Jump to content
Dogomania

Poranne wymioty żółcią co 3-4 dni


martka1982

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='martka1982']U mnie już jest diagnoza - niewydolnosc trzustki. Badanie miał robione i z krwi i z kału. Pani wet mówi,że to z krwi może być mylące i np nic nie wykazac, dlatego powinno sie badac amylaze z kału. Okazało się,że moj pies nie trawi tłuszczów, dlatego musi przejsc na specjalna diete i do tego dostal jeszcze antybiotyk aby pozbyc sie helikobakter z zołądka gdyz ma juz stan przedwrzodowy[/quote] Strasznie mi pzrykro to okropne choróbsko.(niewydolność trzustki):-(:-( Trzymamy kciuki i łapy,życzymy jak najwięcej zdrówka A.

Link to comment
Share on other sites

Martka napisz jakie dokladnie badanie krwi robił wet.mam psa z podobnym schorzeniem i właśnie czekam na wynik badania krwi i kału.wszystko pojechało do niemiec bo tylko tam podobno robią panel trzustkowy.a u Twojego psa to jest zapalenie zewnątrzwydzielnicze czy wewnątrzwydzielnicze trzustki?mam nadzieję że nie pokręciłam z fachowymi nazwami.chyba trzeba nauczyć się z tą chorobą żyć ja podaję na razie tylko tabl. przeciwwymiotne i czekamy na wyniki.a i karma Hiils id weterynaryjna o innej nie ma mowy bo rozwolnienie że szok.

Link to comment
Share on other sites

moj psiak ma sie dobrze poki mu przemycam w parowkach tabletki (zmasowany atak:) 1/4 sylimarol 35, 1/4 hepatil; a wieczorem 1/,4 alugastin lub ranigast) Bylam ostatnio u weterynarza bo chcialam kupic rumen tabs albo karme royal intens. dla psow z problemami przewodu pokarmowego, ale nie bylo mojego ulubionego tylko jego brat tez weterynarz i kazal to wszystko zostawic i odrobaczyc psa jakimis tabletkami co nawet larwy wybijaja,podaje sie to przez 3 kolejne dni, ale to nic nie pomoglo bo na 4 dzien pies sie znow zaczol trzasc i smierdzi od niego jakby z przelyku,tak wiec na wlasna reke wrocilam do mojego leczenia i poki co z psem jest ok,ale po wyplacie wybiore sie na usg i badania krwi zeby jednak dowiedziec sie co dokladnie mu dolega,bo to wkoncu dopiero 5 latek i mamy nadzieje ze pomieszka z nami jeszcze z jakies 10

Link to comment
Share on other sites

Podobne objawy miała moja suczka w wieku ok. 10 m-cy.
Mimo poprzednich odrobaczeń miała po prostu robaki, a konkretnie nicienie. Musiało być ich sporo, bo jeden "ujawnił" się sam któregoś ranka :lol:. Pomogły zwykłe tabletki na odrobaczenie - tak więc czasem przyczyna może być prozaiczna.Nie leczyłabym jednak psa na własną rękę Ranigastem /chyba że nie doczytałam czegoś na temat tej "kuracji"/.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alicja.zurakowska']moj psiak ma sie dobrze poki mu przemycam w parowkach tabletki (zmasowany atak:) 1/4 sylimarol 35, 1/4 hepatil; a wieczorem 1/,4 alugastin lub ranigast) Bylam ostatnio u weterynarza bo chcialam kupic rumen tabs albo karme royal intens. dla psow z problemami przewodu pokarmowego, ale nie bylo mojego ulubionego tylko jego brat tez weterynarz i kazal to wszystko zostawic i odrobaczyc psa jakimis tabletkami co nawet larwy wybijaja,podaje sie to przez 3 kolejne dni, ale to nic nie pomoglo bo na 4 dzien pies sie znow zaczol trzasc i smierdzi od niego jakby z przelyku,tak wiec na wlasna reke wrocilam do mojego leczenia i poki co z psem jest ok,ale po wyplacie wybiore sie na usg i badania krwi zeby jednak dowiedziec sie co dokladnie mu dolega,bo to wkoncu dopiero 5 latek i mamy nadzieje ze pomieszka z nami jeszcze z jakies 10[/quote]
Ciesze się,że z psiakiem lepiej i że wybierasz się na badania.Szczerze troche bałam się,że będziesz psiaka wyłącznie na własną rękę leczyć.
Dużo zdrówka A.:lol::lol::lol:
A co do przemycania tabletek, ja rozgniatam leki na łyżeczce od herbaty zalewam wodą tak żeby się leki zaczęły rozpuszczać i wlewam małej do pyska, masując jednocześnie szyjkę.moja płynów nie wypluwa.

