Jump to content
Dogomania

Małgorzata Lorenc


Ziunia

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='Impresja']Jeśli chodzi o angliki to jest absolutna dentystką, pies z brakami w paszczy nie może dostać wniosku :P[/quote]


na szczęście braków w paszczy brak :lol::lol:

ogólnie sędzina wydaje się być całkiem sensowna

m.

Link to comment
Share on other sites

Jest świetna uśmiechnięta,opanowana i bardzo cierpliwa,wprowadza cudowną atmosferę na ringu,nie zwraca uwagi na drugi koniec smyczy.
Zwraca szczególną uwagę na ruch i przygotowanie psa,co do zębów do dentystą nie jest,sprawdza tylko czy zgryz jest prawidłowy.

Link to comment
Share on other sites

Co do zębów, to mój komentarz odnosił się do seterów angielskich! Zresztą nie ogląda psom migdałków, tylko czy mają wszystki "p". Robi to bardzo delikatnie i cierpliwie. Nie wiem jak jest w innych rasach. Pani Lorenc od lat ma w domu angliki, bardzo lubi tę rasę, zna się na prawdę. Tyle, że dla niej seter bez zębów to nie seter :p Mnie to osobiście nie wadzi bo moim dziewczyną nic nie brakuje. Bardzo chętnie się do niej przejedziemy choćby w tym roku do Sopotu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

ja wystawiałam labka ... nigdy tego nie zapomnę nasza pierwsza wystawa :-). wystawiałam w niespotykanej klasie baby :p. psiak 4 miesiące. Pani była bardzo delikatna a mój labuś miał tyle radochy, że go ktoś dotyka :-)... zresztą jak to szczeniak ;-). Opisik krótki dostałam ... ale uważam, że to pozytywna kobieta jak najbardziej :-). Czy zgłaszać retrievera ?? cóż nie mam porównania jeśli chodzi o jej "dorosły" opis psa więc trudno mi się wypowiedzieć, ale kobieta ok :-).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Byliśmy sędziowani przez Panią Lorenc w Poznaniu i oto nasze wnioski:

- dentystka- próbowałam sama pokazać zęby mojego psa, ale wsadziła palec mu do pyska i jeździła po wszystkich zębach. Niektóre psy były męczone po kilka minut, uciekały, zabierały się, ale mimo to zęby były tak ważnym elementem psa, że bez tego ani rusz.

- wydaje mi się, że lubi psy duże i mocno zbudowane- u nas im starszy pies tym wyższą lokatę zajmował.

Link to comment
Share on other sites

My byliśmy w młodzieży i u nas dość szybko poszło. Ale był pies samiec już w dorosłej klasie i doszło do tego, że trwało to i trwało i trwało i pies się w końcu tak zestresował, że już nic się nie udało zrobić.

Zdziwił mnie również sposób sędziowania: psy wchodziły na ring, przywitanie z sędzią, zęby, szybka postawa, kółeczko, up and down, wybór najlepszego w klasie i dopiero po wyborze były psy opisywane...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Bardzo sympatyczna, uśmiechnięta i zawsze elegancka Pani :razz: widać, że lubi to robi ...

Sędziowanie jak napisała Teba trochę dziwne:
dana klasa wchodzi na ring, postawa, ogląda psy, sprawdza zgryz, jajka, trochę macania, kółeczko i znowu stójka. Później wyznaczenie lokat.
Następnie bierze psy od końca (od ostatnich lokat) i opisuje.

Co do zębów u nas sprawdzała tylko zgryz. Z moich obserwacji lubi psy mocne, samcze, natomiast suczki delikatniejsze. Ruch dla niej też jest ważny.

Jeśli ma jakieś wątpliwości wyciąga miarkę z torebki i mierzy lub mierzy palcami odległość grzbietu i szyi i przykłada od jednego do drugiego psa.

Co do werdyktów sama nie wiem :oops:, a pozatym mogę być nie obiektywna, bo wygrały moje psy, albo te które obstawiałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...