Jump to content
Dogomania

czym karmić 2-miesięcznego pieska?


neisy

Recommended Posts

Od kilku dni mam w domu 2-miesięcznego pieska rasy bolończyk. Do ej pory karmiłam go karmami z puszki dla szczeniąt,ale nie wiem czy to dobrze cały czas karmić pieska taką karmą więc proszę o pomoc. Czym najlepiej karmić takiego szczeniaczka??

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinnaś takiego maluszka karmic też sucha karma dobrej jakości np royal canin dla szczeniąt , Eukanuba (puppy & junior lamb and rice od 2 do 12 mieisaca zycia), Hills i wiele innych które zakupisz w dobrym sklepie zoologicznym lub w internecie ( allegro) .To prawda że kosztują one dużo ale karmy maja przeważnie 12-15 kg starczaja na baardzo długo i są na tyle dobre że dostarczają pieskowi praktycznie wszystkich składników do prawidłowego rozwoju

Link to comment
Share on other sites

dietę możesz zamienić lub urozmaicić gotowanym jedzonkiem; gotowane mięso z kurczaka / bez kości!/ lub wołowe, do tego ryż / ewentualnie makaron/, warzywka np.marchewka. Dodatkowo możesz pieskowi podawać gotowane jajko, trochę białego serka, jogurtu-ale w małych ilościach / biegunki/

ważne czy mały był karmiony w poprzednim domu / u hodowcy/. lepiej drastycznie nie zmieniać diety tylko stopniowo wprowadzać nowe składniki, żeby uniknąć niestrawności; biegunek czy wymiotów.

z suchej karmy polecam royala dla szczeniąt dla małych ras.

wbrew pozorom pieski nie potrzebują zmian w menu:cool3: jeśli karmisz szczeniaka puszkami dobrych firm nie musisz zmieniać tego.

pamiętaj tylko szczeniak, który zasmakuje w gotowanym jedzonku, będzie w starszym wieku trudny do przestawienia na ,,suche,,:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli żadnych informacji nie udzielił Ci hodowca, to ja również polecam jak poprzednik zacząć od karm suchych (oczywiście tych dobrych, a nie chappi czy pedigree). Recenzje na temat interesującej Cie karmy powinnaś znaleźć tu na dogo w dziale 'suche karmy';)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za suchym lub gotowanym... Puszki nie są złe, ale tylko jeśli są dobrych producentów (np. Meat-O-Lini, Gran Carno, Hill's). Poza tym karmienie puszkami sporo kosztuje. Z suchych karm polecam: Nutra Nuggets, Bosch, Acana i z tych droższych oczywiście Royal, Hill's, Orijen. Jedzenie gotowane - nie wiem, moj pies zawsze jadł suche, ale odradzam gotowanie jedzenia dla psa na szybko - pamiętaj, że szczeniak, potrzebuje różnych substancji odżywczych w odpowiednich proporcjach, więc jedzenie musi być dobrze zbilansowane, aby piesek prawidłowo się rozwijał. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na karmienie jedzeniem domowym, poczytaj sobie tematy na Domowym Jedzeniu. No i koniecznie wszystko co nowe musi być wprowadzane stopniowe, tzn.:
1 dzień 80% starej 20% nowej
2 dzień pół na pół
3 dzień 20% starej 80% nowej
4 dzień 100% nowej
2- miesięczny szczeniak powinien być karmiony 4 razy dziennie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

myśle że mały piesek powinien być gotowany grysik , ryż itp. zeczy mleko z białym serkiem jogurty smietankowe z ryem grysikiem , mysleż taz ,ze nie zaszkodzi mięso z kurczaka [COLOR="Yellow"]BEZ KOŚCI!!!!!!!!!!!!!![/COLOR]
ora mięso wołowe pokrojonr bardzo cieniutko żeby puźniej nie wymiotował. a co do suchej karmy to lepiej nie przesadzac a jeśli już to z dobrej firmy nie takiej jak pedihry dobre sa z Natura Nuggets czy Royal lub hill s , orijen to sa lepsze karmy tylko troche drorzsze piesek k;osztuje zreszta tak ja inne zwierzeta

kicia@punia;)
PS.piesek nie moze jesć dużych kawałków
bo puźniej może wymiotować a to
przyjemna nie jest ani dla nas ani
dla pieska;);););););)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...