Link to comment
Share on other sites

z naszym wlewanie czegokolwiek do pyska na sile konczy sie upapraniem scian podlogi i najczesciej moich ciuchow, jedyny sposob to po dobroci tzn przemycic w jedzeniu zeby sie nie skapnol, a ze on taki zarloczny ze czesciej lyka niz gryzie wiec zazwyczaj nie ma problemu,gorzej jak wywacha podstep wtedy to nawet najbardziej pachnacej wedliny nie ruszy albo zje wedline a na koncu wypluje tabletke :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']jota - a przeczytalas caly watek????[/quote]

Owszem, ale Ty mój post chyba pobieżnie:roll:.
Włączyłam się zwyczajnie do rozmowy , ale nie ma sprawy już mnie nie ma.
Wątki są czytane nie tylko przez bezpośrednich rozmówców i pozornie nawet te nie "w nurcie", ale na temat mogą się komuś przydać :lol:

Link to comment
Share on other sites

jota wszystkie wypowiedzi mile widziane, ale jak napisalam wczesniej nasz byl odrobaczony takimi lepszymi tabletkami co nie tylko robale wybijaja ale tez larwy przez 3 kolejne dni ale nic nie pomoglo, wprawdzie od paru dni nie wymiotuje ale z przelyku smierdzi mu caly czas i wczoraj sie dziwnie trzasl,a on tak ma zazwyczaj jak cos sie mu dzieje

Link to comment
Share on other sites

Jota - a wyobraz sobie , ze dokladnie! Dlatego, napisalam swoj post, bo Ala odrobaczala swego psa gruntownie... a Ty wspominasz o nicieniach, czyli o robalach... wiec na to wychodzi, ze Twoj psaik byl odrobaczony "po lebkach" - ake fakt - kazdy glos wazny! Na temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alicja.zurakowska']a mozecie mi jeszcze powiedziec skad wet.pobiera psu krew do badań? i czy do usg usypiaja psa czy tylko kaza trzymac, bo nasz sie zapiera jak juz widzi drzwi do gabinetu[/quote]
Moja miała pobieraną krew głównie z przedniej a raz z tylnej łapki nie ma różnicy z której.Usg zawsze bez narkozy.Jezeli lekarz zaproponuje do badania krwi narkoze to zwiewaj do innego weta-zupełnie nie potrzebne(raz mi sie to zdarzyło) Przy,nie pamietam którym, pobraniu krwii tak sie wyrywała, że potrzebnych było aż 2 techników do pomocy nie licząc mnie. A teraz juz jest niezle choć się wierci.Natomiast większość psiaków jest bardzo grzeczna przy usg.Moja ostatnio leżała z 15 min spokojnie. Powiedziałam wet.który robił badanie usg,że chyba jest cudotwórca albo zaklinaczem bo moja suczyca nigdy nie była taka grzeczna a on na to,że wiekszośc psiaków reaguje spokojnie i ze chyba tak działa na nie zgaszone światło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Genesis']Ja mojej Kenii - która też jest żarłokiem- tabletkę wciskam w kawałek pasztetu. Nie wyczuwa węchem, a że nie gryzie, tylko łyka, więc idzie jak po maśle. Może się komuś przyda pomysł. Pozdrawiam[/quote]
U mojej seniorki takie przemycanki leków( wszystko jedno w czym )działaja góra 2 dni. Przy długoterminowej kuracji gdy leki trzeba podawać 2 razy dziennie o raczej regularnych porach nic bym jej nie przemyciła.Jest ostrożna i b. długo obwąchuje jedzenie.zawsze małpiszon wyczuje leki. dlatego zaczełam podawac na łyżeczce. A ostatnio na stronach dot. wyposaz. weter. lecznic widziałam specjalne podajniki tabletek . Wyglądem przypominały strzykawkę.Może się komuś przyda ta inform.

Link to comment
Share on other sites

Mój psiut od kiedy przeszedł na dietę nie ma już biegunki ale nadal wymiotuje. Najpierw dostał tabletki na helikobakter a teraz dostaje zasiedlacze,zeby jego zoladek nie byy juz taki podrazniony. oprocz tego dostaje controloc. jesli nadal bedzie wymiotowal bedzie musial miec endoskopie, bo mozliwe,ze cos jest nie tak w przelyku

Link to comment
Share on other sites

w poniedziałek idziemy na usg i na pobranie krwi a tymczasem weterynarz kazał oddac kał do badania na obecność ukrytej krwi i kazał podawać leki na wrzody a ze w domu byly po mężu controloc wiec podaje mu to do poniedziałku a potem sie zobaczy. A co do tego usg to czy wyglada tak jak u ludzi ze glowica z takim zelem jezdzi po brzuchu? bo moj pies ma dosyć długą sierść i sie zastanwiam czy go bedą golić ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...