petardy pod łapami - brak wzmocnienia negatywnego) ale skoro wiem, że krzywda jej sie nie dzieje, poprostu ma w głowie zakodowany strach to narazie musimy sobie z tym poradzić tak, żeby nie stała jej sie faktyczna krzywda fizyczna, a jak tylko będzie to możliwe - postarać się wyeliminowac lub złagodzić przyczynę.
powtorze, dziś , bez narażania jej zdrowia, nie mam możliwości wyłączenia jej mózgu

pozdrawiam i 3mam kciuki za wszystkie psiaki

Link to comment
Share on other sites

No toteż dlatego napisałam, że być może w jakiejś gigantycznej dawce oxazepam działa usypiająco, ale tego nie sprawdzałam i nie zamierzam. W każdym razie nie działa usypiająco (tylko wręcz przeciwnie - pies jest bardziej ożywiony niż normalnie) w dawce 1 tabletka na 10 kg masy psa.

Dzięki za życzenia i wzajemnie. :)

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie.
Obok mojego podworka sąsiedzi będą puszczać fajerwerki. Pies będzie puszczony jak zwykle z kojca, a wsumie to co to zmienia jak kojec nie jest dźwiękoszczelny.
Nie mam możliwości wzięcia go do domu. Czy przez to może się nabawić czegoś? jakiejś choroby, zawału serca czy coś w tym stylu? :placz:
dodam że nie zauważyłam u psa jakichś dziwnych odruchów w tamtym roku, więc nie wiem, ale ten pies ma tu chuku pod dostatkiem, bo tata prowadzi warsztat samochodowy 2 kroki od naszego domu. DOSŁOWNIE - DWA KROKI. No i on tak chuku nie przeżywa. Wiadomo jak wybuchają petardy to jest zaniepokojony ale nie ucieka "byle jak najdalej" . Co myslicie ??

Link to comment
Share on other sites

Zostaw psu kojec do dyspozycji [jeśli ma w kojcu budę to świetnie], będzie mógł się tam schować, w znanym sobie miejscu. Nie znaczy to, że masz psiaka zamknąć w kojcu - po prostu zostaw kojec otwarty - będzie chciał wyjść to wyjdzie do ogrodu, będzie chciał się schować to się chowa do kojca ;)

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieje ze przezyjemy jakos ta noc i spróbuje zrobic tak jak mowicie. Dodam jeszcze ze przy próbnym puszczaniu fireworek (heheh) delios schował się do budy i nie chciał wyjść - dopiero jak uświadomiłam mu że już po wszystkim - wylazl ....


BOOOOOOOOOOOOOOOJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE SIIEEEEEEEEEEEEEEEEE

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, jak długo Sedalin działa? Dałam 1 tabletkę sedalinu mite /7 mg/, Liczi chodzi jak ćpun :( Nie jest w stanie zejść z tapczanu, przewraca się :( Wet kazał dać 2 tabletki, poobserwować i w razie potrzeby po ok. 40 min. dać następne 2... Ja dałam Licziemu (waży 7 kg) jedną... I żałuję :( Białka w oczkach przekrwione, pies nie jest w stanie ziewnąć, przed chwilą przewrócił się o mój kapeć - wyrżnął jak długi :( Masakra :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Niestety sedalin działa różnie na rózne psy, to zalezy od wieku, kondycji, rasy, stopnia pobudzenia.... :roll:

A wogóle ja mam jakieś matołki, czy jak? Centrum miasta, petardy co chwila, a te na spacerze ganiały radośnie po trawniku, a teraz nawet nie drgną na huki :cool1: Za oknem kanonada, a te wyluzowane, nażarły się i chrapię leniwia się na posłaniach itp....

Link to comment
Share on other sites

Szczęśliwego Nowego Roku :diabloti:, tak na marginesie.

Dla wrażliwszych psów zauważyłam że działa przytulenie się, tak, żeby pies czuł spokojny oddech i bicie serca, moja przestała się trząść. Po za tym, jedzenie działa przeciwstresowo. Zauważyłam że Czika nasłuchuje huku petard, a że u mnie wszędzie są okna, to włączyłam telewizor i zrobiłyśmy kilka prostszych komend (siad, leżeć, czołgaj się i daj łapę) za dropsy. Dobrze też działa przemawianie do psa spokojnym głosem, np. można coś psu poopowiadać. :razz:

Link to comment
Share on other sites

U mojego w zasadzie typowego lęku nie było. Zachowywał się normalnie, zjadał chętnie dawane mu przysmaki. Powyglądał trochę nawet przez okno. Jak wszyscy się od okna oddalili i były huki, to przezornie zszedł z ewentualnej "linii ognia", czyli spod okna.

Link to comment
Share on other sites

U mnie do drugiej starsza sunia nie umiała sobie znaleźć miejsca i chodziła po domu, trzęsła się... Następnym razem sięgnę po środki uspokajające (tzn. pójdę do weta po nie :cool3:), bo po co ją tak męczyć. Rano oczywiście niedobitki znowu strzelały, więc cały spacer ciągnęłam psa z i do domu (wczoraj nawet nie sikała przez pół dnia, nie chciała wyjść na podwórko :roll:). Ale już po! Jeszcze parę dni i suki zapomną o strzelaniu :multi:

Link to comment
Share on other sites

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! :)
Liczi dziś spał do 11, zawsze nas budzi najpóźniej ok. 8 (w dni, kiedy nie idziemy do pracy), dziś zero pobudki, to my go budziliśmy na spacer. Do tej pory ma "maślane oczka". Całe szczęście w Bielsku nie ma takiego szału ze strzałami, jak w Bydgoszczy, gdzie wcześniej mieszkałam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...