Jump to content
Dogomania

Poranne wymioty żółcią co 3-4 dni


martka1982

Recommended Posts

moj psiak juz po usg i nic specjalnego nie wyszlo, badanie kalu tez ok, wet.podejrzewa albo owrzodzenia albo cialo obce w zoladku ale to wyjdzie tylko na gastroskopii tak wiec to badanie nastepne w kolejce do wykonania ale juz niestety trzeba pojechac troche dalej,poki co psu troche lepiej po lekach na wrzody i po zmianie diety na bardziej ryzowo-jarzynowa,ograniczylismy troche mieso zeby mu nie kislo przez noc w zoladku

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='alicja.zurakowska']moj psiak juz po usg i nic specjalnego nie wyszlo, badanie kalu tez ok, wet.podejrzewa albo owrzodzenia albo cialo obce w zoladku ale to wyjdzie tylko na gastroskopii tak wiec to badanie nastepne w kolejce do wykonania ale juz niestety trzeba pojechac troche dalej,poki co psu troche lepiej po lekach na wrzody i po zmianie diety na bardziej ryzowo-jarzynowa,ograniczylismy troche mieso zeby mu nie kislo przez noc w zoladku[/quote]

ryż też może fermentować;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

po 3 miesiacach leczenia wkoncu zdiagnozowano na gastroskopii co dolega mojemu psiakowi i nie sa to wrzody a refluks spowodowany nie domykaniem zwieracza przez co tresc pokarmowa a wlasciwie juz w wiekszosci spieniona zolc cofala mu sie podrazniajac non stop przewod. Polecam kazdemu na niezidentyfikowane wymioty zrobic gastroskopie psu bo mozna w nieskonczonosc leczyc psa na cos co psu nie dolega

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='jola123']ponawiam także tu pytanie.
czy na RTG może nie wyjść ciało obce ?[/quote]

Powinno być widoczne. Zdjęcie robi przy pustym żoładku i jelitach ,ważne jest też podanie węgla lub espumisanu w/g wskazań lekarza żeby związac gazy, więc ciało obce powinno być widoczne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój piesiunio też wymiotuje co kilka dni trawą i żółcią, gęsto. Czasami przed snem, czasami z rana... podejrzenia, że to kość upadły, bo wymiotował zanim jeszcze ją zjadł. WEterynarz zaleciła RTG jamy brzysznej, ale to duży wydatek i mam nadzieję, że go unikniemy. Oczywiście, od razu po wystąpieniu wymiotów odrobaczyłam go i spsikałam Fiprexem przeciw kleszczom - może to coś po kleszczowego?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...